Sponzorováno

Aminokyselina DLPA, fenylalanin – pomáhá hubnout i proti bolesti 4.87/5 (23)

dlpaPotřebujete zhubnout, zahnat přehnané chutě na jídlo a pomoci i své psychice? Jedním z přirozených prostředků, který vám může při všech těchto problémech pomoci, je například fenylalanin – DLPA. Kromě toho pomáhá i při chronické bolesti a to bez toho, abyste se od něj stali závislými. Tělo si ho však nedokáže vytvořit samo a proto je třeba doplňovat ho z externích zdrojů.

Co je to DLPA?

PA je zkratkou fenylalaninu. Je to esenciální aminokyselina, která má dva druhy: L – formu a D – formu. DLPA je tedy kombinací obou forem této aminokyseliny. Tělo si ji však neumí samo vytvořit. Je proto dobré, když je do těla dodávána prostřednictvím stravy nebo výživových doplňků.

DLPA vám pomůže:

 • zlepšit náladu
 • zmírnit chronickou bolest (např. při artróze, artritidě, migrénách, bolestech páteře, zda premenstruačních bolestech)
 • vylepšit mentální únavu
 • zlepšit paměť a schopnost učení
 • snížit chuť k jídlu
 • zhubnout

Náš tip: Zkuste i tyto aminokyseliny

Chronická bolest ustoupí bez rizika závislosti

Tuto aminokyselinu si doplňují i lidé, kteří trpí dlouhotrvajícími chronickými bolestmi. Její nespornou výhodou je zejména fakt, že nevyvolává závislost, není toxická, nefiguruje na seznamu zakázaných dopingových látek a nemá ani žádné vedlejší účinky. Funguje tak, že chrání endorfiny, které potlačují bolest. Také prodlužuje životnost samotných endorfinů.

Sponzorováno

Zlepší vám i náladu

Endorfiny, které DLPA chrání, přispívají k potlačení mírné sklíčenosti. Ty se totiž vážou na opioidní receptor na mozku, čímž pomáhají zvládat vnitřní neklid. Kromě toho dokáže DLPA i zvýšit hladinu noradrenalinu, který pomáhá snižovat sklony ke depresím, únavě a přecitlivění. DLPA je prekurzorem dopaminu, což znamená, že má výrazné antidepresivní účinky. Také zlepšuje schopnost učení, paměti, stimuluje mozkovou aktivitu a používá se i pro prevenci a léčbu Parkinsonovy nemoci.

Zhubněte s fenylalaninem

Fenylalanin je jediný prostředek proti depresím a bolesti, který je nenávykový a je uznávaný vědou a lékaři. Mezi jeho nezanedbatelné účinky však patří i schopnost snižovat chuť na jídlo. Zvyšuje totiž tvorbu cholecistokinínu, který snižuje chuť na jídlo.

Pokud ho máte v těle málo, chuť na jídlo je vyšší, což znamená, že se budete přejídat. Pokud ho však máte hodně, co zabezpečíte jeho zvýšeným přísunem, budete jíst méně, a tím pádem i zhubnete.

Přírodní zdroje fenylalaninu jsou:

 • čokoláda
 • sýry (zejména parmezán, tofu)
 • ořechy a semena
 • maso, ryby
 • mléko
 • vejce
 • kvasnice
 • izolovaný sójový protein

Při jeho užívání nejezte bílkoviny

DLPA je určen téměř pro každého. Přijímat ho mohou sportovci, studenti, senioři i lidé, kteří potřebují zhubnout a je také určen pro lidi s prací náročnou na psychiku. Užívat se může až pět tabletek denně, nalačno a neměl by se užívat společně s bílkovinným jídlem, protože to snižuje jeho účinnost.

Sponzorováno

Naopak příjem vitaminu C a B6 byste měli během jeho užívání zvýšit, protože ten zvýší účinnost DLPA. Neměli by jej užívat osoby trpící fenylketonurií, cukrovkou a rakovinou kůže.

A co si dále přečíst na toto téma?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva