Sponzorováno

Jahodové zdraví: Dopřejte si voňavé ovoce i trochu jinak 4.71/5 (7)

Jahodové zdraví: Dopřejte si voňavé ovoce i trochu jinakJahody – jsou voňavé, zdravé a na trhu je často najdete v domácí BIO kvalitě! Řeč je o jahodách, které nejenže skvěle chutnají, ale jsou stejně svěží i pro vaše zdraví a krásu. Inspirujte se.

Jahody jsou zdravý antioxidant

I když je kalorická hodnota jahod zanedbatelná, jsou skutečnou výživovou bombou. Obsahují hodně hořčíku, který pomáhá psychice, pročišťuje krev, posiluje kostní tkáň, ale současně vyživuje vlasy a pokožku.

Jahody obsahují také polyfenoly, které mají výrazné antioxidační účinky. Kromě toho jsou plné vitamínů C , B, A, E, ale i železa, fosforu a zinku.

Čtěte také: Jahodové inspirace pro Vaše zdraví.

Sponzorováno

Osvěžující maska z jahod

Rozmačkejte několik jahod vidličkou a přiložte je na vyčištěnou pleť. Nechte působit 15 minut a opláchněte. Když si směsí tvář promasírujete, zároveň si pleť pěkně prepeelingujete, čímž se zbavíte odumřelých buněk.

Pro štíhlou linii

Až 90 procent jahod tvoří voda, takže jejich pravidelnou konzumací si detoxikuje organismus a zároveň nastartujete metabolismus, což ocenít , zvláště pokud bojujete s kilogramy. Jelikož obsah cukru je zanedbatelný, pochutnat si na nich mohou i diabetici. Navíc, jahodami si posílíte imunitu a dezinfikujete trávicí systém.

Jahodový pamlsek

Potřebujeme: hrst jahod, 2 lžíce vanilkové zmrzliny, 1 kelímek sladké smetany, 4 ks máslových sušenek. Vše rozmixujeme v mixéru a podáváme ozdobené lístkem máty.

Na vysoký tlak

Pokud jahodové listy necháte převařit, máte po ruce léčivý čaj. Pomůže vám při léčbě vysokého tlaku, zánětech žaludku, ale i při bolavých kloubech.

A co si o jahodách ještě přečíst?

VIDEO: Jahody – ovoce i lék

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva