Sponzorováno

Blue Majik – nejnovější trend v oblasti výživy? 4.75/5 (24)

Takto může vypadat Blue Majik kaše.

Takto může vypadat Blue Majik kaše.

Pokud alespoň trošku sledujete trendů v oblasti zdravých potravin, možná jste si všimli, že poslední dobou vody internetu zaplavují lahodně vypadající kaše zabarvené do modra.

Jde o velmi zajímavou, práškovou přísadu s názvem Blue Majik, která se v současnosti přidává téměř do všeho.

Tato výrazně zbarvená přísada se dostává do studených lisovaných šťáv, bílkovinných prášků a dokonce i do latte. Když se zářivě modrý prášek přimíchá do nápojů, vznikne variace nejrůznějších odstínů od tmavě modré až po lehce fialový odstín. Což je také jeden z důvodů, proč je Blue Majik tak hojně využíván.

Blue Majik – o co vlastne jde?

Blue Majik je v podstatě aktivní složkou spiruliny – jde o vlastní výtažek z modrozelených řas druhu Arthrospira platensis. Stejně jako zelená spirulina, Blue Majik je ceněn právě pro to, že je bohatý na živiny, plný vitaminů (zejména B12), enzymů a minerálů. Svůj jasně modrý až fialový odstín pak získává díky obsahu C-fykocyaninu, což je fotosyntetický pigment bohatý na aminokyseliny.

Náš tip: zkuste tyto zelené potraviny

Sponzorováno

Studie ukazují, že C-fykocyanin je také bohatý na antioxidanty s protizánětlivými vlastnostmi a může dokonce podporovat zdraví mozku. Konkrétně, tato modrozelená řasa dokáže aktivovat buněčné antioxidační enzymy, snižuje oxidační stres a poškození DNA, zachytává volné radikály a zvyšuje aktivitu superoxidu dismutázy, silného antioxidantu. Podle společnosti UMMC může tento druh spiruliny posílit imunitní systém, chránit před alergickými reakcemi a má protivirové a protinádorové vlastnosti.

Vzhledem k tomu, že je to v podstatě řasa, dokážete si asi představit, že prášek Blue Majik sám o sobě není tak chutný. Nicméně, co mu však dodává na popularitě je schopnost obarvit téměř cokoliv a vykouzlit tak nádherně zabarvené pokrmy od smoothie po nejrůznější kaše. Proto se stal hitem Instragramu v posledních letech.

Fantazii se opravdu meze nekladou. Mimo estetické hledisko pak samozřejmě oceníme jeho právě zmiňované zdravotní benefity.

A takto vypadá Blue Majik v mléce.

A takto vypadá Blue Majik v mléce.

Na co dávat pozor?

V souladu s aktuálním trendem superpotravin, trh začíná být zaplaven nejrůznějšími zaručenými superpotravinami právě i ve formě řas. Nicméně, tady se vyplatí být na pozoru. Spirulina, stejně jako další modrozelené řasy mohou být snadno kontaminovány mikrocystiny, toxickými látkami, které mohou absorbovat těžké kovy.

Pokud se tedy rozhodnete koupit superpotravinu z tohoto soudku, vybírejte především důvěryhodnou značku nebo si alespoň zjistěte, že spirulina je certifikována jako organická, bezlepková, veganská a vyrobená bez přísad nebo konzervačních látek.

Sponzorováno

A co vy? Znáte tento hit? Budeme rádi za komentáře a tipy.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva