Sponzorováno

Kofein na vlasy – proč ho používat? Jaké má na vlasy účinky? 4.86/5 (14)

  • Kofein může mít určité pozitivní účinky na vlasy a jejich zdraví. V tomto článku najdete několik způsobů, jak kofein může působit na vlasy.
  • Stimulace růstu vlasů: Kofein může stimulovat růst vlasů tím, že podporuje cirkulaci krve v pokožce hlavy. Zlepšená cirkulace může dodávat více živin a kyslíku do vlasových folikulů, což může podpořit růst silnějších a zdravějších vlasů.
  • Prevence padání vlasů: Kofein se také řadí mezi látky, které mohou pomoci předcházet padání vlasů. Předpokládá se, že kofein může blokovat účinky enzymu 5-alfa-reduktázy, který je spojen s vypadáváním vlasů.
  • Zvýšení síly vlasů: Kofein může posílit vlasy tím, že ovlivňuje strukturu vlasových pramenů. Při použití kofeinového šamponu nebo ošetření se kofein může vázat na vlasy a zvýšit jejich pevnost a odolnost vůči poškození.
  • Antioxidanty a ochrana před poškozením: Kofein obsahuje také antioxidanty, které mohou chránit vlasy před poškozením způsobeným volnými radikály. Tím může přispět k udržování zdraví vlasů a prevenci jejich stárnutí.
  • Účinek kofeinu na vlasy může být individuální a může se lišit u každé osoby. Kromě toho, kofeinové šampony a ošetření nejsou jediným prostředkem pro zdravé vlasy a měly by být používány jako součást celkové péče o vlasy, zahrnující vyváženou stravu, správnou hygienu a minimalizaci poškozujících vlivů (např. teplé stylingové nástroje, chemické ošetření apod.).
  • Při výběru kofeinového produktu pro vlasy je také důležité sledovat složení a použití kvalitních výrobků, které neobsahují agresivní chemikálie, které by mohly vlasy vysušovat nebo poškozovat.

Kofein na vlasy - proč ho používat?No řekněte sami, není to úžasné, když zjistíte, že vaše oblíbené každodenní návyky jsou pro vás vlastně úžasně dobré? Chcete dokonalý příklad? Káva! Tedy přesněji kofein. Ranní šálek kávy je něco, na čem je mnoho z nás závislých, abychom fungovali hned od rána normálně. A některé dny rozhodně vyžadují dvojitou dávku espressa, které vám pomůže čelit dni.

No, a kofein může mít ve skutečnosti stejný účinek na naše vlasy. V tomto článku se blíže podíváme na kofein a jho vliv na růst vlasů a odpovídáme na otázku: je kofein dobrý pro vaše vlasy?

KOFEIN: ZACHRÁNCE VLASŮ NEBO JEICH NEPŘÍTEL?

Kofein může prospívat zdraví vlasů několika způsoby, od omezení poškození pramenů až po podporu vlasů všemi nezbytnými živinami a vitamíny, které potřebují k dlouhému a silnému růstu. Abych odpověděla na vaši otázku: ano, kofein je dobrý pro vaše vlasy.

ALE PROČ JE KOFEIN DOBRÝ PRO VAŠE VLASY?

Hlavní výhodou kofeinu je, že může pomoci podpořit růst vlasů přímo od kořínků v počátečních fázích růstu vlasů. Dělá to tak, že se zaměřuje na hormon zvaný „DHT“, který způsobuje vypadávání vlasů. DHT může zabránit tomu, aby vitamíny, proteiny a minerály napomáhaly růstu vlasových folikulů. Kofein proti tomu bojuje tím, že způsobuje, že vlasové buňky produkují více „ATP“, což je forma energie, která podporuje růst vlasů a pomáhá vám dosáhnout krásných vlasů.

Stále nejste přesvědčeni? Další výzkum doktora Tobiase Fischera dokonce ukázal, že kofein urychluje cyklus růstu vlasů a prodlužuje délku vlasů o 33-40%. Takže cílené nanesení kofeinu na vlasový folikul, třeba pomocí kofeinových vlasových přípravků, vašim vlasům rozhodně pomůže! Nebo použijte přímo kávu.

Sponzorováno

Je známo, že kofein pomáhá zlepšit krevní oběh v pokožce hlavy, což podporuje zdravé vlasové folikuly. Když vlasové produkty vmasírujete přímo do pokožky hlavy, napomáháte krevnímu oběhu pokožky hlavy a stimulujete kořínky. Stimulované vlasové folikuly porostou rychleji, zdravěji a silnější díky tomu, že se z vašeho těla dostanou všechny správné živiny a minerály prostřednictvím zlepšeného prokrvení pokožky hlavy.

ALE SLYŠEL JSEM, ŽE KOFEIN MŮŽE ZPŮSOBIT PÁDÁNÍ VLASŮ?

Kofein je tedy skvělý v rozumném množství, ale nepřehánějte to s ním! Přílišná konzumace kofeinu může ve skutečnosti negativně ovlivnit cyklus růstu vlasů tím, že jej zpomalí. Kromě toho může nadměrná konzumace vitamínů a antioxidantů způsobit další zdravotní problémy. Takže pamatujte, VŠEHO s mírou (ano, všeho).

Řada různých studií ukazuje účinky kofeinu a vypadávání vlasů a jsou pozitivní. Kofein nepřispívá k vypadávání vlasů ani plešatosti.

CO JE LEPŠÍ: PÍT NEBO APLIKOVAT KOFEIN PŘÍMO NA VLASY?

Pijete hodně a často kávu a těšíte se, jak budete mít krásné vlasy? Bohužel neustálá konzumace kávy vám nezajistí dlouhé a zdravé vlasy (zklamání, já vím). Navíc, jak jsme již ve článku uvedli, příliš mnoho kofeinu může způsobit různé problémy. Ale nebojte se, to je pouze v případě nadměrné konzumace, můžete stále v klidu pít ranní kávu, ale pro nejlepší výsledky vlasů doporučujeme aplikovat kofeinové vlasové produkty lokálně – tedy přímo na vlasy a hlavně na pokožku hlavy.

Jak tedy můžete použít kofein na vlasy?

Zde je jednoduchý způsob, jak použít kofein pro vaše vlasy, abyste získali měkké, hladké a lesklé výsledky.

Použijte na vlasy kvalitní kávu

Krok 1: Umyjte si vlasy šamponem jako obvykle.

Krok 2: Do misky přidejte 4 polévkové lžíce uvařené kávy. Nyní do ní přidejte 4 šálky vařené vody (pokojové teploty). Dobře promíchejte. Pro extra účinek můžete přidat vaječný žloutek.

Krok 3: Kávu si takto naneste na pokožku hlavy a důkladně ji vmasírujte. Prsty protáhněte směs také na prameny vlasů.

Krok 4: Vlasy zabalte do ručníku a nechte působit asi 30 až 40 minut.

Krok 5: Opláchněte si vlasy vlažnou vodou a máte hotovo.

Ano, takhle jednoduché je používat kávu na vlasy. Určitě takto kávu s kofeinem na vlasy použijte.

Zkuste použít kofeinové přípravky na vlasy

Alternativně můžete použít třeba kofeinový šampon.

Sponzorováno

A co vy? Zkoušeli jste kofein na vlasy? Budeme rádi za komentáře.

A dále si přečtěte o kofeinu

Zdroj článku a studie na toto téma

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva