Sponzorováno

Horoskop bylin: Která léčivá rostlina je ta vaše? 4.9/5 (10)

Horoskop bylin: Která léčivá rostlina je ta vaše?Víte, že rostliny odrážejí léčivou sílu přírody a každé znamení zvěrokruhu má svou bylinku? Pokud zjistíte, která patří právě k vám, může být její léčivá moc ještě silnější a pomoci vám v boji s neduhy, které vás trápí.

Bývaly časy, kdy lidé byli více spjati s přírodou, a proto více rozuměli jejím silám. Rostliny, zvířata a lidé tvořily jednotný celek a vytvářely spojení a spojenectví. Cenila se moudrost starých žen, které znaly přírodní léky na každé trápení. Rostliny totiž v sobě ukrývají mocnou sílu přírody, koloběh ročních období i kosmické zákony. Která bylinka patří právě k vašemu znamení?

 

Bylinky a znamení horoskopu

Beran (pampeliška)

Vaše znamení patří pampelišce. Často se dostáváte do situací, z nichž vás zachrání jen vaše příslovečná nezdolnost. Energicky se, jak nezdolná pampeliška, vymaníte z krizí mnohem snadněji, než ostatní. Máte rádi činy. Plánování nemáte v oblibě.

Býk (měsíček)

Jste pod znamením léčivé bylinky měsíček. Vaše osobnost je neodolatelná. Jak tato bylinka i vy máte kořeny hluboko v zemi. Budujete si silné základy. Disponujete pevným charakterem a zastáváte optimistický postoj. Tak jako vaše rostlina, jste užiteční a pěkní. Máte cit pro krásu ve všech jejích podobách.

Blíženci (podběl)

Toto znamení je pod vlivem bylinky podběl. Jste netradičně založeni, ale podléháte různým změnám a výkyvům nálady. Jako podběl. Nejprve rozkvete a až potom pouští lístečky. Ustalte se. Máte sklon vidět jen to, co sami chcete. Váš duch utíká před komplikacemi.

Rak (heřmánek)

Vašemu znamení přísluší heřmánek, neboli bylina matek. Jste vnímaví, důvěryhodní a přebíráte na svá bedra i starosti jiných. „Voní domovem“, ale míváte záchvaty sebelítosti. Prožijete mnohé zklamání, ale nevtahujte se do sebe. Příliš časté střídání nálad, často bez viditelné příčiny.

Lev (třezalka)

Jste pod znamením léčivé bylinky třezalka. Využívala se i v magii lásky. Jste činorodí a umíte i tvrdě pracovat, pokud sami chcete a druzí vás za to umí oslavit. Proti cizí falešnosti umíte rázně vybuchnout. Potřebujete a přitahujete lásku, obdiv. Regenerujete se nejlépe na slunci. Někdy kritizujete jiné, jen tak z nudy.

Sponzorováno

Panna (čekanka)

Vám patří čekanka. Nečekejte na nedosažitelné, jak váš kvítek, který roste hlavně při polních cestách. Výraznější projevujte svou náklonnost. Nehaňte sami sebe. Rádi pomáháte druhým a máte vyvinutý cit pro povinnost vůči lidem. Kvítek čekanky i její kořen pomáhá již tisíciletí.

Váhy (žebříček)

Na vás ovlivňuje léčivá rostlina žebříček. Sami se za pěkné většinou nepovažujete, ale krásu obecně umíte ocenit. Žebříček souvisí s Venuší, proto pomáhá i při léčení pohlavních nemocí. Hodně zvažujete. Jste mírumilovní, trochu pohodlní a šarmantní.

Štír (puškvorec)

Jste pod znamením léčivé bylinky puškvorec. Vaše láska nechce být podřízená. Máte dar ohodnotit a zhodnotit jiné. Když vás rozzlobí, nebo vyprovokují, umíte je slovně zasáhnout na nejcitlivějším místě. Jste „tichá voda co břehy mele“. Umíte se zastat slabších, pokud mají problémy.

Střelec (kopřiva)

Pro střelců je charakteristická kopřiva. Stejně jako vaše bylinka, tak i vy svojí ostrou otevřeností a vlastním názorem zraníte. Vytyčeného cíle se snažíte dosáhnout. Snadno navážete přátelství a toužíte po uznání. Máte rádi tělesné, ale i duševní požitky a organizační talent.

Kozoroh (kostival)

Vaší rostlinou je kostival, který se nazývá i Saturnova rostlina nebo medový květ. Kostival bývá pevně vrostlý do země, jakož i jeho nositelé. Není snadné se důvěrně s nimi sblížit. Zachovávají si odstup, ačkoli navenek jsou příjemní a seriózní. Jsou šetrní a pracovně výkonní. Nepřiznají si citlivost.

Vodnář (meduňka)

Vodnáři jsou ovlivněni meduňkou. Jste neklidné bytosti. Je možné vás najít tam, kde je hodně lidí. Meduňka živí včely a vy svou přítomností přátelské komunity. Máte neklidného ducha. Umíte manipulovat s lidmi. Dáváte najevo srdečnost. Pro jiné jste neproniknutelný.

Ryby (jitrocel)

Rybám patří jitrocel nebo jinak šlépěj bílého muže. Jste vnímaví idealisté. Pozor, abyste nezabloudili v klikatých cestách osudu. Hojíte rány i těm, kteří si to nezaslouží. Příliš si idealizujete lidi, do kterých jste zamilovaní. Vysníte si nereálný svět. Pozor na alkohol a drogy!

Sponzorováno

Tip na čtení: Podívejte se na seznam jedovatých rostlin

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva