Sponzorováno

Jak na rychlý růst vlasů? 4.57/5 (7)

Jak na rychlý růst vlasů?Bohatou a krásnou hřívu na hlavě může člověk dosáhnout třemi způsoby, buď si nechá vlasy prodloužit, koupí si paruku, nebo se vydá na dlouhou a lze taktéž nelehkou cestu kdy se oddá do rukou přírody. Zklamání nastává, když po několika letech snahy a péče, vitamínech, odříkání a nestříhání dorostly vlasy jen do určité délky. Tehdy člověk začíná pátrat po zázračném prostředku na podporu růstu a výživy vlasů.

Podpora růstu vlasů a rychlost růstu vlasů

V problematice růstu vlasů je třeba si ujasnit dva základní pojmy, a to rychlost růstu vlasů a růstové fáze vlasů. Tyto pojmy totiž spolu úzce souvisí, ačkoli se nejedná o stejný pojem. To co spojuje tyto dva pojmy je dobré známá genetická predispozice, se kterou se člověk rodí, a která ho provází ve všech jemu typických znacích po celý život. Jaké jsou ale reálné hranice možnosti ovlivnění genetiky v otázce růstu vlasů?

Genetika je mocná

Rychlost růstu vlasů, podobně jako i jejich počet je nám dán již při narození genetickou informací, kterou dědíme po našich předcích. Vlas vyroste za den o 0,3 až 0,4 mm, což v průměru představuje přibližně 1 cm za měsíc, ale ne u každého člověka je to stejné, u někoho rostou pomaleji, u někoho naopak rychleji. V mládí si vlasy udržují svůj cyklus a obvykle vlasy rostou dobře. Věk a přirozené stárnutí způsobí, že vlasy rostou pomaleji, mění své složení a kvalitu, období aktivního růstu se postupně a pomalu zkracuje. Jedinou možností jak tento stav zvrátit a urychlit proces růstu vlasů by představoval zásah do samotné genetiky, což v současné době není možné, protože neexistuje žádná bezpečná a ověřená metoda, kterou by bylo možné podpořit a změnit rychlost růstu vlasů.

Růstové fáze vlasů

Co se týče růstové fáze vlasů, tak ta nedefinuje samotnou rychlost, jakou vlas roste, ale je spíše veličinou pro vyjádření, jak dlouho vlas poroste. Průměrně se růstová fáze pohybuje od tří do pěti let, ale může být i delší, dokonce ve výjimečných případech se může až zdvojnásobit. Právě růstová fáze je to, co předurčuje maximální délku do jaké mohou u daného člověka vlasy dorůst. Každý jeden vlas prochází životním cyklem. Po aktivním období růstu se vlas dostane do klidového stadia, které trvá asi 3 měsíce. Po klidovém stádiu vlas vypadne, a na jeho místě už roste nový vlas. Právě o prodloužení aktivní fáze se snaží vědci, kdyby se jim podařilo zároveň prodloužit i klidovou fázi, došlo by k delšímu setrvání vlasů na hlavě. Pokud by vědci přišli nato tak jednoduše jako se to dá opačně byl by problém mnoha lidí zažehnán, protože množství léků včetně chemoterapie ovlivňuje vlasy negativní, až do té míry že vlasy vypadávají. Růstovou fázi však ovlivňují i ​​další faktory, jako například hormonální systém, výživa, stres, nemoc, atd..

Přípravky na podporu růstu vlasů

I když se genetická predispozice nelze zcela obejít, existují přípravky, které dokáží vlasům pomoci. Základem je zdravé stravování a životní styl. Obecně platí, že Vám ani nejlepší kosmetika nepomůže, pokud nebudete dodržovat zásady zdravého jídelníčku.

Jak na to:
-Vlas pro svůj růst potřebuje dostatek nutričně důležitých látek (vitamíny, minerály, antioxidanty, stopové prvky, aminokyseliny). Mezi ty nejdůležitější, které nám v našich končinách rozhodně chybí, patří omega 3 nenasycené mastné kyseliny, selen, aminokyseliny, dostatek vitamínů a minerálů.

– Pravidelná masáž vlasové pokožky vždy před spaním přibližně 1-3 minuty bříšky prstů. Masáží dojde k rozproudění krevního oběhu, zajistí se přísun živin k vlasovým folikulům.

Kosmetika na vlasy a vitamínové preparáty
Také kosmetické přípravky a vitaminové doplňky, dokážou pomoci, nejprve je však třeba se ujistit, že obsah přípravku je tím ideálním, který vlasy vyžadují. Kvalitní preparát by měl obsahovat látky ve vysoce vstřebatelné formě a takové, které se vzájemně podporují ve svém účinku.

Sponzorováno

Zkuste tyto kroky k růstu vlasů

1. Získejte více důležitých minerálů a vitamínů

Existuje sedm klíčových vitamínů, které jsou nezbytné pro růst vlasů. Patří mezi ně:
Vitamin A – udržuje vlasy a vlasovou pokožku hydratovanou a zároveň reguluje produkci kyseliny retinové – základní kyseliny, potřebné u vlasových folikulů.
Vitaminy skupiny B – Stimulují růst a zlepšují dýchání buněk vedoucí k růstu vlasů.
Vitamin B3 – zlepšuje cirkulaci v celém tělě, včetně pokožky hlavy, což vede k regeneraci nově rostoucích vlasů.
Vitamin B12 – stimuluje tvorbu červených krvinek, které pomáhají vlasovým folikulům získat více kyslíku. Bylo také zjištěno, že B12 pomáhá zastavit předčasné šedivění vlasů.
Vitamin C – pomáhá posilovat vlasy a zabránit poškození, třepení a vypadávání vlasů. Stimuluje růst nových tkání a nových vlasů.
Vitamin E – stimuluje krevní oběh, udržuje zdravý imunitní systém, který je důležitý pro zdravé vlasy a udržuje vlhkost ve vlasech a vlasové pokožce.
Biotin – je známý jako “vitamín pro vlasy“, biotin zvyšuje produkci červených krvinek, stimuluje hladinu inzulínu, který pomáhá dodávat glukózu do vlasových folikulů a také pomáhá stimulovat keratinocyty – buňky, které jsou zodpovědné za zvýšení síly a zdraví našich vlasů.

Je také důležité se ujistit, že máte dostatečné množství minerálů železa a zinku ve vaší stravě. Železo pomáhá zlepšit krevní oběh v pokožce hlavy, která zlepšuje přenos kyslíku do vlasových folikulů. To také umožňuje, aby tělo snadněji využívalo bílkoviny, které pomáhají růstu vlasů.

TIP: Keratin je důležitý pro sílu vlasů

2. Jezte více bílkovin

Proteiny poskytují stavební kameny pro růst nových vlasů. Nedostatek bílkovin vede k ochabnutí růstu. Můžete získat více bílkovin z masa, ryb, vajec, ořechů a fazolí.

3. Zkuste vtírání těchto olejů do vlasů a skalpu

Vtírání přírodního oleje do vlasů pomáhá stimulovat růst vlasů a zlepšuje zdraví vlasů v mnoha ohledech. Pomáhá odstranit špínu a nečistoty a odblokovávát vlasové folikuly, dodává vlhkost a posiluje vlasy. Oleje pomáhají dodávat živiny a vitamíny přímo do vlasů a vlasové pokožky.

Patří mezi ně: olivový olej, kokosový olej, levandulový olej, ricinový olej, jojobový olej, mandlový olej, rozmarýnový olej, rybí tuk, olej Emu, tea tree olej, arganový olej, olej z hroznových jader, hořčičný olej, a avokádový olej.

4. Zkuste domácí masku na vlasy

Jedním z důvodů pro nedostatečný růst vlasů může být poškození vlasů z nadměrného používání drsných stylingových přípravků, chemicky laděných šamponů a tepelných stylingových zařízení. Masky pro vlasy pomáhají opravovat škody, které mohou znemožnit vlasům růst rychleji a zdravěji.
Jedna vlasová maska zahrnuje smíchání lžíce medu, majonézy, rostlinného oleje a brandy s jedním žloutkem a pak aplikování směsi na nemyté vlasy. Nechte půl hodiny a pak vypláchněte přírodním šamponem.

5. Vyzkoušejte Saw Palmetto

Saw Palmetto extrakt byl identifikován jako jeden z nejúčinnějších bylin pro zastavení vypadávání vlasů a stimulaci růstu nových. Užívání Saw Palmetta ve formě tablet by mohlo pomoci, aby vaše vlasy rostly rychleji.

6. Stimulátor pokožky hlavy

Smíchejte jednu lžičku vodky, 5 kapek levandulového oleje a 3 kapky oleje rozmarýnu a přidejte jednu polévkovou lžíci destilované vody. Ponořte prsty do směsi a jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Směs zabijí bakterie, odstraňuje nečistoty a otevírá vlasové folikuly, aby mohly nové vlasy rychleji růst.

7. Zkuste masáž hlavy

Provádění masáže vlasové pokožky zvyšuje krevní oběh. To pomáhá dodávat kyslík a základní živiny do vlasových folikulů, aby byl podpořen zdravý růst vlasů. Pomocí jednoho z výše uvedených olejů bude masáž ještě účinnější.

VIDEO: Tip blogerky na rychlejší růst vlasů

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  4 Komentářů u článku “Jak na rychlý růst vlasů?”

  1. Irenka napsal:

   Zdravím vás, mojí rodiče mi tedy taky těch vlasových genetických výhod zrovna nepředali. Nicméně jsem začala používat vlasovou péči Clinical a výsledek jde skutečně poznat. Přibylo mi vlasů a navíc mi tak nepadají.

  2. Sylva napsal:

   Zdravím vás. A mohuse zpetat, za jak dlouho se vám dostavil účinek? Já už jsem totálně zoufalá. Při myí a česání mi šíleně padají vlasy, poraďte mi, prosím.

  3. Jana napsal:

   Mě nejvíce pomohl biodicol long, po ničem jiném mi vlasy tak rychle nerostly.

  4. Eva napsal:

   S biodicolem mám také dobré zkušenosti. Beru i nyní.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva