Zdravý salát s avokádovým dressingem 4.71/5 (21)

Sponzorováno

Avokádo je ohromně oblíbenou surovinou. Zejména v poslední době. Objevuje ve všem, na co jen pomyslíte, od salátů a zábalů na vlasy až po smoothies a dokonce i v sušenkách.

Tento recept je spíš pro začínající vitariány, pokročilejší už ho jistě znají, neb patří, řekla bych, tak nějak k základním zálivkovým receptům. Je to úplně jednoduché a vždy se povede. Má to jen jednu malou podmínku – je potřeba mít dobré avokádo :-)

Suroviny, které budete na salát potřebovat

Vlastně je to dle chuti. Klasika:

 • rajče,
 • okurka,
 • paprika,
 • ledový salát
 • avokádo,
 • sůl,
 • pepř,
 • pár kapek citronové šťávy,
 • voda

Postup přípravy

Je to opravdu jednoduché:

 1. Vydlabeme avokádo, přendáme do misky a zakápneme pár kapkami citronové šťávy, kdo má rád řidší dressing, přidá ještě vodu (lžíci, nebo dvě).
 2. Přidáme trochu soli, maličko pepře a pak už jen vidličkou rozňahňáme :-)
 3. Pokrájíme salát a dressingem ho jednoduše přelijeme, nebo lze mít avokádový dressing vedle jako dip a zeleninu si do něj namáčet, vyzkoušejte si, co vám nejlépe chutná.

A to je vše, dobrou chuť :)

A jak avokádový dressing bude vypadat?

Avokádový dressing na zeleninovém salátu.

Avokádový dressing na zeleninovém salátu.

Pár důvodů, proč vsadit zrovna na avokádo

Je to něco jako nutriční All-Star. Avokádo nabízí v každé porci téměř 20 vitamínů a minerálů, včetně draslíku (který pomáhá řídit krevní tlak), luteinu (který je dobrý pro vaše oči) a kyseliny listové (která je rozhodující pro regeneraci buněk a hlavně během těhotenství).

Sponzorováno

Avokádo je dobrým zdrojem vitamínů B, které vám pomáhají bojovat proti nemocem a infekcím. Dodá vám také vitamíny C a E, plus přírodní rostlinné fytochemikálie, které vám mohou pomoci předcházet rakovině.

Sponzorováno

Avokádo má nízký obsah cukru. A obsahuje vlákninu, které vám pomáhá cítit se plně po delší dobu. V jedné studii lidé, kteří přidali čerstvou polovinu avokáda do svého oběda, se během příštích tří hodin méně zajímali o jídlo a nějaké sladkosti. A to je super, ne? Vsaďte také na avokádo.

A co si ještě o avokádu přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva