Sponzorováno

Ananas a zdraví dětí – důvody proč jim ho dopřát 4.44/5 (9)

Ananas obsahuje mnoho manganu...

Ananas obsahuje mnoho manganu…

Vybrat dobrý a sladký ananas vyžaduje kousek umění. Plod by už neměl být zelený a lístky by neměly snadno oddělávat. Pokud byste ho ještě nepořídili dostatečně zralý, položte ho na okno, aby tak získal lepší chuť …
Děti většinou nemají problém s jeho konzumací – jasně, protože je výborně sladký. Ale pokud by náhodou protestovaly, zkuste jim ho alespoň odšťavnit a smíchat s pomerančovou šťávou. Ihned je dostanete na svou stranu a bude to jejich nejoblíbenější nápoj.

1. Výborný na oči

I když se v našich končinách v tomto případě doporučuje zejména mrkev, ve skutečnosti si můžeme vypomoci mnoha jinými potravinami. Právě pro děti by mohl být čerstvý ananas chutnější než mrkev. Opět je však důležité konzumovat ho v syrovém stavu a servírovat ho dětem alespoň dvakrát týdně. Ananas také obsahuje silné antioxidanty, které pomáhají uvolnit zrak od namáhání u televize nebo počítače.

2. Pročišťuje ledviny

Ananas má také silné močopudné účinky. I proto je vhodnější dát ho dětem v dopoledních hodinách, aby pak večer nemuseli chodit při usínání často na WC. Díky této vlastnosti se zároveň výborně pročišťují ledviny. Slouží jako prevence před tvorbou ledvinových kamenů a chorob tohoto orgánu. Na takové potraviny byste se měli zaměřit i tehdy, pokud máte v rodině dědičné komplikace s ledvinami.

3. Bohatý zdroj vitaminu C

Ideální je i na vylepšení imunity a obranu proti infekčním onemocněním. Pokud má dítě silnou rýmu nebo chřipku, tak mu udělejte právě zmíněnou směs pomerančové a ananasové šťávy, do které přidejte ještě i pár kapek citronu. Podávejte jim ji zejména v začátcích, když se vám díky tomu podaří přirozeně dopomoci ke snížení teploty a také k rychlejšímu překonání těchto onemocnění.

4. Pomáhá zlepšit trávení

Když jedí děti těžší jídla, měli byste jim za ním dát i kousek nějakého ovoce, které podporuje dobré trávení. Jedním z pomocníků je i ananas. Stačí jen jeden plátek a žaludek bude díky jeho účinkům pracovat lépe, nebude jejich bolet bříško a nebudou mít těžký pocit v této oblasti. Servírujte jim ho zejména v době svátků, kdy jsou naše tradiční pokrmy dost těžké.

Sponzorováno

5. Posiluje kosti

Toto ovoce obsahuje i mnoho manganu. Ten je pro vývoj kostí stejně důležitý, jako i vápník. Zajišťuje správný vývoj kostí, ty jsou díky němu pevnější. Zkuste ho kombinovat i s mléčnými produkty. Nakrájejte například čerstvý ananas, který smícháte s bílým jogurtem a lžičkou medu a takto to servírujte dětem na svačinu.

6. Skvělý pro dásně a zuby

Ananas pomáhá zlepšit i kvalitu dásní. Výborně jejich posiluje a díky tomu dává i lepší stabilitu zubům. Takovým jednoduchým trikem také působíte preventivně před paradentózou. Zabraňujete i zánětu dásní a pomáháte lépe překonat změny z teplého na studené prostředí, které může následně způsobit bolestivé stavy jak chrupu, jakož i dásní. Také zabraňuje i tvorbě zubního plaku.

7. Zlepšuje vyprazdňování

Další výhodou ananasu je, že obsahuje mnoho vláknin. Pomocí nich se vám podaří napravit problémy s vyprazdňováním. Pokud nemají děti rádi luštěniny, musíte je přesvědčit alespoň na pravidelnou konzumaci ananasu nebo šťávy z něj. Zabírá to zejména v případě problémů se zácpou. Tehdy zajistí pravidelné vyprazdňování, které nebude dělat dětem ani bolestivé komplikace.

8. Posiluje činnost mozku

I v tomto případě hraje hlavní roli mangan. Díky němu dokáže mozek fungovat efektivněji a pomáhá to velmi dobře zejména při učení. Nařežte jim ho na malé kostičky, přidejte k němu ještě nějaké oříšky a i v době náročných zkoušek dostanou vaše děti vynikající pomoc. Dokáže také výborně osvěžit, díky čemuž naberou více energie do dalšího pokračování.

9. Nezapomínejte na něj během diety

Oblíbený ananas můžete použít i během diety. Tato řada se určitě zalíbí zejména maminkám. V první řadě tělo odkapat a zbavíte se tak nadbytečných kilogramů, které zůstávají na vás z nadbytečných tekutin. Ananas také rozhýbe metabolismus. Díky tomu spíše spálíte tuky. A můžete si ho dopřát klidně i ve větším množství, protože z něj nepřiberete.

10. Nápověda při problémech s otěhotněním

Sponzorováno

Nejde sice o žádný zázračný lék, ale může to být další pomůcka, která vám nakonec pomůže k vytouženému miminku. Ananas má totiž silné antioxidační účinky a tělo skvěle očišťuje. Také obsahuje široké spektrum vitamínů, které posilují i ​​činnost dělohy a vaječníků. V podstatě funguje jako preparáty, které si můžete zakoupit i v lékárně.

Co si o ananasu ještě přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva