Sponzorováno

4 bezpečné způsoby, jak si oddálit menstruaci 4.91/5 (11)

jak si oddálit menstruaciModerní žena má dnes již na výběr, zda a kdy chce menstruovat, a to díky pochopení léků a lidského hormonálního systému. To znamená, že když se chystáte na nějakou důležitou událost, jako je svatba nebo dovolená, můžete použít hormony na oddálení menstruačního cyklu. Tento proces, tzv. menstruační manipulace, je zcela bezpečný. Menstruační manipulace také pomáhá předcházet příznakům u žen, které mají menstruační poruchy. Tělo každé ženy reaguje jinak, takže stále můžete i při této svépomoci pozorovat špinění nebo PMS symptomy.

TIP: Jak na bolesti při menstruaci?

1. Hormonální pilulky

Užíváte standardní, měsíční, hormonální antikoncepci jako jsou např. antikoncepční pilulky, můžete přeskočit užívání a po třech týdnech bez vysazení vzít okamžitě nové balení.

2. Náplasti

Pokud používáte kroužek nebo náplasti, měli byste stejně přeskočit týden bez používání produktu a jednoduše použít nebo vložit do těla nový. Tento proces funguje, protože odnětí hormonů během týdne inaktivity způsobuje menstruaci. Pokud se budete držet stabilní hladiny hormonů, nezačnete menstruovat.

Sponzorováno

3. Progesteronový krém

Progesteron je hormon, který se zvyšuje v průběhu první poloviny cyklu. Pokles progesteronu signalizuje dobu startu periody. Pokud potřebujete menses oddálit jen na pár dní, stačí si zvýšit hladinu progesteronu hormonálním krémem. Pokud jste již připravena na vaše měsíčky, prostě krém přestaňte používat. Snížení dávky progesteronu způsobí spuštění menstruace.

4. Extrémní antikoncepce

Existuje také nová forma antikoncepce. Několik značek vám umožní mít periodu jen jednou za tři měsíce nebo jednou za rok!

Vedlejší účinky manipulace s menses

Nemusíte se obávat, že byste si takovým jednáním ublížili. Mezi nejčastější nežádoucí účinky patří pouze bolesti hlavy, bolesti břicha, nepříjemný pocit nafouknutí, tlak v prsou. Oddálit periodu si můžete i vícekrát do roka, aniž byste se báli rozházené menstruace.

Co si ještě o menstruaci přečíst?

VIDEO: Dospívání a menstruace

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva