5 potravin, které rychleji hojí zlomené kosti 4.76/5 (29)

Sponzorováno

Losos je dobrý pro hojení kostí

Losos je dobrý pro hojení kostí

Zdraví kostí je důležitým faktorem ve vašem životě, bez ohledu na věk. Preventivní opatření jsou mimořádně důležité, aby se zajistilo, že vaše kosti budou silné a pevné. Pokud se nešťastnou náhodou zraníte, strava hraje klíčovou roli při budování hustoty kostí. Právě strava může být hlavní faktor vlivu rychlosti jejich léčení a hojení. Správné potraviny totiž výrazně urychlují léčící proces.

1. Mléko

Konzumace mléka je správná v mnoha ohledech. Mléko je velmi prospěšné pro kosti, je dobrým zdrojem vápníku, vitaminu D a bílkovin. A právě vápník je důležitým faktorem pro jejich obnovu.

2. Jogurt

Nízkotučné jogurty mají běžně kolem 415 mg vápníku v jedné porci. Toto vysoké množství vápníku pomáhá kostem vybudovat i svaly v místě zlomeniny. Ty jsou potřebné k posílení kosti po zlomenině. Vápník je také důležitý nejen jako prevence, ale i pro zajištění dalšího vývoje kostí.

Sponzorováno

3. Ryba

Tuňák, losos a sardinky jsou všechno ideální jídlo, pokud chcete zvýšit proces hojení kostí. Všechny tyto ryby mají dostatečné množství vitamínu D. Právě ten je zodpovědný za vstřebávání vápníku do těla. Většina výživářů doporučení kombinovat doplňky výživy s vitaminem D plus vápníkem. Tehdy můžete očekávat ty nejlepší výsledky.

4. Brokolice

Brokolice je plná vitaminu C a vitaminu K. Studie, kterou vědci provedli na potkanech dokázala, jak vysoké hladiny vitamínu C v poskytly těmto hlodavcům lepší podmínky pro zotavení po zlomenině a tvorbu pevnějších svalů.

Potkani s nízkou hladinou vitaminu C a vitaminu K museli dostat navíc vápník, aby se vůbec rány zahojily. Konzumace brokolice tedy pomáhá v mnoha ohledech.

5. Pomerančový džus

Pití pomerančového džusu může urychlit proces hojení kostí a poskytuje kvalitní živiny místu zlomeniny. Pomerančová šťáva obsahuje vitamin C, antioxidant, který umožňuje tvorbu kolagenu a napomáhá hojení. Nejlepší je konzumovat pomerančový džus obohacený o vápník. Tyto šťávy mohou mít více než 300 mg vápníku na podporu procesu tvorby kostí.

Sponzorováno

TIP: Jak na prevenci osteoporózy a jak na pevné kosti?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva