Sponzorováno

Spouštěče stresu, které útočí nepozorovaně 4.9/5 (10)

Spouštěče stresu, které útočí nepozorovaněPokud netušíte, proč jste stále podráždění, možná si jen nechcete přiznat, že váš rozčilují věci, od kterých byste to nečekali. Jste často podráždění, nervózní a vystresovaní, ale když se vás někdo zeptá na důvod, netušíte proč? Máte se přece fajn, v práci se vám daří a partner je ideální. Háček však může být v maličkostech, které při svých hektických životech ignorujeme. Takže – máte nepořádek v ložnici? Budí vás váš pes? Rozčiluje vás Facebook? Ano, právě věci, které máte nejraději, mohou pořádně zvyšovat hladinu vašeho adrenalinu. Existuje však cesta, jak s těmito skrytými spouštěči stresu bojovat.

Návštěva u lékaře

K doktorovi jdete proto, abyste se cítili lépe, ale někteří z nich se chovají tak, že se prohlídky několik týdnů dopředu obáváte. Dokonce se můžete cítit vystresovanejší, než když jste přišli. Pokud se s tímto tvrzením ztotožňujete, možná je čas svého lékaře vyměnit. „Toto je partnerství a vztah musí fungovat. Takže se do toho pusťte – promluvte se s přáteli, viz web a najděte doktora, který ví, co je pro vás správné“ vysvětluje kalifornská lékařka Phyllis Goldberg.

Kolegové

Vůbec nemusí být pravda, že v práci zásadně největší vrásky způsobuje šéf – možná vám tlak nenápadně zvedají kolegové. Trávíte s nimi přece množství času, na mnoha věcech se neshodnete a časem si můžete jednoduše lézt na nervy. Jak se nedávno ukázalo, lidé si v práci více cení dobrých kolegů jak vysokého platu, takže bezkonfliktní vztahy jsou mimořádně důležité. Psychoterapeutka Linda Durrému ví, jak se stresu pro neshody s kolegy vyhnout. „Začněte komplimentem, pak přejděte rovnou k problému. Buďte konkrétní, nezapomínejte na zpětnou vazbu, vyjádřete se jasně a udejte konkrétní příklady špatného chování i toho, jak ho chcete změnit. Skončete pozitivní poznámkou o tom, co byste si přáli, aby se stalo“ radí.

Domácí mazlíček

Úzkost způsobená vašimi milovanými domácími mazlíčky skutečně existuje. Pokud vám pes či kočka ničí spánek a dům a stále se o ně bojíte, třeba s tím něco dělat. Buď se promluvte s trenérem psů nebo veterinářem, v krajním případě zvířátku najděte lepší domov – lze jednoduše nechce žít v bytě nebo se více hodí jinému majiteli. Váš život by totiž mělo obohacovat, nikoli zhoršovat.

Sponzorováno

Neznamená to však, že pokud máte se svým miláčkem běžné problémy, hned se ho zbavíte. Koneckonců, navzdory některým nepříjemnostem je podle odbornice na vztahy a rodinu Rosemary Lichtman dokázáno, že lidé, kteří mají zvířátka a dobře si je vychovali, žijí šťastněji, méně stresující a delší život.

Ložnice

Tento pokoj je určena na odpočinek a tak by měla i vypadat. Takže žádné rozházené oblečení či nepořádek na nočním stolku – ani o tom netušíte a můžete si takto způsobovat stres. Je totiž známo, že existuje souvislost mezi nepořádkem a špatnou náladou či úzkostí. „Když jste zaneprázdněni, věci se mohou velmi rychle nahromadit. Ale vy jste za to zodpovědní a můžete to změnit“ upozorňuje Goldberg.

Budík

Pokud se chcete vyhnout stresu, zapomeňte na digitální budíky svítící modře a také ty s nepříjemným, hlasitým zvoněním. ‚Zajistíte‘ si tak stres od první vteřiny dne, takže je načase nastavit si budík na nějakou příjemnou melodii. Samozřejmě, pokud půjdete spát včas a zvyknete si na jistý režim, postrach jménem budík ani nebudete potřebovat.

Zapomnětlivost

Vracíte se každé ráno do bytu po klíče, mobil či peněženku? Pokud se vám to stává často, tak je neustálý stres zaručen. Takže pokud to nejde jinak, raději si dejte vyrobit duplikáty klíčů a všechny potřebné věci mějte odloženy na stejném místě.

Facebook

Na jedné straně je fajn mít přehled i o lidech, se kterými se velmi často nesetkáváte, ale jejich statusy vás mohou také znepokojovat. Jak vysvětlila Lichtman, vztahy na sociální síti mohou s emocemi zamávat podobně jako ty běžné – v tomto případě především proto, že statusy, ve kterých se vaše bývalá spolužačka vychvaluje novým přítelem, či fotky cestovního maniaka, který jezdí na tři dovolené do roka, mohou způsobit podrážděnost, hněv a pocity méněcennosti. Zejména pokud nemáte zrovna nejlepší životní období.

Když sociální sítě a svůj e-mail pozorně sledujete pro všechny nové informace, někdy toho může být jednoduše příliš. Takže pokud vás Facebook z jakéhokoliv důvodu rozčiluje, neváhejte a použijte tlačítko „odhlásit“ a raději se vydejte na procházku.

Drby o celebritách

Sponzorováno

Neustále rozebírání životů slavných, krásných a bohatých lidí vám nepřinese nic dobrého, pokud máte sklony se s nimi srovnávat. Jak upozorňuje Durrému, oni mají na rozdíl od vás zástupy kadeřníků, maskérů, řidiče, pomocníků v domácnosti, kuchařů či dokonce plastických chirurgů. Takže drby jen jako doplněk při jiné užitečnější činnosti – například vaření či cvičení.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva