5 masážních pomůcek, které by každý z nás měl mít doma 4.86/5 (7)

Sponzorováno

Masáž napomáhá hojení a regeneraci svalů. Ano, tak to je. Studie potvrzují, že masáž pomáhá zmírňovat bolest svalů tím, že dochází k jakémusi „zasílání protizánětlivých zpráv do svalových buněk“. Například je známo, že sportovci pravidelně vyhledávají masáže pro zmírnění bolesti svalů. A moc dobře vědí proč. Dlouhodobá masážní terapie snižuje chronickou bolest, jako je třeba právě bolest zad.

Už někdy v roce 2012 vědci z McMaster University v Hamiltonu našli důkazy na buněčné úrovni, že masáž otupuje bolest svalů podobným způsobem jako protizánětlivé léky.

Masáž může také pomoci starším lidem, konkrétně těm, kteří trpí různými poraněními pohybového aparátu a lidem s chronickým zánětlivým onemocněním. Takže masáž je zdravá. Na tom se jistě shodneme. Ale každý z nás nemá čas nebo možnosti chodit pravidelně na masáž. V dnešní době ale můžeme používat různé masážní pomůcky, které nám pomohou.

5 nejlepších masážních pomůcek

Masážím se věnujeme opravdu hodně. Za tu dobu jsme použili a viděli mnoho masážních nástrojů, které dovolují masáž sebe sama. Z mnoha, které jsme vyzkoušeli, je jich jen několik, které doporučujeme používat ostatním.

Masáž sebe sama může pomoci snížit bolest. Klienti, kteří tyto nástroje používají, mají lepší povědomí o tom, kde je jejich bolest, co ji způsobuje, a po delším používání těchto pomůcek často uvádějí menší bolest a napětí v problémové oblasti.

Tyto jednoduché a bezpečné nástroje lze kdykoli použít i přes oblečení. Mohou být uloženy v autě, cestovní tašce nebo v kanceláři. Jste připraveni zjistit, který nástroj je pro vás nejlepší? Jdeme na to.

1. Pěnový válec nebo mřížkový válec

Pěnové válce lze použít pro tonizační cvičení (protahovací), ale jsou také vynikajícím masážním nástrojem pro péči o sebe sama. Na konci dne je válcování na pěnovém válci oblíbenou metodou, jak uvolnit napětí v těle a zlepšit jeho držení.

Takto může vypadat pěnový válec

Takto může vypadat pěnový válec

TIP: Masážní válce můžete koupit v e-shopu RehabilitačníPomůcky.cz. Tento e-shop nabízí svým zákazníkům pouze ty nejkvalitnější rehabilitační pomůcky, tejpovací pásky, tréninkové pomůcky a masážní pomůcky a přístroje od prověřených dodavatelů.

Pěnový válec nebo mřížkový válec jsou nejlepší pro:

 • Napětí v zádech – dolní, střední i horní část zad
 • Bolest nohou
 • Na široký sval zádový (latissimus dorsi)

Naše doporučení: Místo těch, které mají hroty nebo vypadají jako pneumatika traktoru, si raději vyberte na povrchu hladké válce.

TIP: Podívejte se zde na nejlepší cviky s masážním pěnovým válcem.

2. Pomocník Back Buddy

Také máte někdy chuť si pořádně svými palci promasírovat svaly na ramenou? Tento nástroj, který je podobný hůlce, něco podobného umožňuje. Back Buddy (v překladu něco jako „kamarád vašich zad“) není tak všestranný jako masážní hůlka a pěnový váleček, ale dokáže mnohem lépe řešit problémová místa kolem lopatky.

Back Buddy

Back Buddy

Back Buddy je nejlepší pro:

 • Napětí v oblasti ramen
 • Bolest mezi lopatkami nebo kolem nich

Existuje mnoho různých modifikací a tvarů této masážní pomůcky.

3. Masážní hůl (tyč)

Masážní tyče mohou být použity vsedě nebo ve stoje a zaměřují se jak na dolní, tak na horní části těla. Tyto tyče nejsou určeny pouze pro bolest a napětí v oblasti nohou. Jsou velmi univerzální a lze je používat po celém těle.

Masážní tyč (hůl)

Masážní tyč (hůl)

Masážní hůl můžete používat na bolest a napětí v těchto částech těla:

 • Nohy (holeně)
 • Vnitřní strany stehen
 • Krk
 • Paže
 • Chodidla

K dispozici je mnoho různých modifikací těchto masážních holí. Některé jsou velmi dobré a jiné trochu horší. Špatně navržené hole jsou příliš tvrdé, hlučné nebo neohrabané. Vybírejte proto pečlivě a pokud máte možnost, nejdříve si masážní tyč vyzkoušejte na sobě.

4. Masážní lakrosový míč

Masážní lakrosové míče jsou pevnější než tenisový míč, ale měkčí než třeba golfový míček. Mají ideální hustotu (tvrdost) pro zmírnění bolesti v určitých oblastech a jsou levné.

Sponzorováno

Takto se může používat masážní lakrosový míč

Takto se může používat masážní lakrosový míč

Pro snazší použití tohoto nástroje u zdi, vložte míček do ponožky nebo do punčochy, abyste zabránili jeho neustálému pádu na zem za vámi. Přehoďte punčochu s míčkem uvnitř přes rameno a opřete se o zeď – takto pak hledejte oblast, kterou potřebujete řešit. Můžete ho také použít v leže – prostě když ležíte na podlaze.

Masážní lakrosový míč je nejlepší pro tyto oblasti:

 • Ischiatická bolest
 • Bolest kolem lopatky
 • Napětí v oblasti hrudníku
 • Bolest nohou

Kupte si klidně jednoduché, obyčejné lakrosové míče. Některé společnosti označují lakrosové míče jako „terapeutické, myofasciální, jógové“ a jen tak podstatně zvyšují jejich cenu.

5. Vakuový masážní zvonek

Vakuový masážní zvonek pomáhá při bolestech hlavy a zad, při migréně, špatném prokrvování, psychické zátěži, celulitidě, zrychluje odbourávání tuků. Vakuová masáž s pomocí tohoto zvonku je super – působí totiž na bázi zvýšeného prokrvení spojeného s aktivací látkové výměny. Jak se tento zvonek používá? Je to velmi snadné. Masážní zvonek udržujeme v čistotě a před použitím opláchneme ve vlažné vodě. Pleť připravte tak, že ji namažete nějakým masážním olejem. Pak vezměte zvonek, stlačte ho a přiložte na pleť. Vytvořený podtlak prokrvuje masírované místo.

Vakuový masážní zvonek

Vakuový masážní zvonek

Kdy vám tato masáž vakuovým zvonkem pomůže? Při bolestech pohybového ústrojí, bolestech zad, ischiasu, bolestech kloubů, artróze, bolestech svalů, fybromyalgii, bolestech šlach, revma, bolestech hlavy, migréně, špatném prokrvování a podobně.

Co dále zvolit za pomocníky?

Těmito 5 masážními pomůckami to samozřejmě nekončí. Existuje mnoho více pomůcek, které vám mohou pomoci. Zmiňme alespoň některé z nich.

Thera band

Theraband neboli odporové gumy jsou latexové pásky, které se používají pro fyzikální terapii a tréninková cvičení. Běžně používají sportovci, ale také lidé, kteří hledají silový trénink s nízkou náročností.

Odporové pásky Thera band

Odporové pásky Thera band

Tyto posilovací gumy jsou první cvičební pomůckou založenou na odporovém cvičení s latexovou gumou. Určitě je zkuste.

Biofreeze

Biofreeze je přípravek proti bolesti svalů a kloubů. Značka Biofreeze má více jak 25letou tradici. Přípravky této značky jsou super hlavně díky svému unikátnímu složení a chladivé síle mentolu.

Produkty Biofreeze

Produkty Biofreeze

Biofreeze se doporučuje používat především při bolestech svalů a kloubů, dále při bolesti zad a nepříjemných bolestech, které má na svědomí artritida nebo artróza.

Masážní míčky ježek (míčky na masáž s ostny)

Míčky s ostny, kterým se také říká „ježek“ jsou ideální pro masáže, reflexní terapii, relaxační cvičení a cvičení úchopové schopnosti. Velmi snadno se používají.

Masážní míček s ostny, řečený "ježek"

Masážní míček s ostny, řečený „ježek“

Masážní míčky jsou skvělou pomůckou pro masáž, ať už jste na tréninku, v kanceláři nebo doma.

Sponzorováno

A co vy? Jaké masážní pomůcky používáte vy? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva