5 cviků pro hezká a pevná ňadra 4.85/5 (26)

Sponzorováno

Chcete pevná ňadra? Musíte cvičit!

Chcete pevná ňadra? Musíte cvičit!

V dnešní době je trend vypadat dobře a být sexy. Proto mnoho žen touží mít pěkná a pevná prsa, která budou dokonale držet tvar. V mládí to většinou nebývá takový problém, tělo je pružné, pokožka napnutá, ovšem s přibývajícím věkem a zejména po období těhotenství a kojení dostávají prsa hodně zabrat, ztrácí tvar a nevypadají pěkně. Jak tedy docílit sexy dekoltu, za kterým se každý muž otočí? Máte dvě možnosti, buď zvolit bolestivou a finančně náročnou plastickou operaci nebo začít cvičit. Ovšem důkladně a poctivě. My vám přinášíme 5 jednoduchých cviků, které vám cestu za pěkným poprsím jednoznačně usnadní.

1. Plavání – aneb prsa také prsa potřebují cvičit

Tím nejlepším sportem pro zpevnění poprsí je plavání. Pokud nejste zrovna nadšení plavci, můžete zvolit posilovnu a nechat si poradit od trenéra. Ať už se rozhodnete pro jednu z těchto variant nebo dáte přednost cvičení doma, jedna věc je velmi zásadní. Stejně jako u všech ostatních svalových skupin, je posilování prsních svalů potřeba provádět vytrvale a pravidelně. Důslednost je opravdu nezbytná. Jakmile se svaly přestanou trénovat, velmi rychle ochabnou.

2. Pozdravte slunce

Nemyslíme to samozřejmě doslova, jde o název cviku na procvičení prsních svalů. Klekněte si na všechny čtyři, zkuste zatnout prsní svaly a pravou ruku zvednout nahoru. Pomalu otáčejte celý trup tak, abyste se mohla podívat směrem nahoru, kam míří vaše ruka. Zkuste v této pozici vydržet asi deset vteřin a poté vraťte ruku zpět na podložku. Ruce prostřídejte a opakujte alespoň 10 krát na každou stranu. Velmi důležité je mít neustále zpevněné prsní svaly.

3. Cviky s pomocí dlaní

Jde o velmi snadný cvik. Stačí přiložit dlaně proti sobě před hrudníkem a tlačit jimi proti sobě tak silně, jak vám to jen půjde. Vydržte to alespoň tři až pět sekund a opakujte tento cvik desetkrát.

Sponzorováno

4. Kliky proti zdi

Nejedná se o klasické kliky, které by vám při formování prsou také velmi pomohly, ale většina žen je moc v lásce nemá. Ideální variantou jsou kliky proti zdi. Postavíte se čelem ke zdi a přibližně v úrovni ramen se o ni opřete dlaněmi. Pomalu lokty pokrčujte a přibližujte se ke zdi. Nezapomínejte že, že tělo musí zůstat stále rovné a pevné. Opakujte cvik alespoň desetkrát.

5. Činky nebo gymnastická guma

Jedná se o cvičení pomůcky, které jsou velmi dobrými pomocníky při formování prsních svalů. Nemusíte zvedat hned dvacetikilové činky. Kupte si jen ty nejlehčí, se kterými lze vymyslet mnoho cviků. Například uchopíte činky do rukou, rozpřáhnete paže a pokrčíte je v lokti přibližně do pravého úhlu směrem nahoru. Natahujete paže směrem od sebe a k sobě několikrát za sebou. Můžete polohy střídat, zvedat ruce na horu a dolů, před sebou či do strany.

Velmi účinná je také gymnastická guma, kterou pořídíte v obchodě se sportovními potřebami za pár korun. Stačí pouze gumu uchopit před sebou do obou rukou, natáhnout a zase povolit. Navíc gymnastickou gumu lze využít také na celou řadu dalších cviků.

Důležitý je postoj – vystavte své poprsí na obdiv

I sebekrásnější poprsí nemůže vyniknout, pokud se budete hrbit a prohýbat záda. Velmi důležitý je totiž postoj. Zkuste tedy jednoduchý „cvik“. Až budete sama doma, položte si na hlavu tlustou knihu a procházejte se s ní několik minut po bytě. Kniha vám nesmí spadnout. Výborně tím uvolníte stažené svaly a potřebné svalové skupiny tak získají patřičný tonus. Navíc nacvičíte chůzi modelek. Jste žena, naučte se své přednosti vystavit na obdiv ostatním.

A co vy? Jak si udržujete pevná prsa vy? Budeme rádi za komentáře.

Co si na toto téma ještě přečíst?

VIDEO: 8 CVIKŮ PRO PEVNĚJŠÍ ŇADRA

VIDEO: Pevná prsa a vyrýsované paže

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva