Sponzorováno

Jak na kocovinu a opileckou opici? 4.93/5 (14)

Jak na kocovinu a opileckou opici?Odborníci na výživu a lékaři nedoporučují zvýšenou konzumaci alkoholu, a už vůbec ne v dietním režimu. Někdy se však alkoholu vyhnout nedá. Dokonce, v některých případech, může mít relaxační a uvolňující účinky, pokud bude přijímán v malých množstvích.

Když už jste to však s alkoholem přepískli, musíte s tím něco dělat. Ale jak se zbavit opice? Zde je několik tipů:

1. Hydratace

Obecně známý fakt je, že alkohol a káva dehydrují organismus. Doporučuje se po každé skleničce alkoholu vypít alespoň jednu sklenici vody. Na druhý den byste měli zvýšit příjem tekutin až na 3 litry. Výborným lékem na kocovinu je kokosová voda, která obsahuje vysokou hladinu elektrolytů. Pokud nemáte dostupnou kokosovou vodu, stačí přidat špetku mořské soli a citronové šťávy do obyčejné vody. Skvělé jsou i zelené koktejly a šťávy, které mají vysoký obsah minerálů.

2. Dejte si béčko

Alkohol odčerpává vitamíny z organismu. Vitaminy skupiny B jsou zodpovědné za mnoho metabolických procesů v organismu. Játra se detoxikují zejména díky vitamínům skupiny B. Nejrychleji je doplníte přísunem B – komplexu.

3. Dobře se najezte

Většina z nás si myslí, že žaludek se uklidní, když sní něco mastného. To může naopak zhoršit celkový pocit a trávení. Sáhněte po zdroji bílkovin a tzv. dobrých tucích: vajíčka, avokádo, ryby…

Sponzorováno

4. Najezte se před konzumací alkoholu

Vždy se ujistěte, že nejedete pít s prázdným žaludkem. Tehdy se alkohol vstřebává pomaleji. Doporučuje se konzumace sacharidů, které se pomalu uvolňují, např. hnědá rýže, quinoa, sladké brambory či sushi. Vyhýbejte se kofeinu, který ještě více zatíží vaši játra.

Čtěte: Je alkohol lék či jed?

5. Vypoťte se

Cvičení stimuluje lymfatický systém, vylučuje z organismu toxiny a rozproudí krev. Navíc uvolňuje endorfiny. Skvělá na kocovinu je jóga.

6. Jděte si zaplavat

Každá tělesná aktivita vám jen a jen prospěje. Při plavání nepotřebujete vynakládat velkou námahu a má poměrně velkou regenerační sílu.

7. Podpořte svá játra

V košťálové zelenině (brokolice, květák, kapusta, zelí, růžičková kapusta) jsou obsaženy enzymy, které podporují detoxikaci jater. Vhodný je i čaj z kořene pampelišky nebo citronová voda s jablečným octem. Konzumujte strouhanou mrkev s citronovou šťávou, mořskou solí a dopřejte si zelený koktejl.

Sponzorováno

Po náročném večeru se doporučuje odpočívat, dopřát tělu dostatečné množství tekutin a vitamínů. Pokud už se konzumaci alkoholu nelze vyhnout, snažte se sáhnout za každým skleničkou alkoholu po dvojnásobně velké sklenici vody.

A co si ještě přečíst na podobné téma?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Jak na kocovinu a opileckou opici?”

  1. Tiboš napsal:

   Dobře se najezte, to znám moc dobře, nikdy nevím co bych zťapal dřív, potřebuju najít vždycky všechno co mi fakt sedne. Teď jsem objevil jeden super malý zázrak jménem Alcostop, vezmu si ho než jdu pít a na druhý den mi není tak zle a cítím se celkem dobře, žádný bolehlav, ale žravka neustálá.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva