Sponzorováno

Do měsíce bez akné: Zkuste masku z medu! 4.86/5 (7)

medová maska proti aknéAkné je nepříjemný a stresující problém, který může vést k trvalému zjizvení pokožky. Když máte problém s pokožkou, je třeba si ji ošetřovat minimálně dvakrát denně, vyhýbat se dráždění pokožky, už jen samotnými vlasy, které by padaly do obličeje.

Používejte antibakteriální přípravky, které pomáhají likvidovat škodlivé bakterie na kůži, a tím snižovat vznik akné. Jak nám však pomáhá sladký med bojovat s tímto problémem? Právě tím, že i samotný med má přirozené antibakteriální vlastnosti a je používán již tisíce let k léčbě kožních onemocnění.

Co způsobuje akné?

Akné se vyvíjí, když jsou vaše póry zanesené, blokovány nečistotou nebo odumřelými kožními buňkami. I mastný povlak, který produkuje samotná pokožka může způsobit ucpané póry, což je živná půda pro akné. Riziko akné se zvyšuje nadměrným hromaděním bakterií na kůži a zvýšeným hormonálním výkyvům.

Jak může pomoci med?

Med má antibakteriální vlastnosti, které mohou pomoci očistit obličej a snížit riziko akné. Pokud ho aplikujete pravidelně, vedle klasické čistící rutině kůže, může med pomoci zmírnit zanesení pokožky. Pro dosažení nejlepších výsledků je nutné koupit kvalitní med, který není příliš zpracován, což by mohlo snížit jeho blahodárné vlastnosti.

Sponzorováno

Medová maska

Pokud chcete z medu vyrobit masku na obličej, budete potřebovat asi 3 lžíce organického medu, který byl ohříván v mikrovlnné troubě maximálně 10 sekund. Ponořte prsty do medu a jemně ho natřete na pokožku.

Pokryjte hlavně všechny vaše postižené oblasti kůže. Nechte med na vaší kůži odpočívat zhruba 10 minut a opláchněte ho vlažnou vodou. Ujistěte se, že jste smyli všechen med, aby se na něj nezačaly lepit nečistoty a bakterie.

TIP: 20 TOP přírodních receptů proti akné

Jak často používat med?

Používat med na pleť můžete tři až pětkrát týdně. Pouze tak dosáhnete nejlepších výsledků. Dodržujte tento režim během tří až čtyř týdnů. Výsledkem by mělo být snížení výskytu akné a léčba vašeho starého problému s pokožkou.

Pokud byste chtěli použít masku na kůži častěji, klidně můžete, med vám nijak neublíží. Je bezpečné si ji aplikovat i každý den a nic se vám nestane. Je však třeba její efektivní čištění a úplné odstranění.

TIP: Mrkněte, jak různě se dá využít med pro krásu i zdraví

Náš tip: Zkuste na akné i tyto přípravky

VIDEO: DIY – pleťová maska proti AKNÉ

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  2 Komentářů u článku “Do měsíce bez akné: Zkuste masku z medu!”

  1. Xaver napsal:

   Proboha, med ze zásadně nemá ohřívat v mikrovlnce! Tím s v něm zničí všechny enzymy.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva