Koloidní zlato a zdraví – dá se užívat vnitřně? Jaké má účinky? 4.76/5 (29)

Sponzorováno

Koloidní zlato a zdraví - jaké má účinky?Koloidy zlata jsou nejmenší částice z nichž může být zlato složeno aniž by ztratilo své charakteristické vlastnosti. Je to vlastně shluk jen pár atomů (cca 15 až 100). Jsou to extrémně malé energeticky nabité částice.

Zlato bylo používáno již v minulém století – např. Hildegard von Bingen doporučovala zlato proti zahleňování a zaplísnění organismu, proti dně a jako univerzální prostředek na udržování zdraví. Hlavní použití koloidu zlata je dodnes uznávané při revmatických onemocněních, artróze, dně, vegetativních nervových potížích, depresích a dalších problémech.
 

Koloidy mohou proniknout až do jednotlivých buněk

Díky mikroskopické velikosti těchto částic je jejich celková plocha enormně zvětšena a v přímé závislosti se zvětšuje i její účinek. Díky své velikosti je umožněno dosažení i těch nejvzdálenějších míst v organizmu. Tyto částice jsou zhruba 2000 krát menší než nejmenší bakterie. Díky tomu dokáží proniknout až do jednotlivých buněk a tam působit.

Koloidní procesy v přírodě

Proces látkové výměny všech živých organismů (lidé, zvířata, rostliny a mikroorganismy) jsou založeny na koloidních substancích. Důležitým příkladem koloidní tekutiny v přírodě je i krev, lymfa a míza. Poruchy stavů těchto koloidních substancí (krve i lymfy) vedou k poruchám látkové výměny. Pokud dojde například ke zhoršení stavu krve jako koloidní substance, může nastat problém v podobě poruch krevního oběhu, srdečních potíží, degenerativních nebo jiných chronických onemocnění.

Účinek koloidu je částečně vysvětlitelný i díky svým elektrickým a magnetickým vlivům. Použité a narušené buňky jsou například díky elektromagnetickým silám koloidu přitahovány a následně odvedeny do krve kde jsou dále odváděny k orgánům, které jsou odpovědné za jejich odstranění z organismu. Zdravotní stav živého organismu je možné posuzovat, mimo jiné i ze stavu jednotlivých koloidních substancí.

Co dokáže koloidní zlato

Informační tok v organizmu je založen zejména na toku elektricky nabitých částic. Pokud je člověk nemocný a přenos energie je blokován, je třeba tyto blokády energie uvolnit a odstranit, tok energie obnovit a uvést opět do rovnováhy. Tímto se nastartuje ozdravný proces. Protože zlato patří mezi kovy s nejvyšší vodivostí, tak se můžeme domnívat, že:

 • Zlato může tyto elektrické a následně i magnetické vlastnosti organismu ovlivnit
 • Zlato může elektrický potenciál opět normalizovat. Pokud dodáme organismu a mozku zlato v této podobě, může dojít k výraznému prodloužení životnosti a omlazení tkání.
 • Zlato může v dnešní době hrát významnou roli v mentálním vývoji člověka.
 • Zlato je substancí, která může vytvořit přímé propojení s vitální životní silou.
 • Zlato aktivuje a harmonizuje celkový endokrinologický systém.

Zlato pomáhá stimulovat zejména mozkové blány. Vyrovnává spouštěcí mechanismy, které ovlivňují činnost a reakci jednotlivých žláz. Patří mezi kovy s nejvyšší elektrickou vodivostí, a právě díky tomu zlepšuje tok vnitřní energie, zejména podél páteře. Zlato není jen „katalyzátorem“ vnitřní energie, ale i vedením těchto energetických toků.

Výzkumy prokázaly, že vodivost a tím i informační tok DNA mohou být zlatem až 10 000 násobně zlepšeny. To také znamená, že DNA v každé jednotlivé buňce může mít k dispozici vyšší množství energie (více než 1 milion elektronů / s). Koloidní zlato funguje jako regulační výpomoc toku elektronů. Protože se elektricky nabité částice zlata ukládají v buňkách, jejich jádrech a molekulách DNA, zvyšují tak celkovou vodivost organických substancí. Kromě toho zvyšuje zlato absorpci výživných látek a zlepšuje biomolekulární funkce, tedy procesy látkové výměny těla.

Epifýza, naše „třetí oko“

V lidském těle existuje zvláštní žláza, – epifýza. Tato žláza se nachází téměř ve středu hlavy a je významným faktorem našeho vědomí a podvědomí. Epifýza degenerovala ze své původní velikosti (cca. 3 cm průměru) na dnešní velikost (cca. Délka 5-8mm, šířka 3-5mm a hmotnost 80-500mg).

Dnes je tato žláza vnímána jako „oko“, kterému je umožněno vidět elektromagnetická pole nacházející se v jiné frekvenční oblasti. Pokud se opět „naučíme“ schopnost vedení energie přes epifýzu, získáme opět schopnost detekce okolních elektromagnetických polí a zlepšíme tak naši intuici. U většiny lidí neproudí přes tuto oblast mozku dostatečné množství energie, protože je blokována. Výsledkem může tedy být, že vnímáme okolní realitu velmi omezeným způsobem. Zlato aktivuje epifýzu.

Sponzorováno

Moderní medicína a koloidní zlato

Koloidní zlato nachází uplatnění v alopatické medicíně při ošetření artritických a revmatických stavů, případech roztroušené sklerózy, poruchách sexuálních funkcí (mužů i žen) a také při problémech endokrinologického systému a nervových poruchách. Zlato má uklidňující vlastnosti aniž by byly ovlivněny samotné nervy.

Koloidní zlato a problémy závislostí

V minulém století bylo zlato používáno k ošetření alkoholických závislostí. Starší studie ukázaly, že dávky zlata vedly k výraznému snížení závislosti. Pacienti kteří jsou závislí na lécích, tabáku, nebo potravy, mohou tedy výrazně svůj problém díky této jedinečné vlastnosti zlata redukovat.

Zlato aktivuje a harmonizuje endokrinologický systém, což vede ke zklidnění nervového systému a aktivaci vnitřní energie. To vede k celkovému zlepšení vnitřního nastavení a pocitu.

Koloidní zlato a nádorová onemocnění

V svém lékařském pojednání o nevyléčitelných rakovinných onemocněních uvádí Edward H. Ochsner, M.D., B.S., F.A.C.S., chirurg Augustiánské nemocnice, že koloidní zlato má výrazný omezující vliv na růst rakoviny. Vědecký tím kolem E.H. Ochsnera zjistil, že koloidní zlato pomáhá redukovat velikost nádorů, snižuje bolesti, zlepšuje chuť a trávení a pomáhá pacientům zvyšovat hmotnost a sílu.

Obecné dávkování koloidního zlata

Koloidní zlato je účinné již při minimálních dávkách. Dospělým osobám doporučujeme denní příjem dvou čajových lžiček koloidního zlata. Důležité je nepoužívat žádné kovové lžičky.

Koloidní zlato vs. koloidní stříbro

Proces výroby koloidního zlata se výrazně liší od výroby koloidního stříbra. Tato skutečnost se nevztahuje pouze k použitému výrobnímu zařízení, ale je dána výrazně nižším množstvím do kapaliny uvolňování částic, která je vlastností zlata. K dosažení stejné koncentrace jako u koloidního stříbra by bylo třeba stonásobně procesů. Nicméně takové koncentrace u koloidního zlata nejsou potřeba. Jeho použití je spíše v oblasti homeopatie a je takto plně dostačující. Působení koloidního zlata je zásadně jiné než u koloidního stříbra.

Soupis toho, jak působí koloidní zlato na náš organizmus

 • Podporuje mladě vypadající pokožku
 • Zlepšuje stav a pružnost pokožky a tím
 • Přispívá k snížení počtu a vyhlazení jemných vrásek
 • Posiluje imunitní systém
 • Má velký vliv na celkový zdravotní stav a výrazně ho zlepšuje
 • Usnadňuje vstřebávání živin
 • Upravuje a normalizuje krevní tlak
 • Regeneruje tkáně, včetně cévního systému
 • Vytváří elastickou pokožku bez vrásek
 • Harmonizuje činnost žláz s vnitřní sekrecí
 • Zvyšuje inteligenci. Vědci zjistili, že užívání koloidního zlata po dobu čtyř týdnů zvýší IQ až o 20 bodů.
 • Pomáhá při léčbě rakoviny. Vylepšuje a prodlužuje život. Zmírňuje bolesti, redukuje velikost nádoru.
 • Zlepšuje chuť k jídlu. Užívá se třikrát denně hodinu před jídlem.
 • Používá se i k léčení alkoholismu, závislosti na nikotinu, na medikamentů i potravy
 • Léčí revmatismus a jiné kloubní potíže – zde se podívejte na další vhodnou kloubní výživu
 • Zmírňuje stres a napětí
 • Léčí deprese, celkově zklidňuje
 • Povzbuzuje tvořivost a bystré přemýšlení
 • Zlepšuje činnost mozku a nervové propojení na jednotlivé orgány v těle
 • Používá se při srdečních potížích
 • Zlepšuje paměť
 • Spolupracuje na zlepšení zraku
 • Čistí organismus od toxických látek

A co vy? Máte s koloidním zlatem nějaké zkušenosti? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

Sponzorováno

TIP: Přečtěte si jaký vliv mají koloidní minerály na zdraví

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva