Nejlepší fitness hry pro Playstation a Xbox, které jsou dobré pro vaše zdraví 4.67/5 (12)

Sponzorováno

Správnými hrami může hrnaí na konzoli posílit vaše zdraví

Správnými hrami může hrnaí na konzoli posílit vaše zdraví

Když se řekne herní konzole, Playstation nebo Xbox, většina lidí si zřejmě představí sezení s ovladačem na gauči s miskou brambůrek. To není moc zdravé. Ale výrobci herních konzolí si tento pohled uvědomují a snaží se s ním bojovat. Proto vydaly několik her, které vaše zdraví podpoří. Pojďme se na ně podívat.

Je rok 2020 – hry a fitness se již vzájemně nevylučují. Díky herním konzolím se můžete při hraní videoher zapotit i z pohodlí domova.

Hry na Playstation, které zlepší vaše zdraví

Jaké jsou nejlepší fitness a zdravotní hry pro herní konzoli PS4, které vám pomohou doma zhubnout? Ano, věřte tomu nebo ne, konzole je také domovem několika skvělých titulů, které vás postaví na nohy a donutí vás zamakat a zapotit se. Když jsou tělocvičny zavřené a domácí cvičení je nyní hodně v módě, možná hledáte zábavné způsoby, jak si užít čas při cvičení. V tomto seznamu uvádíme několik titulů, které vám pomohou dostat se do formy z pohodlí vašeho vlastního obývacího pokoje.

Beat Saber (PS4)

Beat Saber je asi jedna z nejznámějších her PlayStation VR, která je nyní k dispozici, a kromě vynikající zábavy vám může také pomoci zvýšit každodenní spalování kalorií. Beat Saber je rytmická videohra pro virtuální realitu.

PlayStation VR, znám pod přezdívkou Project Morpheus během vývoje, je headset pro virtuální realitu vyvíjený společností Sony Interactive Entertainment. Byl vytvořený pro herní konzoli PlayStation 4.

Toto je rytmická hra – její bodovací systém je svázán s pohyby celého těla, takže aktivně odrazuje od podvádění ve stylu Nintendo Wii pomocí pohybů zápěstí. Jelikož to není opravdová fitness hra, titul postrádá podrobné sledování statistik vašeho výkonu, ale je to dobré pro cvičení jádra a paží a lze ji použít jako zábavný kardio program, který se začlení do vaší domácí fitness rutiny.

Záběr ze hry Beat Saber na PS4

Záběr ze hry Beat Saber na PS4

BoxVR (PS4)

Boxercise a BoxVR je navržen tak, aby přinesl do vašeho domova trénink s vysokou intenzitou spojený s oblíbenou aktivitou. Specificky je navržen jako cvičební nástroj, najdete zde podrobné sledování statistik vašeho výkonu a stovky choreografických tréninků navržených profesionály.

Boxercise je vysoce intenzivní intervalový trénink založený na boxerském tréninku.

Základní hra se nijak výrazně neliší od Beat Sabre, protože máte za úkol rozbíjet bloky pomocí řady různých úderů a úderů. Důležité je, že tento titul je pravidelně aktualizován o nový obsah, hudbu a programy – a je obzvláště účinný, když je spárován s dobrou sadou závaží.

Záběr ze hry Box VR na PS4

Záběr ze hry Box VR na PS4

CREED: Rise to Glory (PS4)

Pokud jste typ člověka, který nemá rád tělocvičny, pak CREED: Rise to Glory vám dá motivaci, kterou potřebujete, abyste se udrželi ve formě. Zatímco tituly jako BoxVR nejsou nijak okouzlující svou prezentací, tento filmový titul vás dostane do ringu s nikým jiným než Rocky Balboa. Co víc si přát? Jako fitness nástroj je to poněkud méně efektivní, než lépe přizpůsobená zkušenost BoxVR, ale i zde platí zásady boxercise a můžete spálit spoustu kalorií pomocí několika kol tohoto přesvědčivého titulu pro PSVR.

Sponzorováno

Just Dance 2020 (PS4)

Tanec je jedním z nejzábavnějších způsobů cvičení a Ubisoft to ví, proto také vydal Just Dance. Přestože se Just Dance každoročně mění jen velmi málo, může se pochlubit písněmi od Eda Sheerana a Ariany Grande a přidává režim vlastního seznamu skladeb, takže můžete poslouchat hudbu, která se vám líbí nejvíce. Snad nejdůležitější funkcí tohoto titulu je to, jak je univerzálně přitažlivý, a nový dětský režim by měl pomoci udržet vaše děti aktivní, když nyní nechodí do kroužků či do školy.

Sprint Vector (PS4)

Sprint Vector je velmi zajímavý titul – funguje trochu jako Mario Kart – až na to, že musíte aktivně pracovat pažemi, jako byste běhali na místě. I když to na první pohled nevypadá jako zvlášť uspokojivá závodní hra, je překvapivě zábavná – a díky konkurenčnímu prostředí budete vždy chtít vyvinout opravdu maximální úsilí. To ze hry dělá překvapivě efektivní spalovač tuků.

SUPERHOT VR (PS4)

SUPERHOT VR není inzerována jako fitness hra a ve skutečnosti by za ni neměla být považována. Ale v této hře musíte provádět docela namáhavé pohyby, abyste se vyhnuli kulkám – je to zážitek ve stylu Matrixu. Fajn pro fitness.

Yoga Master (PS4)

Jóga je skvělá pro duševní zdraví i celkovou fyzickou zdatnost a Yoga Master je nejkompletnějším zážitkem, který na PS4 najdete – s více než 150 pózami a desítkami programů. Díky sérii relaxačních kulis, dechových cvičení a technik vám tato hra pomůže, abyste se spojili s vaši mysl a tělem – to vše z pohodlí vašeho obývacího pokoje.

Hry na Xbox, které zlepší vaše zdraví

Xbox One, nástupce Xbox 360, je herní konzole, která umožňuje hraní her s ovládáním pohybu. Po spárování s Kinectem můžete ovládat obrazovkou videohry pomocí gest rukou a slovních povelů.

Zumba Fitness World Party

Zumba Fitness World Party je 4. verzí série Zumba. Xbox One umožňuje hrát až dvěma hráčům najednou. Tato hra je ideální pro začátečníky i pokročilé tanečníky, kteří si chtějí zacvičit doma. Existuje 45 přednastavených kurzů, které zahrnují různé taneční styly, jako je Bollywood, calypso, cumbia, hip-hop, irský krok, reggaeton, salsa a další. Můžete také vytvořit přizpůsobitelná cvičení s více druhy tanců. Rutiny lze nastavit na nízkou, střední nebo vysokou intenzitu.

Procestujte svět se slavnými instruktory zumby, roztančete se na melodii kulturní směsice tanečních stylů čítající přes 40 čerstvých hitů a tanečních sestav a odemkněte si odměny, které odhalí bohaté dědictví každé lokace. Naučte se milovat cvičení s touto zábavnou a osvobozující výpravou, která vám rozšíří hranice poznání! Krásně se u toho zapotíte.

Obrázek ze hry Zumba Fitness World Party

Obrázek ze hry Zumba Fitness World Party

Shape Up (Xbox One)

Shape Up je zábavná fitness hra pro Xbox One. Shape Up je exkluzivní titul na Xbox One, který představuje osvědčené cviky a fitness metody pomocí zábavné arkádové prezentace. Shape Up je revolucí v rámci fitness hraní, jenž dokáže, že čím více se u cvičení bavíte, tím déle u něj vydržíte a dosáhnete lepších výsledků. Drťte třeba melouny svými koleny nebo šlapejte po klavíru v bláznivých sestavách. To vše v zájmu všeho zdraví.

Kinect Sports Rivals

Kinect Sports Rivals je perfektní domácí fitness hra pro sportovní nadšence. Tato hra zahrnuje populární sporty, jako je fotbal, tenis a bowling, a také neobvyklé hry, jako je horolezectví, lukostřelba a závody jetski.

Hra vás hned vtáhne do sportovního světa jako nikdy předtím a nabídne vám nekončící soutěžení s vašimi přáteli a soupeři. Vývojářské studio Rare má velké zkušenosti s vytvářením her pro nové platformy. S novými technologiemi posouvá hranice a přináší hráčům ještě lepší herní zážitky.

Just Dance 2020

Nejnovější verze Just Dance běží mnohem plynuleji než předchozí verze. Pohyby na obrazovce jsou mnohem plynulejší a vypadají mnohem ladněji.

A co vy? Máte konzoli a používáte ji nějak ke zvýšení tepové frekvence? Jak a co hrajete? Budeme moc rádi za komentáře.

Co si ještě na toto téma přečíst?

VIDEO: Takto vypadá například hra Kinect Sports Rivals

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva