Sponzorováno

Opalovací mýty vyvráceny! 4.86/5 (7)

Opalovací mýty vyvráceny!Léto se již brzy přihlásí a lidé se chystají získat krásné opálení. Ať už zamíříte k moři, nebo vám stačí koupaliště, vyvarujte se chyb při ochraně pokožky. Přečtěte si nejčastější mýty o opalování.

Tmavá pokožka se nespálí

Realita je, že každá pokožka se může slunečním světlem spálit. To vám potvrdí každý dermatolog. Lidé s tmavší barvou pleti sice nepotřebují používat opalovací krémy s nejvyšším ochranným faktorem, ale melanin je zcela neochrání.

Více melaninu představuje přirozenou ochranu, ale proti UV záření, které urychluje stárnutí a způsobuje rakovinu kůže, nepůsobí. Pokud tedy patříte k lidem, které snědá pokožka neopustí ani v zimě, určitě nezavrhněte ochranu prostředků s faktorem SPF 15 nebo více.

TIP: Chraňte se před slunečními paprsky i na jaře

Slunce vlasy rozzáří

Skutečnost je bohužel jiná. Přestože sluneční paprsky změní vaši barvu vlasů, zároveň je i poškodí. Zanechají vlasy suché, s texturou jako sláma a velmi snadno se začnou lámat. V současnosti jsou dostupné také produkty na ochranu vaší koruny krásy, tak po nich určitě před pobytem na slunci sáhněte.

Sponzorováno

Opalování léčí akné

Opálení může dočasně maskovat zarudnutí pupínků a vysušit povrch kůže, ale sluneční záření nakonec vede ke zhoršení stavu pleti a více vyrážkám. Způsobuje to hromadění odumřelých kožních buněk, které ucpávají póry. Takže akné se jen zhorší. Slunce také dehydratuje kůži, což se mazové žlázy snaží kompenzovat čerpáním více oleje, který vám zanechá více vyrážek.

Faktor nad 30 je zbytečný

Čím vyšší číslo, tím lépe. Zejména na partie s jemnou pokožkou byste měli upřednostňovat silnější ochranu před sluncem. Pokud budete během celého života dbát na dostatečnou ochranu před poškozením pokožky, ve vyšším věku to při pohledu do zrcadla oceníte. Neváhejte tedy nad koupí silnějšího faktoru, který používejte například na obličej, či pokožku hrudníku. Přečtěte si jak působí opalovací přípravky.

Co si ještě přečíst o opalování?

VIDEO: Mýty o opalování: Jaký faktor je pro opalování nejlepší?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva