Pivo a zdraví, orosené multivitamíny: 10 plus jeden důvod, proč pít pivo 4.9/5 (10)

Sponzorováno

Pivo a zdravíAť už jste milovníky zlatého moku, nebo ne, nejnovější vědecké studie potvrdily léčivé účinky tohoto nápoje na lidský organismus. Některé jsou již známé, jiné vás možná překvapí.
Přinášíme tedy 10 nejzávažnějších důvodů, proč pít pivo. Protože však přece jen jde o alkoholický nápoj, je třeba myslet i na zásadu: Pijte s mírou!

1. vitamínová bomba

Tento vyhledávaný nápoj obsahuje opravdu pestrou paletu důležitých látek, zejména hořčík, selen, draslík, sodík, fosfor, vápník, vitaminy skupiny B včetně kyseliny listové. Dát si sklenici piva je navíc určitě lepší, než užít umělou vitamínovou tabletku.

2. Snižuje riziko mrtvice

Pivo ředí krev, zlepšuje její celkovou cirkulaci v mozku, a tím chrání před tvorbou drobných sraženin, které bývají příčinou mrtvice.

3. zdroj vlákniny

Pivo je zdrojem vlákniny, díky které budete mít pravidelnou stolici. Z toho pak vyplývají další pozitiva piva – nižší riziko vzniku hemoroidů či rakoviny konečníku a tlustého střeva, lepší trávení a podobně.

Sponzorováno

4. šetří ledviny

Z jednoho piva denně získá naše tělo kromě železa, zinku i hořčík, který dokáže výskyt ledvinových kamenů snížit až o 40 procent.

5. regeneruje pleť

Obsah kyseliny pantothenové, vitaminu B3 a niacinu (součást B – komplexu) urychluje regeneraci kůže.

6. Na lepší spánek

Pokud vás trápí nespavost nebo máte neklidný spánek, zkuste místo pilulek na spaní raději sklenici piva. Vitamíny (zejména vitamin B2 a B3) zlepšují kvalitu spánku a chmel v pivu působí jako přírodní sedativum.

7. Zlepšuje chuť k jídlu

V trávicím traktu dokáží hořké složky chmele rozhýbat látky , a tím zvýšit chuť k jídlu.

8. Chrání před rakovinou

Antioxidanty obsažené v pivu likvidují v těle škodlivé volné radikály. Dvě piva denně zvyšují denní příjem antioxidantů až o 10 procent.

9. Pomáhá při nachlazení

Jako recept proti nachlazení se doporučuje ohřát pivo, smíchat ho se čtyřmi lžícemi medu a pít jako medicínu. Šťávy obsažené v ječmeni pomáhají při stimulaci krevního oběhu a pomáhají při dýchání. Zároveň posilují krevní oběh.

10. detoxikuje játra

I když to zní zvláštně , pivo v rozumném množství pomáhá uvolňovat toxiny z buněk jater.

… a důvod plus:

Sponzorováno

je dobré!

Zdroje článku a studie

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

Bez komentáře u článku “Pivo a zdraví, orosené multivitamíny: 10 plus jeden důvod, proč pít pivo”

Zanechat komentář ke článku

Zpráva