Sponzorováno

Oxygenoterapie – terapie kyslíkem – jaké má účinky na zdraví? 4.93/5 (14)

oxygenoterapieOxygenoterapie je léčebná a regenerační metoda založená na inhalaci zvýšené koncentrace kyslíku. Kyslík okysličuje krev a ta dodává potřebné živiny do celého organismu. Zvýšení parciálního tlaku kyslíku v krvi vede ke zvýšení průtoku krve kapilárním řečištěm, a tak i k lepší dodávce kyslíku tkáním. Některé problémy jako poruchy paměti, snížení výkonu, zpomalené reakce, kvalita zraku a sluchu, stejně jako migrény nebo předčasné stárnutí, jsou často dávány do souvislosti s nedostatečným prokrvením organismu. Zvýšení dodávky kyslíku tkáním, zlepšuje účinek obranných mechanismů a urychluje růst a regeneraci.

Příznivě ovlivňuje fyzickou i psychickou kondici, posiluje imunitní systém a zpomaluje procesy stárnutí. Oxygenoterapie funguje i jako prevence onemocnění. Při nedostatku kyslíku v těle, organismus trpí deficitem energie. Tento stav je možné rychle a efektivně zvrátit intenzivním přísunem kyslíku a tak dodáním kapilárám a následně tkáním celého organismu potřebnou vitalitu.

Oxygenoterapie je metoda používaná v medicíně více než sto let. Kyslík je nezbytný v procesu metabolismu buněk a následně okysličování tkání je důležité pro všechny normální fyziologické funkce. Oxygenoterapie působí na celý organismus a jde o komplexní léčbu, při automatizovaném podávání O2, absolutně bezpečnou a univerzální použitelnou.

Sponzorováno

Terapie kyslíkem

Na dosažení žádoucích efektů je oxygenoterapii čili vdechování zvlhčeného kyslíku, doporučené absolvovat vícekrát. Minimální účinná frekvence je 5 až 10 sezení, přičemž jedna terapie trvá 30 minut. Při oxygenoterapii čili vdechování zvlhčeného kyslíku je doporučená frekvence podávání minimálně 5x – 10x. Terapie navozuje pocity celkového zklidnění, zlepšení dechu a ústupu únavy. Význam inhalace koncentrovaného kyslíku spočívá ve zpomalení procesu tělesného a duševního stárnutí, působí příznivě na psychiku, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organismu, zlepšuje energetický stav organismu, snižuje nepříznivé důsledky špatných ekologických podmínek na zdraví.

Účinky oxygenoterapie

 • Příznivě zlepšuje energetický potenciál organismu.
 • Zvyšuje fyzickou a psychickou výkonnost.
 • Urychluje regeneraci sil po prodělání choroby.
 • Příznivě ovlivňuje léčbu onemocnění centrální nervové soustavy, kardiovaskulárního systému, onemocnění trávicí soustavy, urologických, gynekologických a onkologických onemocnění, onemocnění pohybového aparátu.
 • Preventivně působí proti nádorovým onemocněním.
 • Zlepšuje kondici před velkou plánovanou operací, sportovním výkonem nebo psychickým vypětím.
 • Posiluje imunitní systém při infekcích a celkovém chronickém oslabení organismu.
 • Zlepšuje stav po prodělání nemoci nebo během jejího akutního stadia.
 • Zvyšuje výkonnost svalů i mozku.
 • Zlepšuje prokrvení tkání a orgánů.
 • Příznivě působí při celkové únavě a chronické vyčerpanosti organismu.
 • Snižuje nepříznivé důsledky nevhodného životního stylu.
 • Zpomaluje proces stárnutí.
 • Zásadním způsobem (dle vědecké studie) prodlužuje život.

Pokud zvýšíte obsah kyslíku ve vdechovaném vzduchu zvětšujeme kvalitu svého života, zvyšujete fyzickou i mozkovou aktivitu a zpomaluje stárnutí čili si prodlužujete život.

Byli jste někdy na oxygenoterapii? Napište nám do komentářů.

VIDEO: O Oxygenoterapii

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Oxygenoterapie – terapie kyslíkem – jaké má účinky na zdraví?”

  1. Martina Horáčková napsal:

   Dobrý den, mám prosím legislativní dotaz? Kompetenci k podávání oxygenoterapie má proškolený člověk (bez další odbornosti), nebo jen zdravotní sestra, nebo jen lékař?
   Předem děkuji Martina HOráčková

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva