Sponzorováno

Jak na ploché břicho? Naše tipy a triky… 4.83/5 (18)

Jak mít ploché břicho? Zkuste naše tipy...

Jak mít ploché břicho? Zkuste naše tipy…

Toužíte po plochém a pěkném břiše? Máme pro vás několik rad a tipů. Nejdříve několik základních rad:

Tipy a triky jak na ploché břicho

1. Vsaďte na probio

Probiotika vašemu tělu pomohou zvládnout trávení, uklidnit střeva a nabýt ztracenou rovnováhu trávicímu traktu. Zaveďte do vašeho jídelníčku probiotické snídaně ve formě jogurtů s živými kulturami nebo kyselomléčných probio nápojů. Pročistíte tělo a bříško bude při jejich pravidelném užívání viditelně plošší.

2. Pauza s chlebem

I nadměrná konzumace chleba (a podobného pečiva) může stát za nadýmáním. Pokud ho však omezíte a nahradíte celozrnným pečivem, zanedlouho spatříte první pozitivní výsledky. Chléb konzumujte v malém množství raději častěji, než několik krajíců najednou. Pokud máte k dispozici pekárnu chleba, využívejte ji a připravujte si zdravé celozrnné chleby se semínky. Jsou zdravé, lahodné a dietnější než kupovaný bílý či bramborový chléb.

TIP: Zkuste tanec Nia. Je super na ploché břicho.

3. Pozor na sladkosti

Čas od času potřebuje organismus nutně pauzu od cukru. Zbavíte se tak problému s nepravidelným vyprazdňováním a nadýmáním. Když dostanete chuť na sladké, zapomeňte na dojídání bonbonier a raději si dopřejte dostatek ovoce s vlákninou, ideálně v dopoledních hodinách. Osvědčený je banán či ananas, netřeba zapomínat ale ani na citrusy plné vitamínu C.

4. Soda? Raději ne!

Nafouklé břicho ulehčete i vhodným pitným režimem. Řekněte stop bublinkovým, slazeným nápojům, džusům a raději pijte dostatek čisté vody. Proti nadýmání zabírá například fenyklový čaj, zázvorový a mátový čaj. Bylinné čaje jako meduňka a mateřídouška vás uklidní, jsou proto vhodné na večer.

5. Bez cvičení to fakt nejde

Nesnášíte cvičení? Bohužel, pro krásné břicho je nezbytné. Zařaďte alespoň nějakou aktivitu, kterou si oblíbíte. Za vyzkoušení stojí jistě břišní tanec, který udělá s vašimi břišními svaly skutečné divy. A nemluvě o tom, jak krásně se zrelaxujete a nadopujeme endorfiny! Účinné jsou však zejména aerobní aktivity jako běh, cyklistika, aerobik, tanec a samozřejmě na vyrýsování svalů jsou nejlepší sklápěčky a sklapovačky.

Na šikmé svaly výborně zabírá následující cvik: Lehněte si na podložku a pokrčte nohy. Levou nohu přeložte přes pravé koleno a levou částí těla se zvedejte k pravé noze. Opakujte dvacetkrát a vyměňte nohy. Znovu si dejte dvacet cviků a pak zopakujte ještě jednu sérii.

Sponzorováno

Zde se podívejte na TOP 7 cviků na břicho.

Cvičení a cviky na ploché břicho

1. Staré dobré kolo v lehu

Mezi nejlepší cviky na břišní svaly patří kolo. Americká rada pro cvičení ho dokonce zařadila na pozici číslo jedna při tvarování pěkného břicha, takže se nebojte, že byste tímto cvikem pouze ztráceli čas. Kromě několika břišních svalů procvičujete i svůj pás, takže do toho.

 1. Lehněte si na záda, ruce založte za hlavu a nohy skrčené v kolenou zvedněte ze země.
 2. Bez tažení krku zvedněte ze země i lopatky, mírně se vytočte doleva a pravý loket táhněte k levému kolenu. Druhá noha je zatím ve vzduchu vztažená.
 3. Vyměňte strany – natočte se doprava a levý loket táhněte k ohnutá pravému kolenu.
 4. Svižně střídejte strany, jakoby jste pedálovali a snažte se udělat alespoň dvě sady po 10 opakování.

2. Jako deska

Aby bylo břicho jako deska, je třeba zvládnout i takto nazvaný cvik. Procvičíte při něm v první řadě břicho, ale i záda, ruce a zčásti nohy. Pokud jste začátečníci, zopakujte si ho ze třikrát a s pevnějšími svaly na opakováních přidávejte.

 1. Lehněte si na břicho a předloktími se opřete o zem.
 2. Zvedněte tělo nad zem tak, že se budete země dotýkat pouze předloktími a prsty na nohou.
 3. Snažte se držet tělo rovné a v jeden osy (od hlavy až k patě), břicho držte stažené a celé tělo zpevněné.
 4. V této pozici vydržte alespoň 20 sekund a můžete se uvolnit.

3. Zkracovačky na balonu

Sedněte si na gymnastický balón s chodidly pevně opřenými o podlahu. Mírně a spusťte po balonu tak, aby se Gymnastický míč opírala o spodní část vašeho zad. Vaše tělo by mělo být paralelně s podlahou. Dejte si ruce za hlavu a pomalu zvedejte váš trup až do 45-stupňového úhlu. Pokud máte problém udržet rovnováhu, rozkročte nohy širší. Chcete-li do cvičení více zapojit šikmé břišní svaly, nohy naopak přiložte více k sobě. Vydechujte při pohybu dopředu, nadechujte se při návratu do výchozí polohy.

Co dalšího si přečíst, pokud chcete ploché břicho?

VIDEO: Perfektní cviky na břicho

VIDEO: CVIKY NA BŘICHO! (spodní břišní svaly)

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva