Sponzorováno

Reiki: Jak využít energii z vesmíru ve svůj prospěch? 4.4/5 (10)

Název článku vám může znít poněkud mysticky. Výraz označující tento směr alternativní medicíny pochází z japonských slov „rei“, což znamená „životadárná, vesmírná“ a „ki“, v překladu „energie“. Reiki není nijak spjato s náboženstvím, neseskupuje lidi do sekt či podobných spolků. Dle některých zdrojů je energie reiki známa velmi dlouhou dobu, byla používána již v Egyptě několik tisíc let před naším letopočtem.

Reiki – energie s pozitivními vlivy

Reiki není jen prosté označení energie, ale také návod na to, jak s ní pracovat ku prospěchu svému i druhých. Tuto univerzální léčivou energii lze posílat na dálku i napříč časem, není možné ji zneužít, ani použít v případě, kdy o to někdo nemá zájem. Její vliv je vždy pozitivní. Zároveň jí je k dispozici zcela nevyčerpatelné množství. Pokud má naše tělo harmonicky fungovat, je třeba, aby v něm proudila energie předpokládanými drahami. Pokud dojde k zablokování jejího průběhu, vznikají různé obtíže na úrovni psychické i fyzické.

Představte si, že lidské tělo a duše jsou jeden hudební nástroj. Pokud se odpuzují, postupně přestává fungovat. Jak ho znovu naladit? Reiki je velmi stará metoda alternativního léčení. „Je to energie z vesmíru, univerzální léčivá síla, která pomáhá vyrovnávat disharmonie v lidském organismu,“ říká mistr Reiki. Existuje více pohledů na to, jak Reiki účinkuje na zdraví člověka od zcela kladných, obdivných až po ty negativní. „Reiki samo o sobě neléčí. Ono jen pomůže nastartovat vnitřní energii člověka,“ tvrdí mistr. Jeho manželka pak dodává: „Jako dítě jsem byla velmi citlivá, často mi bylo z ničeho nic do pláče. Chodila jsem na různá vyšetření, ale nic mi nepomáhalo. Sama jsem se pak dostala k esoterice a později k Reiki, a to mi pomohlo,“ říká mladá žena. „Postupně jsem prošla vnitřním sebepoznáním a dokázala jsem se s problémy vyrovnat. Dnes už vím pomáhat i jiným lidem,“ dodává s úsměvem na tváři.

Vše začíná zasvěcením

Popsanou energii může přijímat kdokoliv, ale předávat ji mohou jen ti, kteří jsou zasvěceni od mistra reiki. Jedná se o člověka, který absolvoval kurzy reiki na více možných úrovních (bývají uváděny tři nebo čtyři). Zde je nutné pečlivě vybrat toho, kdo zasvěcení provede opravdu důkladně, a zároveň dokáže předat dostatek potřebných informací i podporu v budoucí praxi.

Při tomto procesu se člověku otevře možnost energii vnímat, předávat ji sobě i druhým – léčit tedy s její pomocí. Toto se označuje jako kurz reiki 1. stupně. Zasvěcení je doživotní. Velkou výhodou je, že práce s energií dotyčného nijak nevyčerpává, jelikož nevkládá nic ze sebe, energie přes něj pouze proudí. Kromě lidí je možné ji předávat i zvířatům či rostlinám.

Navazují další kurzy

Na kurz prvního stupně je možné navázat v reiki 2, který vás dále naučí používat vesmírnou energii bez ohledu na místo a čas. Kurz reiki 3 (někdy bývá rozdělen do dvou částí) z vás pak dělá mistra reiki – léčitele a učitele druhých. Mezi jednotlivými kurzy je třeba dodržet určité časové rozestupy, aby člověk dospěl až do stádia mistra a získal potřebnou praxi s používáním reiki. Popis jednotlivých stupňů:

Sponzorováno

 • I. stupeň: osvojení si základních principů, psychologie chorob, energetický rozbor člověka, základy práce s energií.
 • II. stupeň: hlubší průnik do této metody. Žák se naučí léčit a působit i na dálku.
 • III. stupeň: stáváte se mistrem Reiki s důrazem na vnitřní cestu a sebezdokonalení.
 • IV. stupeň: můžete učit ostatní.

Využití reiki ku prospěchu sebe i druhých

Pokud se rozhodnete reiki vyzkoušet, můžete se domluvit s někým, komu budete důvěřovat, na ošetření s využitím této energie. Na léčení není třeba být nějak speciálně předem připraven, nejsou potřeba žádné pomůcky. Obvyklý průběh je ten, že člověk pracující s reiki vás pohodlně uloží (není třeba sundávat oblečení) a začne nad vaším tělem pohybovat rukama či se zlehka dotýkat. Postupně bude ruce přesouvat nad různá místa těla. Tam, kde je problém, je možné pracovat déle. Během ošetření nepociťujete nic bolestivého, je však možné vnímat teplo, jemný tlak, brnění či chvění v oblastech, na které ruce působí.

Reiki je pro psychické i fyzické obtíže

Reiki je možné využít v případech fyzických, ale i psychických obtíží. Pomocí ní je možné harmonizovat energii, která tělem proudí, zprůchodnit veškeré potřebné dráhy a odstranit blokády v jejím toku. U některých nemocí dokáže opravdu zajistit rychlý pokrok.

Není však na místě odsuzovat klasickou medicínu ve prospěch reiki, ideální je spíše kombinovat oba přístupy ke svému prospěchu. Po léčení je možné pocítit větší přísun energie, odstranění únavy, ale též bolesti a dalších příznaků nemoci. Je při něm navozena příjemná hluboká relaxace. Ošetřuje tělo jako celek – po stránce fyzické, duchovní i emocionální. Je možné s pomocí reiki odstranit i různé obavy a fobie, které nás v životě svazují.

Výhodou je, že reiki pracuje se samým jádrem nemoci. Nesnaží se pouze potlačit její projevy, ale pracuje na odstranění možné příčiny. Tuto energii lze použít ku prospěchu kohokoliv, jen je třeba, aby o to měl dotyčný sám zájem.

Co tedy dokáže Reiki

Posiluje mentální a fyzické zdraví. Pomáhá při zotavování se z nemoci, zlepšuje imunitu, zbavuje vnitřních bloků. Posouvá naše myšlení na vyšší úroveň, zvyšuje intuici a vnímavost. Celkově podporuje zvýšení kvality života, pomáhá porozumět si a žít šťastnější. Špatné měnit na dobré, chaos na harmonii.

Jak to funguje

Každý člověk má určitou vnitřní vitální energii a kanály, kterou může přijímat energii zvenčí. Pokud tato energie plyne přes auru a čakry plynule a bez překážek, je člověk zdravý a v pohodě. Pokud se však proudění energie z nějakých důvodů zabrzdí nebo zastaví, případně se některá z čaker oslabí, nastane problém a nemoc. Tehdy je třeba něco dělat. „Každá poškozená buňka v těle má sníženou vibraci,“ říká léčitel. „Mým cílem je přivést do těla určitou vibrační energii tak, aby se vibrace vyrovnaly, tedy zvýšily na úroveň zdravého stavu.“

Přestože má každý danosti na samoléčení vesmírnou energií, není to zase jen tak. Nejdříve totiž musíme mít aktivován svůj léčitelský kanál, pomocí kterého se léčitel stává jakýmsi katalyzátorem pro léčivou energii. Civilizace má sice spoustu výhod, ale v tomto směru lidem dost i vzala. Takže jak je možné tento kanál aktivovat? „Někomu se tyto léčitelské schopnosti otevřou samy od sebe hned od narození, případně po nějakém úrazu či nemoci, ale pro většinu lidí je nejschůdnější cesta absolvovat semináře se zkušeným Reiki učitelem, kde současně probíhá i aktivační rituál,“ vysvětluje mistr Reiki.

Benefity a výhody Reiky

 • K Reiki nic nepotřebujeme. Vše máme: sebe, svou mysl, dlaně.
 • Tato metoda pomáhá i při harmonizaci vztahů v rodině, mezi lidmi.
 • Posiluje víru v sebe a své schopnosti.
 • Rozvíjí instinkty a netušené možnosti.
 • Hamronizuje člověka ze psychické stránky.
 • Pomáhá zmírňovat strach a smutek.

VIDEO: Vše o Reiki

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva