Sponzorováno

Mrkev – proč ji máme jíst? Budete nejen zdraví, ale i krásní! 4.79/5 (19)

Mrkev - proč ji máme jíst? Budete nejen zdraví, ale i krásní!Sladká a křupavá mrkev je oblíbená nejen u vegetariánů. Její konzumace je příznivá pro zrak, působí jako prevence proti rakovině, podporuje imunitní systém, předchází kardiovaskulárním onemocněním. Kromě zdravotních výhod je mrkev velmi prospěšná i pro krásu. Přečtěte si tento článek a zjistite, proč jíst mrkev.

Výhody pro pleť

1. Rozjasňuje pleť

Mrkev obsahuje hodně vitamínu C a antioxidantů. Takže její pravidelná konzumace se odrazí na krásné a zářivé pleti. Pokud chcete mrkev použít na pleť i lokálně, vyzkoušejte tuto masku: Mrkev rozmixujte s medem, natřete na pleť a nechte působit 10-15 minut.

2. Léčí jizvy

Pití mrkvové šťávy je prospěšné, pokud se chcete zbavit jizev nebo pigmentových skvrn.

3. Zpomaluje stárnutí pleti

Díky obsahu vitamínu C, mrkev pomáhá produkovat kolagen. Kolagen je druh proteinu, který má zásadní význam pro udržení elasticity pokožky. To pomáhá zabránit vráskám a známkám stárnutí. Vitamin A je antioxidant a také útočí na volné radikály, které způsobují stárnutí pokožky.

Sponzorováno

4. Ochraňuje před uv zářením

Jak jistě víte, mrkev obsahuje beta-karoten. Ten se v těle přeměňuje na vitamin A. Pomáhá při regeneraci kožní tkáně a poskytuje ochranu před slunečním zářením. V létě může pití mrkvové štávy fungovat jako přírodní opalovací krém.

5. Hydratuje suchou pleť

Nedostatek draslíku vede k suché pokožce. Mrkve jsou bohaté na draslík, proto jejich konzumace dokáže předejít tomuto problému, také pomáhá udržovat pokožku hydratovanou.

Výhody pro vlasy

1. Léčí vypadávání vlasů

Mrkev je skvělá při boji s vypadáváním vlasů. Poskytuje vlasů životně důležité vitamíny – vlasy jsou tak silnější a lesklejší. Konzumujte mrkvovou šťávu pravidelně a tvé vlasy budou zdravé.

2. Podporuje růst vlasů

Nejen že, mkrev bojuje proti vypadávání vlasů, ale také stimuluje jejich růst. Vitamin C a vitamin E v mrkvi zlepšují krevní oběh v pokožce hlavy, čímž se podpoří růst vlasů a zabraňuje předčasnému šedivění vlasů.

Vyzkoušejte mrkev zařadit do svého jídelníčku. Prospěje to nejen tvému ​​zdraví, ale i kvalitě pleti a vlasů.

Náš tip: Zkuste i super mrkvový olej

VIDEO: Mrkev není jen na oči

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva