Sponzorováno

Iridologie: Pohled do očí znamená diagnózu 4.91/5 (11)

Iridologie: Pohled do očí znamená diagnózuPřístup, který patří do oblasti přírodní medicíny a zahrnuje analýzu duhovky oka, je známý jako iridologie. Chcete vědět, co barva vašich očí prozradí o zdraví? Teorie této „vědy“ říká, že vaše zdraví je dáno předem, právě barvou vaší duhovky. Jde o geneticky dané procesy, které se mohou u lidí projevit. Zatím sice nejde o oficiálně uznanou vědu, ale výsledky prý působí přesvědčivě i na zdravotníky. Tuto techniku ​​si vyzkoušel i odborný asistent a výzkumný pracovník Matthew Leach.

Doktor Leach, který se specializuje na medicínu a lékařský výzkum, pro news.com.au řekl: „Používal jsem iridologii, nikoli jako samostatný diagnostický nástroj, ale jako další nástroj na podporu diagnózy.“ Barva očí se však liší, existují tisíce různých odstínů. Iridologie však vyčleňuje tři hlavní barvy – modrou, hnědou a smíšenou. Lidé se silnou intenzitou barvy duhovky nemívají tolik nemocí, a zdá se, že se rychle léčí. V podstatě se o zdraví až tolik nestarají, protože se z nemoci hned dostanou.

Ti, kteří mají slabší intenzitu, mají větší množství přirozených nedostatků v těle. Musí být tedy více opatrní a dbát o své tělo, aby byli zdraví. Jsou více citliví na potraviny, životní prostředí, stres a mají tendenci déle se zotavovat z nemocí, které jsou u nich i běžnější.

Modré oči

Modré oči, známé jako lymfatické, jsou považovány za čisté, protože jsou obvykle čistě modré nebo modrošedé bez zabarvení nebo pigmentů. Chybí jim pigment melaninu. Modroocí lidé jsou většinou evropského původu, spojují se většinou s vodními diagnózami, a tedy trpí na zadržovanou vodu, ucpanou lymfu a její stagnaci.

Zatímco jsou zdravější než jejich hnědooké protějšky, zdravotní obavy se týkají zejména lymfatického, dýchacího a močového systému. Jsou náchylní k alergiím a alergickým reakcím, kožním onemocněním , jako je ekzém a dermatitida, zácpy, bolesti uší a ušní infekce, zduření lymfatických uzlin, bolesti v krku, problémy s ledvinami a močovým měchýřem. Často mají až hyperaktivní imunitní systém.

Sponzorováno

Hnědé oči

Hnědé oči, také známý jako hematogenní, mají obvykle hnědým pigmentem pokrytou strukturu duhovky. Téměř vždy mají tmavší i pleť a vlasy. Pigmentová vrstva přes duhovku ztěžují čtení, ale primárně mají problémy s krví, játry, trávením a žlázami.

Jsou náchylní k venózní kongesci, nerovnováhu složení krve, nedostatky stopových minerálů, nesnášenlivost mléčných výrobků, problémy s játry a snížený počet bílých krvinek.

Smíšené oči

Ti, kteří měli smíšenou barvu očí, mají v důsledku problémů s játry potíže s trávením. Jejich oči obvykle vypadají světle zeleno – hnědé s vlákny viditelného pigmentu na bělavě – nažloutlým pozadí. Tyto oči jsou podle iridologie složeny z látek z krevního oběhu, které byly rozděleny v rámci jaterní nerovnováhy.

Barva je obvykle soustředěna do středu duhovky. To je oblast typická pro zažívací, jaterní a střevní potíže. Takže by si lidé se smíšenou barvou očí měli dávat pozor na játra, žlučník, trávení a stravovací poruchy.

Jen jako doplněk

Neuropol, zastánci Iridologie, však netvrdí, že by šlo o jedinou vhodnou formu diagnostiky. Cassie Mendoza – Jonesová se vyjádřila: „Nemůžete takto přesně diagnostikovat stav, protože to není jako krevní test nebo skenování, ale je to opravdu účinná pomůcka pro odhalení nerovnováhy zdraví. Pomůže odhalit predispozice k nemocem, ať už funkčním, strukturálním nebo emocionálním.“

Ona sama, přestože se specializuje na nutriční medicínu, však obhajuje přínos iridologie: „Mám černé skvrny kolem očí a zřejmě se vztahují k jaterním problémům. Mám hnědé oči a kolem vnějšího okraje duhovky je tmavší kroužek. Diagnóza by tedy byla problémy s játry, nedostatek hořčíku a špatný krevní oběh. Kromě toho prý vidět i nervozitu a strach.“

Doktor Leach však říká, že je třeba ještě hodně důkazů. „Zpětná vazba od pacientů je fantastická a zdá se, že trochu věrohodnosti tam je, ale pokud jde o skutečné důkazy, stále je zde otázka platnosti. Na jedné straně máte lidi, kteří tvrdí, že iridologie má silnou tradici a historii. Na druhé straně máte vědce, kteří říkají, že neexistuje žádný důkaz, že to skutečně funguje. Zatím jsem opatrný, ale vzhledem k tomu, že je to neinvazivní, rychlá, cenově dostupná a přístupná metoda, myslím, že ji třeba zkoušet dál.“

VIDEO: Přednáška o iridologii (anglicky)

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Iridologie: Pohled do očí znamená diagnózu”

  1. […] TIP NA ČTENÍ: O našem zdraví mluví i naše oči – iridologie […]

  2. […] Čtěte také: Iridologie – co řeknou oči o našem zdraví? […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva