Sponzorováno

Jak na ploché břicho? Pomůže cvičení i výběr správného jídla 4.91/5 (11)

Jak mít ploché břicho? Koukněte na naše rady...

Jak mít ploché břicho? Koukněte na naše rady…

Po plochém břichu touží velké množství žen i mužů. Pokud se mezi ně řadíte, rozhodně vám pomohou naše rady. I když je zatím ještě zima, uteče pár měsíců a už budete odkládat bundy a svetry. V tu dobu už pro vás přirozeně bude žádoucí, aby vaše břicho bylo dokonale ploché. Jak toho docílit? Jsou dvě cesty, které doporučíme kombinovat. Jde o cvičení a správné jídlo. Na obojí se zaměříme společně.

Jaké cvičení pomáhá na ploché břicho?

Důležité je uvědomit si, jaký je konkrétně váš cíl. Pokud trpíte celkovou nadváhou, je pro vás ideální začít s komplexním cvičením, aby tuk ubýval rovnoměrně na celém těle. A to včetně břicha. Pokud jste se svou postavou spokojeni, ale trápí vás pouze větší bříško, je dobré začít s cvičením, které je zaměřeno přímo na tuto partii. Třetí možnost se týká situace, kdy vypadáte dobře, vaše břicho je v podstatě ploché, ale vaším cílem je dodat mu trošku svalové hmoty. Zde pomůže posilování. A co je v jednotlivých fázích ideální volbou? Zde jsou možnosti:

 1. Jízda na kole, běh, plavání, aerobik (tím spálíte kalorie a tuk bude ubývat)
 2. Cviky zaměřené na protahování všech břišních svalů
 3. Návštěva posilovny, větší zátěž, kratší intervaly cvičení

Na co nesmíme také zapomínat, to je rozhodně i nutnost pravidelnosti. Proto doporučujeme začít cvičit alespoň třikrát do týdne, jelikož právě toto bude ten správný směr, který potřebujete nabrat. Stačit může hodina denně a po pár týdnech už uvidíte rozdíl. Co naopak k efektivitě nevede, to je postup opačný. Tím máme na mysli jednotýdenní návštěvu posilovny na dobu tří hodin. Podívejte se na TOP 7 domácích cviků na břicho.

Jezte zdravě a správně

Jak cvičit už víte. Nyní se podívejme také na oblast stravy. Některé výzkumy a informace dokonce říkají to, že právě jídlo má na hubnutí a lepší vzhled vašeho těla mnohem lepší vliv, než cvičení. My se nyní zaměřujeme na oblast břicha, která je na špatnou stravu v podstatě nejnáchylnější. Začneme s několika obecnými radami. Ty se týkají hlavně toho, že byste měli jíst střídmě. Chybou je jakékoliv přecpávání, jelikož tím nejenom spořádáte velké množství kalorií, ale vaše břicho se bude opticky zvětšovat. Nejlepší je jíst pět menších porcí jídla denně, což je ideální postup.

Dále nezapomínejte ani na skladbu vaší stravy. Ta by měla být především pestrá a měla by stavět na bohatém výběru ovoce a zeleniny, stejně jako by ve vašem jídelníčku neměly chybět bílkoviny, stejně jako sacharidy. Ty jsou v případě cvičení dokonce nezbytné, jelikož nejenom vašim svalům dokážou dát potřebnou energii. Co naopak ze své stravy vynechat? Jsou to jídla obsahující:

Sponzorováno

 • Velké množství soli
 • Velké množství tuku
 • Velké množství kalorií

Jaké potraviny vám při formování břicha pomohou?

Obecné rady znáte. Nyní se podívejme i na několik konkrétnějších, které jsou spojené právě s tím, co byste měli konzumovat, pokud chcete mít štíhlé břicho. Dobrou volbou jsou hlavně luštěniny. Nejenom, že se díky nim budete cítit sytí, ale pomohou vám také ve chvíli, kdy bude vaším cílem vyrýsovat břišní svaly. Stejně tak jsou dobrou volbou chilli papričky, které dokážou výrazně urychlit metabolismus a zajistit rychlejší spalování tuků. Nic nezkazíte ani hnědou rýží, která vám dá nejenom řadu potřebných vitamínů a sacharidů, ale má dobrý vliv i na to, aby se formovaly vaše svaly, které budou držet i požadovaný tvar.

Do jídelníčku dále doporučujeme přidat také dostatek okurky. Ta je považována za přírodní diuretikum. Tedy za látku, která eliminuje nadměrné zadržování vody v těle. Pokud mluvíme o tekutinách, pomůže vám zelený čaj. Pomůže jak v případné dehydrataci, tak i ve chvíli, kdy chcete nastartovat metabolismus. Jeho další výhodou je ale i to, že dokáže eliminovat opticky nafouklé břicho.

Jaké potraviny raději vynechat?

Již víte, co konkrétně je dobré jíst. Podívejte se ale i na to, co je dobré ze svého jídelníčku vynechat. Kromě těch klasických nezdravých potravin je dobré vědět, že špatné mohou být i takové, které se na první pohled tváří jako dobrá věc. Je to třeba bílé pečivo. To sice může mít podobně cukru a dalších látek, jako to celozrnné. Má ale méně vlákniny a tak po něm brzy dostanete hlad. Stejně tak je jeho problémem i vysoký glykemický index. Stejně tak je dobré vynechat i některé druhy ovoce, které jsou až příliš sladké. Pokud zvolit to pravé, zkuste borůvky, maliny, ananas, nebo jahody.

Problémem mohou být i cereálie. Konkrétně potom ty pražené, jelikož při jejich výrobě je používáno až astronomické množství cukrů, popřípadě medu, jehož konzumaci je dobré také omezit. Co z jídelníčku vynechejte úplně, to jsou perlivé nápoje. Mohou způsobovat nejenom nadýmání, ale i pocity nafouklého břicha. Když vodu, tak ideálně tu neperlivou. Pokud je v oblasti kde žijete, bezproblémová voda z kohoutku, je právě ona volbou, se kterou chybu zaručeně neuděláte.

Co si o plochém břichu ještě přečíst?

VIDEO: Nejúčinnější cviky na ploché břicho

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva