Sponzorováno

Jak očistit ledviny od toxinů? 4.88/5 (17)

Jak očistit ledviny od toxinůMáte i vy na jaře potřebu detoxikovat organismus? Možná vás osloví následující tip, jak zbavit ledviny od přebytečné soli. Léty se naše tělo zanáší množstvím soli a jinými toxickými jedy. Úkolem ledvin je zbavit náš organismus těchto toxinů a filtrovat krev od soli.

A po čase i tento orgán potřebuje naši pomoc, aby mohl správně fungovat dál. Jak vyřešit tento problém? Zkuste vyzkoušet následující recept na očistu ledvin.

Petržel – lidový „čistič“

Už naše babičky znaly čistící účinky petržele. Pomáhala při očistě ledvin i močových cest, ale i kolikách, zánětech ledvin a při menstruačních bolestech. Na detoxikaci ledvin použijeme jeho nať, z níž připravíme následující nápoj.

1) Kytičku petrželky omyjte, nakrájejte na malé kousky, hoďte ji do hrnce a zalijte čistou vodou. Přiveďte k varu a vařte deset minut.
2) Vývar nechte vychladnout a přefiltruje. Nalijte do čistých lahví a vložte do chladničky.
3) Užívejte tak, že vypijete jednu sklenici denně.

Výsledek by měl brzy dostavit. Budete se prý cítit lépe a samy spatříte rozdíl.

Ledviny, močovody a močový měchýř

Nedostatečná činnost ledvin se projevuje zpravidla malým množstvím moči, která bývá tmavší a zakalená. Pálení při močení, ale i pálení a slzení očí, časté bolesti v krku a angíny, otoky očí a časté bolesti hlavy – to jsou příznaky, které silně upozorňují na nutnost pročistit vylučovací systém. S nedostatečnou činností ledvin bývá spojována silná a bolestivá menstruace, protože odpadní zplodiny přecházejí do dělohy. Zvýšenou měrou jsou namáhány plíce. Při nedokonalé funkci ledvin se odpadní zplodiny vylučují kůží a objevují se vyrážky, akné a ekzémy.

Zkusme očistu močových cest vařenou fermentovanou rýží. Po dobu pěti dnů budeme jíst k večeři rýži, která se před tím pět dnů máčela ve vodě.
Postupujte takto:

Do sklenice od kompotu dejte 2 lžíce bílé loupané rýže, propláchněte ji studenou vodou a zalijte ji tak, aby byla ponořená. Nechte stát v kuchyni 24 hodin. Příští den slijte vodu, rýži propláchněte a zalijte opět čistou vodou. Do druhé sklenice dejte další dvě lžíce rýže, propláchněte a zalijte vodou. Takto postupujte 5 dní – každý den propláchněte rýži, vyměníte vodu a přidáte další sklenici. Za 5 dnů si k večeři uvaříte rýži z první sklenice. Můžete do ní přidat bobkový list nebo hřebíček, bazalku nebo trochu skořice. Rýži snězte bez jakýchkoliv dalších příloh v době mezi 17. – 19. hodinou a další 4 hodiny nepijte. Během dne však dbejte na to, abyste vypili alespoň 1,5 l tekutin, nejlépe svařenou vlažnou vodu, ředěné zeleninové šťávy nebo jablečnou šťávu.

Sponzorováno

Po dobu 10 dnů, kdy si budete rýži máčet a později vařit k večeři, zkuste vynechat ze své stravy uzeniny, uzené a červené maso, masité polévky, barevné limonády a alkohol. Chcete-li se přesvědčit o působení rýžové diety, pozorujte ve sklenici ranní moč. Všímejte si množství, barvy a usazenin. Pozorujte, co se v moči usadí na dně i na hladině po několika hodinách stání. Zdravé tělo vylučuje asi 1,5 l moči, která je čirá jako víno a slámově žlutá.

Na pročištění jater meloun?

V létě může být pro někoho zajímavá a lákavá očista močových cest pomocí melounů. V takovém případě se celý den jedí pouze melouny a černý chléb. Z bylin, které jsou v široké paletě doporučovány k čištění ledvin, jsou pro mladé ženy a pro děti velmi užitečné především svízel syřišťový a hluchavka. Svízel syřišťový je plevel suchých strání, který má suché lodyhy a spoustu drobných žlutých sladce vonících kvítků. Čaj z jedné čajové lžičky sušeného svízele spařený ¼ l vody pijte alespoň 2x týdně. Doporučuje se obzvláště ženám, které užívají hormonální antikoncepci.

Čaj z hluchavky je lahodný a chutná i dětem. Očistu ledvin můžeme doplnit masáží nohou od kotníků k prstům. Masírujeme jemně kotníky z obou stran krouživými pohyby prstů asi 10 x a pokračujeme rovnými tahy přes nárt ke špičkám prstů. Svěrač močového měchýře a děložní hrdlo posílí masáž výklenku chodidla – tzv. podélné klenby nožní. Můžete masírovat rukou nebo nohou pohybovat po trnoži židle nebo po kousku gumové hadice.

Sponzorováno

Všechny popsané postupy k čištění močových cest může provádět celá rodina. Rýži můžete jíst i v době těhotenství i při kojení.

A dále si přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva