Sponzorováno

Křupání a bolesti v kloubech – příčiny a léčba lidovými léky 4.65/5 (34)

Křupání a bolesti v kloubech - příčiny a léčba lidovými lékyDnes se podíváme na problém, který trápí mnoho lidí. Křupání, praskání a bolesti v kloubech – zdánlivě neškodný jev, ale v průběhu času se může vyvinout do velmi vážných zdravotních stavů, jako je artritida nebo osteoartritida. Ve skutečnosti je tato předzvěstí zničení kloubů.

Příznaky pro praskání v kloubech

Klasické příznaky a projevy známe asi důvěrně. Jsou to:

  1. Křupání v kloubu při jeho ohnutí.
  2. Únava.
  3. Bolest v místě.
  4. Pohybové potíže.

I když po bouchnutí do kolena nebo lokte necítíte bolest, měli byste raději navštívit lékaře. Čím déle budete řešení problému oddalovat, tím více se bude nemoc rozvíjet, přispívá k destrukci kostí. Specialista si nejen poslechne vaše stížnosti, ale provede i důkladnou kontrolu a stanoví příčinu problému. Můžete mít krevní testy a testy moči pro stanovení množství soli v těle.

Příčiny praskání a bolestí kloubů

Existuje mnoho důvodů, které přispívají k tomuto problému. Křupání a bolesti v kloubech mohou být způsobeny několika faktory:

  • Poškození kostních kloubů.
  • Velké množství solí v kloubech. To je způsobeno špatnými návyky, nízkou mobilitou a nezdravým jídlem.
  • Zranění.
  • Hypermobilita nebo nesprávné struktury kloubu.
  • Zánětlivý proces, ve svalech, které poskytují pohyb kloubu.
  • Dědičnost.
  • Sedavý způsob života.
  • Onemocnění jater a žlučníku. Játra a žlučník jsou zodpovědné za stav pojivových tkání, vazů a syntézu kolagenu. Kolagen – je základní stavební kámen chrupavky.
  • Onemocnění ledvin.

Klasická léčba bolestí a praskání v kloubech

Lékař se pokusí eliminovat zánět a bolesti preparáty, jako je „Fastum-gel“, „Chondroxide“ „Diclofenac“. Kromě toho budete muset použít ty léky, které pomohou obnovit strukturu chrupavky (hlavní účinnou látkou léků – glukosamin sulfát). Preparáty jako Terafleks a Chondrosamin, chrání klouby před poškozením. Jsou-li vaše klouby zcela zničeny, bude vás čekat složitá a nákladná operace, nejčastěji se tak děje u kyčelního a kolenního kloubu.

Sponzorováno

Bolesti kloubů: lidové léky

Obklady z březového listí

V půl litru vody povařte větší hrst tohoto sušeného listí na mírném ohni asi 5 minut. Po vychladnutí ho přeceďte a listí přikládejte na bolestivá místa.

Obklady z borového jehličí

Půl kila namočte do dvou litrů vody. Pak hodinku povařte na mírném ohni. Do odvaru namáčejte gázu nebo látkové kapesníky a přikládejte přímo na zdroj bolesti.

Potentilla

0,3kg mochny se jemně rozemele, zalije vařící vodou, vyždímá, hmota se sroluje do gázy a aplikuje na postižený kloub.

Čaj z bylin

Listy lopuchu smícháme s květy měsíčku a chrpy, listy kopřivy a třezalky tečkované ve stejném množství. Vaříme a pijeme chladný 0,5 šálku ve večerních hodinách. Ideální u bolesti kloubů při změně počasí.

Tinktura z bylin

1 díl šípků, 1 díl plodů bezu – 5 dílů šalvěje – 2 díly tymiánu – 2 díly libečku – 1 díl aloe – 0,5 dílu petržele – 1 díl měsíčku – 3 díly mochny. Vše smíchat, pomlít, nalijeme do směsi alkohol. Po 20 dnech, hotovou tinkturu vtíráme do bolestivých kloubů po dobu 15 dní.

Kurkuma

Podle mnohých výzkumů je právě kurkuma k utlumení bolesti při různých zánětech účinnější, než různé prášky. Prokazatelně přináší úlevu od revmatu a předchází napadení a zničení kloubů artritidou.

Zázvor na bolesti kolenou

Dvě třetiny pacientů s chronickou bolestí kolene po užívání zázvoru denně po šest týdnů se bolesti úspěšně zbavili.

Sója na bolesti kloubů

Sója obsahuje skupinu isoflavonů a rostlinný hormon se silnými protizánětlivými účinky. Tak pomáhá snížit riziko osteoartrózy a dalších nemocí kloubů.

Co si dále o kloubech přečíst?

VIDEO: Jak na bolest kloubů. Cviky na klouby.

VIDEO: Cviky proti bolesti páteře a velkých kloubů

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    3 Komentářů u článku “Křupání a bolesti v kloubech – příčiny a léčba lidovými léky”

    1. Digi Molova napsal:

      Dobrý den mám jít na totální výměnu kolene ale začali mě problémy s ledvinami bolesti nemám a přitom mám krev a bilkovinu v moči cítím se dobře jenom koleno mě moc zlobí mám těžké artroskopicke změny urolog mě řekl že to nemá stim nic společného ale četla jsem opak tak jak to je? děkuji Molova

    2. Jiří Mlíka napsal:

      Dobrý den,
      mám velké problémy s kolenními klouby , těžko se ohýbají , loupou , praská v nich a dosti bolejí a to i v klidu . Mám i větší množství močoviny v krvi -9,6mmol/l . Po vyšetření RTG mi bylo řečeno, že hlavní problém je v kyčelních kloubech Nebylo by lepší vyšetření v tomto případě magnetickou rezonancí nebo ultrazvukem?+

      • Zdravím.
        Pokud máte problémy s klouby, jako je bolest, omezená pohyblivost, loupání a praskání, je důležité provést podrobné vyšetření, aby se zjistily příčiny těchto obtíží. RTG (rentgen) je často používaná diagnostická metoda pro zobrazení stavu kostí a kloubů, ale není vždy dostatečně informativní pro stanovení přesné diagnózy, zejména pokud jsou problémy způsobeny měkkými tkáněmi nebo vnitřními strukturami kloubů.

        V případě, že máte podezření na problémy s kyčelními klouby, může být vhodné provést další diagnostické vyšetření, jako je magnetická rezonance (MRI) nebo ultrazvuk. Tyto metody mohou poskytnout podrobnější obraz o stavu měkkých tkání, vnitřních strukturách kloubů a okolních tkáních, což může pomoci lékaři přesněji identifikovat příčiny vašich potíží.

        MRI je často doporučovanou metodou pro vyšetření měkkých tkání, jako jsou šlachy, vazy, svaly a chrupavky, a může poskytnout detailnější obraz o stavu kloubů než rentgen. Ultrazvuk může být také užitečným diagnostickým nástrojem pro vyšetření měkkých tkání a může být méně invazivní a levnější alternativou k MRI.

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva