Bylinky a domácí metody na bradavice – tohle vás jich zbaví 4.79/5 (19)

Sponzorováno

Domácí metody na bradavice. Podívejte se na ně a zkuste je.

Domácí metody na bradavice. Podívejte se na ně a zkuste je.

Bradavice rozhodně nejsou nic příjemného. Kromě toho, že mohou být celkem bolestivé, se zde pochopitelně objevuje i problém s tím, že jsou výrazným problémem z hlediska vaší krásy. Objevit se mohou doslova kdekoliv. Pokud k tomu dojde, existuje několik postupů, jak se jí dá celkem efektivně zbavit. Společně se podíváme primárně na takové, u kterých platí, že se bradavic jednoduše zbavíte doma.

Podívejme se na několik možností domácího odstranění bradavic.

Konzumujte vitamíny, myslete na prevenci

Pokud si všimnete, že se bradavice začíná objevovat, je třeba začít s tím, že budete myslet na celkovou prevenci. Ta by měla být založena hlavně na posílení imunitního systému, což je spojeno s tím, že tělu dodáte potřebné vitamíny. Je jenom na vás, zda se rozhodnete jít cestou založenou na využití doplňků stravy, nebo se rozhodnete upravit jídelníček tak, aby se v něm potřebná škála vitamínů nacházela. A jaké konkrétní to jsou?

 • Vitamín B
 • Vitamín C
 • Vitamín E

Léčba vitamíny může vypadat i následovně:

 • Před spaním otevřete kapsli vitaminu E a pečlivě pokryjte bradavici tímto olejem. Pokryjte ošetřenou oblast náplastí a nechte olej působit přes noc. Opakujte denně po dobu dvou týdnů.
 • Dejte tabletu vitamínu C na bradavici, kterou léčíte. Použijte náplast, kterou vitamín udržíte na místě. Změňte tabletu a náplast každý den a opakujte po dobu dvou týdnů.
 • Kromě toho, pokud máte bradavice, měli byste jíst stravu bohatou na vitamín A – oranžové potraviny, jako je dýně, mrkev, papája, mango a meruňky – a česnek, aby podpořily váš imunitní systém.

Bradavici potírejte správným olejem

Druhá cesta spojená s radami, jak se zbavit bradavic, je založena na tom, že je budete potírat správným olejem. Jedná se o olej rostlinný, který má takzvané antivirotické účinky. Osvědčenou volbou je v daném případě olej grepový. Ten se vyrábí právě z tohoto ovoce, konkrétně potom z jeho jadérek. Doporučováno je pravidelně potírat jak bradavici samotnou, tak i její okolí. Díky tomu se zamezí šíření nákazy a dojde k tomu, že bude postupně mizet. Podobný postup může být spojený ještě s jedním druhem oleje. Je to tújový olej, který má stejné vlastnosti, jako je tomu v případě toho z grepu. Stejná je samozřejmě i aplikace.

Zkuste také ricinový olej na bradavice dvakrát denně po dobu dvou týdnů.

Kupte to pravé koření

Jak vypadá a čím je charakteristické? Na první pohled vám může připomínat kari. Pokud si k němu čichnete, zaujme vás vůně, která připomíná maggi. To je kombinace vzhledu vůně a také chuti, která je spojena s tím, že si koupíte takzvaný smil italský. Kromě toho, že ho můžete používat jako přísadu do jídel a tím zajistit vhodnou prevenci, není problémem ani to, že ho budete na bradavici přímo natírat. Zde je doporučeno jeho smíchání s kvalitním olejem. Pokud se bude jednat o jeden z výše uvedených, rozhodně tím nic nezkazíte. Když ho nemáte, není třeba zoufat. Pomoci může i klasika, kterou je olivový olej.

Přikládejte vlaštovičník, ten je opravdu super

Jedna z nejznámějších možností samotné pomoci, pokud vaši krásu ohrožují právě bradavice. Takzvaný vlaštovičník větší je totiž rostlinou, která dokáže bradavice doslova vypálit. Velký plusem je to, že rostlinu nemusíte nikde kupovat, jelikož ji jednoduše najdete v přírodě. Kde konkrétně hledat?

 • V rumištích
 • Podél cest a plotů
 • Na vlhkých místech

Doporučujeme rostlinu vzít i s kořeny a doma zasadit do květináče. Sílu vlaštovičníku tak budete mít stále u sebe. A jak ho použít? Mohou to být lodyhy i listy, které stačí odlomit. V tu chvíli z nich začne pomalu vytékat tekutina žluté, někdy i oranžové barvy, která svou konzistencí připomíná mléko. A právě to je pomocníkem, který dokáže pomoci eliminovat vaši bradavici. Věřte, že tato metoda mnoha lidem s bradavicí pomohla.

Sponzorováno

Pampeliška

I ta může pomoci při problémech s bradavicemi. I ta má ve své svém stonu tekutinu podobnou mléce, která se přikládá právě na samotné bradavice. S pampeliškou jsou ale spojeny hned dva problémy. První se týká toho, že není zase až tak silná, jako je výše zmíněný vlaštovičník. Druhý problém je následně spojený s tím, že pampeliška neroste po celý rok a tak si ji utrhnout v přírodě není zase až tak jednoduché.

Topol černý

Pokud se rozhodnete právě pro tento typ pomoci, je třeba říci, že topol černý pomáhá takzvaně nepřímo. Není spojený s tím, že by dokázal bradavice přímo zlikvidovat. Pokud ale něco umí, tak je to schopnost omezovat pocení a potom také vyživovat kůži. Díky tomu dokáže vytvořit sušší prostředí, ve které se bradavici nebude dařit nijak výjimečně dobře. Dále dokáže zajistit, že kůže bude vyživená a zdravější, díky čemuž si samotné lidské tělo dokáže s bradavicí lépe poradit.

Česnek

Jedná se o přírodní antibiotikum, které se doporučuje ve chvílích, kdy jste nemocná. Stejně tak vám ale dokáže pomoci i ve chvílích, kdy se na vašem těle objeví právě bradavice. Ideální je česnek využít přímo. Nejlepší je ho rozmělnit, smíchat s trochou octu nebo s výše uvedenými oleji, a místo s bradavicí pravidelně potírat. Tento postup by se měl opakovat několikrát denně, díky čemuž se bradavice bude postupně zmenšovat.

Citron

Ten má podobné účinky, jako česnek. Pokud doma citron máte, nebojte se ho na bradavici použít. Můžete z něho buď vymačkat šťávu a tou oblast s bradavicí potírat, nebo je možní ukrojit vždy plátek citronu, ten na bradavici přiložit a takto nechat působit zhruba 30 minut. Oba dva postupy je ideální několikrát za sebou opakovat. Po pár dnech by mělo dojít k tomu, že bradavici celkem snadno vyloupnete.

Banán

Nikoliv jeho samotnou (moc dobrou) vnitřní část – tu můžete bez jakýchkoliv obav zkonzumovat. To, co budete potřebovat, je banánová slupka. Postupujte zde podobně, jako je tomu u plátků citronu. Přiložte na bradavici, nechte zhruba 30 minut působit a vše opakujte několikrát denně. I tady by mělo dojít k situaci, že bradavice půjde snadno vyloupnout.

Jablečný ocet

Namočte bavlněný tampon do jablečného octa a aplikujte přímo na bradavice. Použijte náplast k upevnění tohoto namočeného tamponu na bradavici. Odstraňte po třech až čtyřech hodinách. Opakujte každý den tři, čtyři dny, pak začnete vidět výsledky.

Nejpopulárnějším domácím prostředkem je právě metoda s jablečným octem, která pracuje na nápravě rovnováhy pH pokožky a tím na odstranění bradavice.

Šedá lepicí páska

Ano, čtete dobře. I lepicí páska může s bradavicemi pomoci. Umístěte na bradavici malý čtverec šedé lepicí pásky a nechte ho takto na místě, sundejte ho pouze v případě, že chcete vyměnit pásku za novou. Pokračujte takto po dobu dvou týdnů, pak se dostaví výsledky. Nezapomeňte, musí jít o šedou lepicí pásku (ne průhlednou).

Pomerančová kůra

Dějte na bradavici kůru z pomeranče. Bradavice se změní na oranžovou barvu a pak ztmavne a konečně vypadne. Pokračujte po dobu dvou týdnů.

Bezbarvý lak na nehty

Dejte na bradavici vrstvu čistého laku na nehty. Opakujte každý druhý den. Pokračujte po dobu dvou týdnů.

Aloe vera

Namočte tampon do čerstvé šťávy aloe vera a aplikujte přímo na bradavici. Opakujte každý den po dobu dvou týdnů.

A co vy? Máte na bradavice nějakou tajnou zbraň? Podělte se s ostatními. Budeme rádi za komentáře.

Co si dále o bradavicích přečíst?

VIDEO: Vlaštovičník větší a jeho použití proti bradavicím

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva