Sponzorováno

Chloupky v nose – jak je odstranit a na co dávat pozor? 4.65/5 (20)

Jak zatočit s chloupky v nose?

Jak zatočit s chloupky v nose?

Chloupky v nose jsou přirozenou součástí lidského těla. Slouží jako obranný systém. Nejsou tam pro nic za nic. Nosní chloupky udržují škodlivé kousky prachu a dalších látek mimo naše tělo, a také udržují vlhkost ve vzduchu, který dýcháme.

Krevní cévy v nose a na obličeji jsou mimořádně husté. Ty v nose podporují růst chloupků. Ačkoliv chloupky v nose mají užitečné funkce, můžete se rozhodnout, že je chcete odstranit – ať už z osobních nebo kulturních (společenských) důvodů. Podívejme se spolu na způsoby, jak odstranit chloupky z nosu, stejně jako na případná potenciální rizika.

Jak je tedy efektivně odstranit?

1. Zastřihávače a nůžky na nosní chloupky

Stříhání chloupků nosu je pro většinu lidí nejbezpečnější a nejdostupnější volbou. Drobné nůžky, které byly vyrobeny právě pro tuto práci, jsou často k dostání v drogériích a podobných obchodech. Tyto nůžky by měly mít zaoblené špičky, aby tak zabránily případnému poškození pokožky a krvácení.

Takto vypadají nůžky na zastřihávání chloupků v nose.

Takto vypadají nůžky na zastřihávání chloupků v nose.

Zastřihnutí nosních chloupků umožňuje pomalé odstranění nebo zkrácení jen těch nejviditelnějších chloupků, aniž byste jich museli odstranit příliš mnoho, nebo abyste riskovali nějaké poškození tkáně v nose. Dobrá varianta.

Jak pracovat s nůžkami pro zastřihávání chloupků v nose?

 1. Postavte se před zrcadlo s dobrým světlem.
 2. Nejdříve důkladně pročistěte nos a vyčistěte jakékoli vytvrzené kousky, které by se vám pak mohly dostat do cesty.
 3. Pevně ​​držte nůžky a mírně zakloňte hlavu.
 4. Ostříhejte opatrně chloupky.
 5. Vysmrkejte nose několikrát po ostříhání, abyste dostali i extra malé chloupky ven. Neoplachujte nos vodou.
 6. Nesnažte se odstranit všechny nosní chloupky. Namísto toho se zaměřte na nejhustší a nejviditelnější části chloupků.

Alternativní způsob, jak oříznout chloupky v nose, je s elektrickými zastřihávači nosních chloupků. Jsou to jakési zaoblené, kulaté holicí strojky. Můžete si je zakoupit v mnoha e-shopech.

Zastřihovač chloupků v nose.

Zastřihovač chloupků v nose.

Výsledky oříznutí vlasů v nose trvají až do opětovného růstu chloupků. Není to trvalé řešení, ale je to nejbezpečnější řešení. Doporučujeme.

2. Voskování nebo trhání

Taky vám teď přejel mráz po zádech, co?

Ve většině případů se nedoporučuje voskování nebo trhání nosních chloupků. Takto násilné trhání jednotlivých chloupků může vést k vniknutí infekcí do vzniklé ranky. Zvláště voskování by mohlo poškodit pokožku hluboko uvnitř nosu.

Existuje však na trhu nosní vosk, který byl navržen tak, aby odstranil pouze chloupky uvnitř okraje nosní dírky. Výsledky mohou být viditelné až čtyři týdny. Trvá to déle než stříhání chloupků, protože voskování nezkracuje chloupky. Namísto toho odstraní celý chloupek i s kořenem.

Pokud používáte vosk pro odstranění nosních chloupků doma, přesně si přečtěte návod a postupujte podle pokynů. Pokud je oblast po voskování bolavá nebo křehká, navlhčete ručník teplou vodou a umístěte ji na pokožku. Tento teplý zábal může poskytnout úlevu od bolesti a pomoci při hojení.

Sponzorováno

Takto vypadá voskování nosních chloupků v salonu. Pak se jednoduše zatáhne za dřívko směrem ven.

Takto vypadá voskování nosních chloupků v salonu. Pak se jednoduše zatáhne za dřívko směrem ven.

3. Laserové odstranění chloupků

Laserové odstranění chloupků je trvalé odstranění nežádoucích chloupků kdekoliv po celém těle. Laserová léčba je u chloupků v nose docela kontroverzní, protože může poškodit sliznice uvnitř nosní dutiny. A to prostě nechcete.

Laserová léčba pro vlasy z nosu se pravděpodobně zaměřuje pouze na ty nejviditelnější chloupky přímo kolem vnitřního okraje nosní dírky. To vede k tomu, že chloupky v nose jsou méně viditelné a zabraňuje jim to viset ven z nosu.

Laserové léčby jsou asi nejdražší možností pro odstranění chloupků. A také to nedělá kde kdo.

Máte-li zájem o laserové odstranění chloupků, ujistěte se, že najdete vhodného člověka, který vám zákrok provede. Laserové ošetření chloupků si nechte udělat pouze v profesionálním zařízení. Vzhledem k tomu, že nos je malá dutina, je to jedno z nejobtížnějších míst léčby laserem vůbec.

Najděte člověka s velkým množstvím zkušeností.

Metody, kterým se raději vyhněte

Depilační krémy se nedoporučuje používat v nosní dutině. Tyto krémy jsou velmi silné a riskujete vdechování toxických výparů a spálení sliznic uvnitř nosu. Většina depilačních krémů na štítku naznačuje, že nejsou pro použití v nose bezpečné. Takže na tyto metody se raději vyprdněte.

Je bezpečné odstraňovat chloupky v nose?

Dobrá otázka. Řekněme si na rovinu, že chloupky v nose prostě nejsou jen tak pro srandu králíkům.

V závislosti na vašem způsobu může být ustřižení nebo odstranění nosních chloupků bezpečné, ale nechtějte to s tím přehánět. Vzhledem k tomu, že chloupky v nose mají v těle důležitou funkci, neměly by být příliš drasticky měněny. To si pamatujte.

Nosní chloupky zabraňují vnikání částic do vašeho těla, což snižuje alergie a infekce. Nosní chloupky také pomáhají přidávat a zadržovat vlhkost ve vzduchu, který dýcháte. Tyto přínosy jsou zvláště důležité pro ty lidi, kteří trpí alergií nebo astmatem.

Možné komplikace odstranění chloupků z nosu zahrnují:

 • bolesti v nose
 • zarostlé chloupky
 • poškození sliznic uvnitř nosu
 • zvýšené riziko vzniku nečistot ve vašich dýchacích cestách

Zarostlé chloupky v nose

Zarostlé chloupky v nose jsou ty, které zarůstají do kůže. Odstranění chloupků vždy zvyšuje riziko zarostlých chloupků.

Příznaky zarostlých chloupků v nose:

 • malé hrbolky, které mohou být naplněny hnisem
 • bolest
 • svědění
 • zarudnutí pokožky

Léčba zarostlých chloupků v nose:

 • Zastavte jakoukoliv formu odstraňování chloupků, dokud se problém nevyřeší.
 • Pro čištění pokožky použijte teplou vlhkou žínku. Krouživým pohybem uvolněte zarostlé chloupky.
 • Můžete také použít sterilní jehlu pro zvedání chloupků z kůže. Ale opatrně!
 • Pokud se příznaky zhorší nebo budete mít nějakou infekci, okamžitě vyhledejte lékaře.

Pár slov na závěr

Takže my říkáme odstraňování chloupků z nosu ano, ale fakt opatrně. A jen to, co vám vizuálně vadí. Chloupky v nose jsou důležité, tak je nevypleňte úplně. Jde o vaše zdraví.

A co vy? Jaké zkušenosti máte s odstraněním chloupků vy? Budeme rádi za komentáře.

Co si dále přečíst o zdraví nosu?

VIDEO: Zastřihovače ušních a nosních chloupků

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  3 Komentářů u článku “Chloupky v nose – jak je odstranit a na co dávat pozor?”

  1. Kepíííí napsal:

   Dobrý den,
   a jaké zastřihovače prosím konkrétně doporučujete :)?
   Na netu je toho hrozně moc a vůbec tomu nerozumím. Můžete poradit na co se konkrétně zaměřit, jiný odkaz nebo tak?

   • Roman napsal:

    Dával jsem ti sem odkaz a jdu se podívat, jestli třeba poděkuješ nebo tak. Ale akorát hosmazali – absolutně nechápu, takže nic, zkus klasicky heureku nebo na oholcz měli dobrý porovnávací test.

  2. Eliška napsal:

   Zdravím, taky bych potřebovala radu s konkrétním modelem. Chci ho koupit tátovi jako dárek, ale nevím, jestli ho bude používat, nebo se bude jen válet ve skříni, takže do něj zároveň nechci dát zbytečně moc peněz, ale ani koupit takový, který se po pár použitích rozpadne. Našla jsem tohle srovnání arecenze.cz/zastrihovace-chloupku-v-nose/ a chtěla bych se zeptat – je vážně takový rozdíl v kvalitě mezi zastřihovačem za 150 a 600 korun? Sencor mi totiž nepřijde jako nějak nekvalitní značka, ale nevím, proč ostatní stojí o tolik víc. Máte s tím nějaké zkušenosti? Děkuji moc!

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva