Sponzorováno

Makový olej na vlasy – jak a proč ho použít? 4.82/5 (11)

  • Makový olej je olej získávaný z makových semen a může mít některé výhody pro krásu a zdraví vlasů díky svým vlastnostem. Některé z potenciálních výhod používání makového oleje pro vlasy najdete v tomto článku.
  • Jako vhodná výživa vlasů: Makový olej obsahuje zdravé tuky, vitamíny a minerály, které mohou přispět k výživě vlasů a pokožky hlavy. Tyto látky mohou pomoci zlepšit kondici vlasů a zamezit suchosti.
  • Hydratace vlasů: Makový olej je lehký olej, který může pomoci hydratovat suché a lámavé vlasy. Použití malého množství oleje na konečky vlasů nebo na suchou pokožku hlavy může pomoci zlepšit hydrataci.
  • Podpora růstu vlasů: Obsah biotinu v makovém oleji může podporovat růst vlasů. Biotin je vitamin B, který je důležitý pro zdravé vlasy, kůži a nehty.
  • Prevence lupů: Makový olej může pomoci udržet pokožku hlavy zdravou a snížit riziko vzniku lupů a suchého vlasového pokryvu.
  • Každý typ vlasů je odlišný, a co funguje pro jednu osobu, nemusí nutně fungovat pro druhou. Je důležité provádět zkoušku na malém množství makového oleje, abyste zjistili, zda vám vyhovuje, a nezpůsobuje žádnou alergickou reakci nebo podráždění pokožky. Mějte také na paměti, že přílišné používání olejů může vést k mastným vlasům. A to nechcete, takž stačí málo.

Makový olej je olej získávaný z makových semen - jak může pomoci vlasům?

Makový olej je olej získávaný z makových semen – jak může pomoci vlasům?

Mák je známý pro širokou škálu farmaceutických použití, ale makový olej možná neznáte. Tento olej se však po staletí používá i pro různé vlasové kúry.

Římané vyživovali pokožku i vlasy takovou pastou z máku a mléka, která zanechávala pokožku i vlasy doslova zářící. A není divu, že se osvědčil.

Makový olej má vysoký obsah polynenasycených mastných kyselin, které poskytují vaší pokožce hlavy a vlasům živiny – přesně tyto živiny tělo potřebuje k výrobě zdravých a silných vlasů.

Ve skutečnosti je makový olej nabitý množstvím prospěšných živin, jako je kyselina palmitová, palmitolejová, stearová, olejová, linolová, linolenová, arachidová, a gadoleová.

Makový olej je dobrým zdrojem nenasycených mastných kyselin, jakož i minerálů, jako je vápník, zinek a hořčík – směs těchto nutrientů přispívá ke zdravým vlasům.

Sponzorováno

Vysoké koncentrace kyseliny palmitové a kyseliny linolové poskytují makovému oleji ochranné bariérové vlastnosti, takže jinak křehké vlasy jsou naplněny vlhkostí a jsou pak pružnější, což zabraňuje jejich lámání. I když je makový olej lehký, má pomalou rychlost vstřebávání, což znamená, že pěkně pokryje prameny vlasů a okamžitě se z nich nesmyje. To vytváří ochrannou bariéru, která obnovuje hydrolipidický film vlasů, zlepšuje hydrataci, posiluje prameny a vytváří lesklý efekt vlasů.

Tyto mastné kyseliny také udržují zdravě vyváženou pokožku hlavy a minimalizují ztrátu vody ve vlasech (zajišťují, že každý pramen zůstane optimálně hydratovaný). Poskytují vlhkost a „baculatost“, aniž by zatěžovaly vlasy, čímž si vysloužily dobrou pověst pro omlazující křehké vlasy bez života. Tato posilující a ochranná výhoda pomáhá odrazit poškození UV zářením a nečistotami ze vzduchu, které mohou vlasy dále poškozovat. Makový olej je nyní ideální pro ošetření suché pokožky hlavy a doplnění její lipidové bariéry.

Makový olej také obsahuje pozoruhodné množství fytosterolů. Studie ukazují, že tyto přirozeně se vyskytující sloučeniny pomáhají podporovat normální elasticitu pokožky a pomáhají udržovat zdravou a hydratovanou pokožku..

A jak makový olej na vlasy použít?

Pro použití makového oleje pro vlasy můžete postupovat takto:

  • Nanášet ho na suchou pokožku hlavy masírováním a nechat působit před mytím vlasů. Pamatujte, stačí trocha oleje.
  • Přidat několik kapek makového oleje do vašeho běžného šamponu nebo kondicionéru.
  • Používat ho jako olejovou masku pro vlasy tím, že ho aplikujete na vlasy a necháte působit několik hodin nebo přes noc, předtím než ho umyjete.

Sponzorováno

Zkoušeli jste makový olej na vlasy nebo pokožku vlasů? Napište mi vaše zkušenosti. Budu ráda.

A dále si přečtěte o máku či makovém oleji

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva