Sponzorováno

Indonéská Bali masáž – jaké jsou její účinky na zdraví? 4.83/5 (6)

 • Indonéská Bali masáž je tradiční masážní technika pocházející z indonéského ostrova Bali. Je to terapeutická masáž, která kombinuje různé prvky jako je hlazení, hnětení, tlak a protažení s použitím aromatických olejů. Masáž se provádí převážně pomocí rukou, dlaní, loktů a případně i horkých kamenů.
 • Indonéská Bali masáž má za cíl uvolnit napětí a stres, posílit energii a harmonii těla a mysli. Má relaxační účinky a může přinést úlevu od bolesti svalů a kloubů. Masáž může také zlepšit prokrvení, stimulovat lymfatický systém a podpořit celkové blaho.
 • Z hlediska zdraví je indonéská Bali masáž považována za příjemnou a uklidňující terapii, která může mít pozitivní účinky na fyzické i duševní zdraví. Nicméně, každý jedinec může vnímat masáž jinak, a proto je důležité respektovat individuální potřeby a omezit masáž v případě přítomnosti nějakých zdravotních problémů či omezení.
 • Před podstoupením indonéské Bali masáže je vždy vhodné se poradit s profesionálním masérem nebo zdravotnickým pracovníkem, aby se zohlednily vaše individuální potřeby a zdravotní stav.

Indonéská Bali masáž - jaké jsou její účinky na zdraví?Masážní je umění, které je již dlouho uznáváno v mnoha asijských zemích, včetně Indonésie. Indonéská Bali masáž je druh přírodní terapie, která zahrnuje manipulaci s meridiány v těle a kombinací různých masážních technik.

Meridiány jsou podle tradiční čínské medicíny přesně dané dráhy lidského těla, kterými proudí životní energie člověka.

Bali masáž je, dá se říci, taková celotělová, holistická léčba. Indonéská Bali masáž používá kombinaci jemných dotyků, akupresury, reflexologie a aromaterapie ke stimulaci proudění krve, kyslíku a „qi“ (energie) ve vašem těle. Přináší pocit pohody, klidu a hluboké relaxace. Při této masáži se používá řada technik, jako je hnětení kůže, hlazení a stimulace tlakem v kombinaci s vůní éterických olejů.

Indonéská Bali masáž je dobrou volbou, pokud si chcete na vlastní kůži vyzkoušet různé masážní techniky, potřebujete si odpočinout, nebo pokud se cítíte trochu „pod psa“. Tato léčebná masáž vám pomůže navodit pocit klidu a relaxace, posílí váš krevní oběh – terapeut může zacílit na konkrétní ztuhlou tkáň, která vám dělá problémy.

Indonéská Bali masáž je super na povzbuzení krevního a lymfatického oběhu.

Co můžete očekávat od Indonéské Bali masáži

Indonéská Bali masáž se obvykle provádí na masážním stole, ale lze ji také provádět na podlahové matraci. Aromaterapie je důležitou součástí bali masáže. Použití vonných masážních olejů může být totiž velmi terapeutické, přičemž aroma éterických olejů uklidňuje vaši mysl. Masážní olej také pomáhá při masáži (zamezuje tření a uvolňuje svalstvo a tkáně obecně), zajišťuje pohodlnější masáž.

Očekávejte, že terapeut během masáže použije poměrně hluboký tlak, aby mohl uvolnit ztuhlé svaly a tkáně. Váš terapeut také použije dlouhé, jemné tahy a hnětení, aby uvolnil napětí a zlepšil oběh ve svalech blíže k povrchu kůže. Masáž obvykle trvá asi hodinu.

Po bali masáži se budete cítit skvěle: uvolněně, svěže, budete jakoby znovu nabiti novou energií. I esenciální oleje mají zásluhu na tom, jak skvěle se po masáži cítíte. Pokud máte možnost si po masáži lehnout, využijte ji. Ponoříte se tak do úžasných pocitů relaxace. A to chcete.

Sponzorováno

K čemu je bali masáž dobrá?

Indonéské masážní techniky uklidňují svaly, zmírňují jejich napětí a umí zmírnit i bolesti kloubů (záleží samozřejmě na zdroji bolesti). Posílení krevního oběhu pomůže snížit stres, aromatické oleje mohou zlepšit vaši náladu. Vzhledem k tomu, že tato masáž cílí i na hlubší vrstvy svalů a zlepšuje krevní oběh, je bali masáž užitečná i při sportovních úrazech.

Stejně jako u všech podobných procedur byste měli informovat svého terapeuta, pokud máte nějaké zdravotní potíže, užíváte léky nebo si myslíte, že byste mohla být těhotná. Přestože tato terapie má skvělé výsledky, dokáže léčit i zklidňovat tělo, je stále nejlepší poradit se s lékařem, než zkusíte tuto alternativní léčbu.

Pojďme se tedy podívat ne největší benefity a přínosy indonéské bali masáže:

1. Odpočine si vaše tělo i mysl

Jednou z výhod bali masáže je, aby vaše tělo bude pohodlnějším, uvolněnějším a zároveň klidnějším místem pro život vaší duše. Jakákoli část těla, kde cítíte nějakou ztuhlost, bude znovu v pohodě. Tato masáž je také velmi dobrá pro zlepšení krevního oběhu v těle. Po masáži se budete cítit svěže a příjemně.

Pokud krev v těle normálně proudí, mysl a další části těla se stávají zdravějšími.

2. Bolest ve svalech bude ta tam

Bali masáž navodí pocit relaxace ve svalech. Bolavé svaly? Tato masáž jim dá na frak.

3. Zlepšuje imunitu

Masážní terapie nejen, že naše tělo uvolňuje. Masážní terapie může také posílit imunitní systém. Podle jedné studie může masáž prováděná po dobu 45 minut zvýšit počet lymfocytů. Tyto bílé krvinky posilují náš imunitní systém.

Masážní terapie může také snížit hladinu cytokinů – molekul, které hrají roli při zánětu. Hormon kortizol (stresový hormon) lze také snížit pomocí masážní terapie.

4. Zlepšuje kvalitu spánku

Jednou z výhod bali masáže je snížení únavy. Masážní terapie může také zlepšit kvalitu spánku u kojenců, dětí, adolescentů i dospělých.

Studie říká, že masážní terapie může zlepšit delta vlny. A právě delta vlny s frekvencí 1-4 Hz se objevují při velmi důkladné meditaci, ve stavu hlubokého spánku nebo v bezvědomí. V důsledku toho dochází k nárůstu frontálních delta vln (mozkové vlny spojené s uvědoměním a empatií), které vyvolávají pocity relaxace. Takže lépe spíte.

5. Stres a deprese nemají šanci

Je snadné podlehnout úzkosti, stresu a depresi – zejména v obtížných životních etapách. Prostřednictvím masáže lze hladinu kortizolu v těle efektivně snížit. Aby vaše nálada a pocity byly klidnější a pohodlnější, dopřejte si právě indonéskou bali masáž.

6. Může zlepšit vaši chuť k jídlu

Pro ty z vás, kteří mají sníženou chuť k jídlu, může tato masážní terapie poskytnout pomoc. Je to proto, že masáž pomáhá k normálnímu průtoku krve, a to ve finále vede k větší chuti k jídlu.

7. Prevence bolesti zad

Nejenže může zabránit bolestem hlavy a migrénám samotným, provedením masáže si můžete nechat uvolnit svaly kolem krku a zad. To je důvod, proč bolesti zad také často mizí po masáži hlavy a krku.

Byli jste někdy na indonéské bali masáži? Napište nám do komentářů.

Co si dalšího o masáži přečíst?

VIDEO: Takto může probíhat indonéská bali masáž

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva