Sponzorováno

Jablečný ocet pomáhá bojovat proti hlenu – jak na odhlenění? 4.85/5 (13)

  • Jablečný ocet je známý svými mnoha potenciálními přínosy pro zdraví, včetně podpory odhlenění. V tomto článku je několik způsobů, jak jablečný ocet může pomoci s odhleněním.
  • Ředění hlenů: Jablečný ocet obsahuje kyselinu octovou, která může pomoci ředit hustý hlen. Pokud se trápíte příliš silným nebo viskózním hlenem v dýchacích cestách, můžete vyzkoušet smíchat jednu čajovou lžičku jablečného octa s teplou vodou a kloktat tuto směs. Kloktání jablečného octa může krásně pomoci uvolnit a zředit hlen, což usnadní jeho vykašlávání.
  • Antimikrobiální účinky: Jablečný ocet má také antimikrobiální vlastnosti, které mohou pomoci bojovat proti bakteriím a mikrobům v dýchacích cestách. Pokud je příčinou vašeho odhlenění infekce, jablečný ocet může pomoci potlačit růst mikrobů a urychlit hojení.
  • Pročištění dutin: Smíchání jablečného octa s teplou vodou a použití této směsi jako nosního roztoku může pomoci pročistit dutiny a odstranit nahromaděný hlen. Tato metoda se často nazývá "octová voda" a může být užitečná při zvládání ucpaného nosu a hlenů v nosních dutinách.
  • Je však důležité dodržovat správné postupy a nedoporučuje se používat jablečný ocet v příliš vysoké koncentraci, protože by mohl podráždit sliznice. Pokud máte vážné problémy s odhleněním nebo jste si nejistý/á ohledně použití jablečného octa, je nejlepší se poradit s lékařem nebo odborníkem na zdravotnictví pro vhodné rady a doporučení.

Jak může pomoci jablečný ocet s odhleněním?

Jak může pomoci jablečný ocet s odhleněním?

Tento příspěvek je jedním ze série článků, které píšeme při zkoumání zdravotních přínosů jablečného octa.

Ať už je to po rýma, senná rýma, nachlazení, virová infekce nebo třeba nesnášenlivost jídla, hromadění hlenu ve vašich dutinách může být cokoli, od mírně nepříjemného až po nepříjemné dýchací potíže a v důsledku toho problémy se spánkem. Alternativní rady v tomto případě zní, že ve spojení s odstraněním mléčných výrobků, vajec a cukru z jídelníčku vám hojná konzumace jablečného octa může pomoci v boji proti problémům s hlenem.

Jednoduché způsoby, jak přidat jablečný ocet do vaší každodenní stravy

  • Vezměte sklenici teplé vody a přidejte stejné díly jablečného octa a surového medu (cca 1 až 2 lžičky od každého), zamíchejte a vypijte. Můžete ho konzumovat před snídaní, v poledne a odpoledne (nebo někdy k večeru).
  • Smíchejte 1 až 2 čajové lžičky jablečného octa s kvalitním extra panenským organickým olivovým olejem a použijte jako dresink na salát nebo na dochucení dušené zeleniny nebo brambor.

Jablečný ocet jako kloktadlo

Výroba kloktadla z jablečného octa může také pomoci zbavit vaše dutiny hlenu. Dejte 1-2 lžičky jablečného octa do teplé sklenice vody a kloktejte 3x denně, dokud hleny neustoupí. V tomto procesu také pomůže popíjení čerstvé šťávy z mrkve. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, pamatujte, že to není jen nápoj, je to jídlo / lék, takže kvalita je důležitá. Pokud si to můžete dovolit, pořiďte si odšťavňovač, který odšťavňuje za studena. Budete mít vyšší obsah živin ve šťávě a z dlouhodobého hlediska utratíte méně peněz za kvalitní syrové bio produkty než za použití levnějšího odstředivého odšťavňovače.

Sponzorováno

Jablečný ocet jako přírodní ústní voda

Vezměte stejný roztok, 1 čajovou lžičku ve sklenici vody, propláchněte v ústech a vyplivněte. Jablečný ocet pomáhá zabíjet bakterie v ústech a bojovat proti zubnímu plaku a zubnímu kameni (funguje podobně jako při převalování kokosového oleje v ústech). Pomáhá to také udržet svěží dech.

Nosní voda s jablečným octem

Dalším způsobem, jak pomoci zmírnit hlen v nose, je vytvořit nosní výplach s jablečným octem. Přidejte 1/2 čajové lžičky do jednoho šálku teplé destilované vody. Vdechněte roztok levou nosní dírkou, otočte hlavu dozadu, pak ze strany na stranu a vyfoukněte roztok a hlen. Opakujte na druhou stranu. Varování: dávání tekutin do nosu je něco, o čem byste se měli nejprve poradit s přírodním lékařem nebo se svým lékařem. Je naprosto nezbytné, aby cokoliv, s čím to uděláte, bylo sterilní. Můžete se rozhodnout použít nádobu Neti.

Shrňme si to

Jablečný ocet zabraňuje růstu bakterií a obsahuje draslík, který pomáhá ředit hlen. Přimíchání lžičky jablečného octa do sklenice vody nebo horkého čaje pomůže odvodnit vaše dutiny a zbavit vás hlenu.

Jablečný ocet se často používá jako přírodní dekongestant. Může za to obsah draslíku, o kterém je známo, že pomáhá při rýmě. Jablečný ocet má také přirozené antivirové a antibakteriální vlastnosti, které mohou pomoci v boji proti infekcím, které vedou k nadměrné produkci hlenu.

Pamatujte prosím, že nic v tomto příspěvku nepředstavuje lékařskou radu. Toto jsou takové jednoduché tipy, které si můžete přečíst a prodiskutovat se zdravotníkem, abyste zjistili, zda jsou pro vás vhodné.

Sponzorováno

Zkoušeli jste jablečný ocet na odhlenění? Napište nám do komentářů.

A dále si o jablečném octu přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva