Sponzorováno

Hřebíčkový olej – na hojení ran i proti bolesti 4.88/5 (34)

Hřebíčkový olej pomáhá zbavovat bolesti zubů

Hřebíčkový olej pomáhá zbavovat bolesti zubů

Hřebíčkový olej je vynikajícím přírodním prostředkem při bolestech zubů. Jeho kladné vlastnosti znali i naši předkové.
Koupit ho můžete samozřejmě v některých lékárnách, ale vyrobit si ho můžeme i sami.

Jak vyrobit hřebíčkový olej

Co potřebujeme:
Potřebujeme na to 10 g hřebíčku, 100 ml neutrálního oleje, nejlépe panenského slunečnicového.

Jak ho připravit:
Hřebíček najemno umeleme a dáme do misky, přidáme olej a ohříváme v horké vodní lázni. Při bodu varu stáhneme z ohně. Pro lepší účinky můžeme nechat hřebíček macerovat v oleji asi 7 dní. Pak přecedíme a olej uskladníme do uzavíratelné, nejlépe tmavé nádoby.

Při bolesti zubů si kapku oleje kápněte přímo na zub, nebo na kousek vaty, kterou podržíme na zubu.

Hřebíčkový olej také podporuje hojení ran

Má jedinečné anestetické účinky – olej snižuje citlivost postiženého místa, zmírňuje svědění a regeneruje pokožku. Olej je vhodný na dlouhodobé používání. Hřebíčkový olej pomáhá zbavovat bolesti zubů (doporučujeme i pro malé děti na potírání při bolestí dásní), podporuje hojení ran.

Hřebíčkový esenciální olej se již celá staletí používá na pomoc proti bolestem zubů, kožní infekce, trávicí problémy, průjem, boláky v ústech, zvracení, bradavice a ještě na mnohem více.
Je také antibakteriální, antiseptický, protizánětlivý a podporuje zdravou imunitní odpověď, což je důvodem, proč je jednou z klíčových ingrediencí ve směsích na podporu imunity.

Sponzorováno

Použití hřebíčkového oleje

  • Smíchejte 1:1 (1 kapka esenciálního oleje a 1 kapka nosného oleje) při aplikaci na pokožku, abychom se vyhnuli případné iritaci pokožky. Nosným olejem může být kokosový olej, nebo jakýkoliv kuchyňský olej.
  • Když vás bolí zuby smíchejte směs 1:1 a kápněte na vatový tampon. Aplikujte přímo na dásně v okolí postiženého zubu.
  • U miminek, kterým rostou zuby udělejte totéž, ale ještě více nařeďte. Otestujte si v ústech, abyste nejprve věděli jak „horká“ je ta směs.
  • Při lechtavém kašli si dejte kapku dozadu na jazyk.
  • Výborně se mísí s bazalkou, bergamotem, skořicí, šalvějí, grepem, levandulí, citronem, pomerančem, mátou, růží, rozmarýnem a ylang ylangem.
  • Při vnitřním použití zkuste použít gelové kapsle, nebo s medem, či ve sklenici vody.

Názory od uživatelů

„Hojně jsem používala hřebíček, když jsem přestávala kouřit. Pomáhá to znecitlivět ústa a hrdlo, tím nahrazuje účinky nikotinu a zvyšuje imunitu, což pomáhá při detoxikaci. Dělá to zázraky!“– Jana Pohlová

„Používala jsem ho u nejstaršího dítěte, když mu vypadávaly zuby. Dala jsem mu trochu na dásně a on si mohl vytáhnout zub. Úžasné!.“ – Andrea K.

„Používám to (samozřejmě rozředěný) na dásně mého 18 měsíčního dítěte. Rostou mu zoubky. Pláče a dělá různé ksichtíky asi 30 sekund a pak zapomene, že ho někdy bolely zuby.“ – Kamila R.

„Čistím si zuby s kapkou hřebíčkového oleje, každý den. Odstranilo mi to bolesti zubů. Miluji tento olej.“ – David R.

„Rádi používáme hřebíčkový olej na podporu imunity. Dětem před spaním vmasíruji několik kapek na chodidla a pomáhá nás to udržovat zdravé. Když se jde spát, můj nejmladší často z pokoje zakřičí „Mami, je čas na vánoční nohy“!! Je to take milé a oni to milují, a ano, rozhodně to voní jako Vánoce. Je to můj nejoblíbenější olej!“ – Daniela J.

„Používám ho na synovy palce, abych mu připomněla, že si je nemá cucat. Také ho používám, když mu rostou zuby.“ – Andrea Kočí

Sponzorováno

A co vy? Jak používáte esenciální hřebíčkový olej vy?

Co si dále na toto téma přečíst?

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva