Sponzorováno

Guarana a zdraví – dobijte si energii efektivně a zdravě! 4.83/5 (6)

Dobijte si energii guaranou...

Dobijte si energii guaranou…

Možná jste se s ní již setkali a možná o ní slyšíte poprvé. Guarana je úžasný dobíječ energie, který na rozdíl od kávy povzbuzuje tělo postupně. Pro její vlastnosti ji mnoho odborníků doporučuje více než kávu. Odhalte její příznivé účinky i vy.

Guarana – lék domorodců

Červené bobulky guarany rostou na keři v džungli amazonského pralesa, převážně na území exotické Brazílie. Domácí obyvatelé z nich získávají výtažek, který denně užívají a který jim slouží jako vynikající zdroj energie, ale i lék na mnohé choroby, či zdravotní neduhy. V jazyce domorodců zní její překlad jako „velký strom lesa“ a Indiáni, zda domorodí obyvatelé si ji dodnes velmi váží a považují za magickou rostlinu.

Guarin dodává energii postupně

Guarin je účinná látka, kterou guarana obsahuje a to navíc v dvojnásobném množství než káva kofein. Ten působí velmi podobně jako kofein, avšak s tím rozdílem, že zatímco kofein v kávě vám přinese rychlou energii, po níž nastupuje rychlý útlum, Guarin dodává tělu energii postupně a delší dobu než káva a tak dokáže tělo povzbudit během celého dne. Guarana organismus nepřekyseluje, proto je na stimulaci organismu doporučená víc než káva. Kromě toho nemá ve srovnání s černým mokem ani žádné negativní vedlejší účinky.

Zapomnětlivost? Náročná práce? Únava? Dejte si guaranu!

Kromě toho má nenápadná guarana velmi příznivé účinky i na mozek a schopnost koncentrace, jakož i na dlouhodobou paměť. Proto je ve velkém využívána zejména studenty, ale i učiteli, manažery, lidmi pracujícími na směny, či jinými lidmi, kteří v práci využívají paměť, nebo se potřebují dlouho a spolehlivě soustředit. Kromě energie dodává i vitalitu a regeneruje organismus. Její užívání je tedy doporučeno všem, kteří mají náročné zaměstnání a potřebují povzbudit činnost mozku. V důsledku toho, že odstraňuje únavu a ospalost, je doporučená i pro řidiče.

Povzbuzuje imunitu

Plody guarany obsahují i ​​množství vitamínu C a vitamínů skupiny B. V důsledku toho podporují zároveň i celý imunitní systém a obranyschopnost organismu. Další pozitivní vlastnosti guarany:

Sponzorováno

 • pomáhá při průjmu
 • uvolňuje dýchací cesty
 • zvyšuje vylučování vody z těla
 • snižuje horečku
 • pomáhá při zánětech
 • podporuje vylučování kyseliny mléčné ze svalů
 • tlumí bolesti
 • napomáhá spalování tuků
 • je považována i za afrodiziakum
 • umožňuje lepší snášení veder

V jakých formách je guarana dostupná?

Guarana je v dnešní době již i u nás poměrně rozšířená. Sehnat ji dnes můžete již ve více formách. V lékárně si koupíte pilulky či želatinové kapsle. Zajímavé však je, že existuje i jako samostatný nápoj, který se na některých místech dokonce čepuje, podobně jako pivo. V této formě se používá i jako součást některých koktejlů či míchaných nápojů. Kromě toho je přidávána i do různých energetických drinků či nápojů, nebo jako přídavek do různých přírodních přípravků na lepší paměť a koncentraci. Balení 30 tablet koupíte asi za 100Kč.

Tipy na přípravu guarany

 • smíchejte guaranový nápoj s citronem – zvyšuje to její stimulační účinky
 • dejte si guaranu i tehdy, pokud na vás něco „leze“ – guarana totiž zvyšuje účinnost aspirinu, jakož i vitamínu C
 • guarana podporuje účinek léků na bolesti – pokud tedy trpíte bolestí hlavy, zubů, zda menstruačními bolestmi
 • připravit si můžete i chutný guaranový drink: smíchejte 250 ml hroznové šťávy, 250 ml bílého vína a 250 ml guaranového nápoje. Dostanete skvělý a osvěžující guaranový drink.

Kam dál?

Doporučujeme si přečíst tyto články:

VIDEO: Pozitivní benefity guarany (anglicky)

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva