Sponzorováno

Krásná prsa a ňadra s přibývajícím věkem – jak na to? 4.82/5 (11)

Několik tipů na krásná ňadra...

Několik tipů na krásná ňadra…

Každá žena chce mít krásné poprsí bez ohledu na věk či zdravotní problémy. Bohužel, příroda se tak jednoduše oklamat nedá a prsa časem ztrácejí svou pružnost a elasticitu. Nejen věk s pevnými prsy nespolupracuje. K povislým prsům vede přímá cesta přes kojení, těhotenství, menopauzu, rychlou změnu hmotnosti, namáhavé cvičení či nevhodnou podprsenku.

Prsa jsou častým zdrojem sebekritiky. Příslušnice něžného pohlaví si symbol ženskosti porovnávají a závidí. Větší či menší – zdravé, pevné a krásné prsa dokáží neuvěřitelně zvednout sebevědomí. Proto byste se měli o svou chloubu starat – ze zdravotního i estetického hlediska. Samozřejmě, na trhu jsou dostupné mnohé přípravky, krémy či gely, které mají za úkol bojovat s přírodou. Pokud však dáváte přednost přirozenějším metodám, existuje řada jednoduchých a dostupných ověřených domácích způsobů, které mohou pomoci. Jaké? Podívejte se na náš přehled.

TIP: Jak na bolest prsou u žen?

Ledová masáž prsou

Masáž ledem je považována za velmi účinný způsob, jak pomoci povislým prsům zvednout se o něco výše. Chlad totiž podnítí tkáň, aby se opět nadzvedla.

Jak na to?

Vezměte dvě kostky ledu a udělejte si jimi minutovou masáž. Prsa pak osušte měkkým ručníkem a oblečte si pevnou podprsenku. Abyste efekt vylepšili, zůstaňte v zakloněné poloze přibližně půlhodiny. Toto opakujte pravidelně v průběhu dne. Pozor však na to, že masáž ledem nesmí trvat více než minutu, protože může způsobit necitlivost.

Olivový olej

Vynikající a ověřenou technikou pro zpevnění vašich prsou je i masáž olivovým olejem. Je totiž bohatým zdrojem antioxidantů a mastných kyselin, které dokáží zvrátit škody způsobené volnými radikály a zabraňují prsům v působí zplihle. Navíc, pomáhají zjemnit texturu a tón pleti.

Jak na to?

Olivový olej si nalijte na ruce a následným třením ho zahřejte. Během masáže postupujte směrem nahoru. Aby se zvýšil průtok krve a podnítila se oprava buněk, prsa musíte masírovat alespoň 15 minut. Tuto kúru opakujte pětkrát týdně. Na masáž můžete použít i mandlový, avokádový nebo jojobový olej.

Vaječný bílek

I trochu nečekaný způsob, jakým je určitě vaječný bílek, může dodat potřebnou výživu vašim prsům. Hydrolipidy přítomné ve vaječném bílku, pomáhají zvednout volnou kůži kolem prsou.

Jak na to?

Vymíchejte jeden bílek až od pevné hmoty a tu následně aplikujte na poprsí a nechte působit 30 minut. Opláchněte ho šťávou z okurky nebo cibule a tu pak studenou vodou. Stačí opakovat jednou týdně.

Granátové jablko

Granátové jablko má kromě lahodné chuti i schopnost bojovat proti stárnutí a tím i působí zplihle prsou. Olej z granátového jablka z něj je bohatý na fytoestrogenové živiny, které vedou k pevnějším prsům.

Jak na to?

Z kůry granátového jablka a teplého hořčičného oleje si vytvořte pastu. Denně si ní 5-10 minut masírujte prsa před spaním. Rovněž můžete použít i olej ze semínek z granátového jablka, kterým si 2-3krát denně prsa potírejte.

Sponzorováno

TIP: Jak být krásná přes noc?

Aloe vera

Aloe vera můžeme považovat zřejmě za lék na téměř vše a zahrnuje i péči o prsa. Má totiž speciální vlastnosti, které pomáhají předcházet ochablým prsům, a zamezují i ​​poškození volnými radikály.

Jak na to?

Připravte svým prsům masáž s gelem z aloe vera. Deset minut krouživými pohyby masírujte, nechte deset minut volně působit a na závěr omyjte teplou vodou. Aby byl tento způsob podpory účinný, musíte ho opakovat pět až šestkrát týdně.

Za pomoci aloe vera si můžete připravit i vlastní směs. Smíchejte lžíci gelu z aloe vera, lžíci majonézy a lžíci medu. Touto směsí si prsa potřete a nechte působit 15 minut. Následně ji opláchněte nejdříve teplou a pak studenou vodou. Opakujte jednou týdně.

TIP: Jaké vitamíny potřebujete pro svou krásu?

Vyhlazující maska z jablek

Na dekolt příznivě působí i vyhlazující maska z jablek. Nastrouhejte jedno jablko, natřete ho na dekolt a zakryjte navlhčeným ručníkem. Necháte působit 20 minut, pak ho smyjete studenou vodou.

Jak také zpevnit prsa?

Nejlepším, ale velmi účinným způsobem zpevnění poprsí, je masáž studenou sprchou. Napíná pokožku, zpevňuje tkáň a udržuje tvar prsou. Po sprše ošetřete prsa tělovým mlékem. Vitamin C a ovocné kyseliny nastartují tvorbu kolagenu, odstraní drobné nečistoty a zpevní pokožku. Denně pokožce dopřejte masáž. Naneste si na ruce kvalitní olej a pravou rukou masírujte levý prs, pak naopak. Nezapomeňte na oblast pod prsy a plynule přejděte až pod klíční kost. V neposlední řadě je důležité i správné držení těla. Když budete kráčet po ulici, stáhněte břicho a vypněte prsa.

TIP: Jak si zvětšit prsa přírodní cestou

Pozor na správnou podprsenku!

Většina žen nosí nesprávnou velikost a tvar podprsenky. Při výběru je důležité, aby prsa držela, ne aby byla stlačována. Nesmí je omezovat v růstu ani rušit krevní oběh. Důležitý je i materiál. Vhodná je bavlna ale¬bo syntetické látky, které propouštějí vzduch. Udržují tak pokožku v suchu. Pro větší prsa jsou vhodné tlustá a pevná ramínka, aby se nezařezávala.
Střih podprsenky dodá prsům dokonalý tvar, pouze pokud si na výběru dáte záležet. A velikost? Rozhodující jsou dvě čísla. Písmena A, B, C, D určují velikost košíčků. Druhé číslo 70, 80 či 90 označuje obvod hrudníku. Obvod hrudníku se vždy měří pod prsy.

Cvičení pro pevnost

Najděte si několik minut denně na jednoduché cviky, které zpevňují hrudní svaly. Neznamená to, že cvičením se prsa hned zvětší o dvě čísla, ale budou pevné a zdravé, což znamená pěkné a přitažlivé. Podívejte se na videa na konci článku.

A co pro krásná a pevná ňadra děláte vy? Napište mi do komentářů pod článkem.

Co si také přečíst?

VIDEO: 30ti denní výzva pro pevná prsa

VIDEO: 8 cviků pro pevnější ňadra

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva