Sponzorováno

Olej z granátového jablka a zdraví – zkusíte ho? 4.8/5 (10)

Olej z granátového jablka a zdraví - zkusíte ho?Léčivé vlastnosti granátového jablka jsou známé odpradávna v zemích Blízkého východu, v Indii, Číně, ale i ve Středomoří. V ajurvédské a tradiční čínské medicíně je granátové jablko cenné léčivo. V poslední době se zvýšil i zájem západní medicíny o tuto rostlinku. Bylo napsáno více než dvě stě publikací zabývajících se touto problematikou. Podle klinických studií bylo potvrzeno to, co tradiční čínská medicína věděla už dávno. Olej z granátového jablka má velmi pozitivní vliv na kardiovaskulární soustavu, působí proti ateroskleróze, snižuje tvorbu škodlivého cholesterolu, pomáhá na hypertenzi, diabetes a osteoporózu.

Velmi vysoký obsah rostlinných hormonů

Tento olej má velmi vysoký obsah rostlinných hormonů, které jsou pozitivní pro muže i ženy. Pro obsah těchto hormonů dosahuje velmi pozitivní výsledky při léčbě menopauzálních symptomů (návaly horka, pocení, změny nálady, vaginální suchost a snížené libido). Velmi se osvědčilo jeho užívání při osteoporóze, která vzniká na bázi hormonální nerovnováhy. Stejně výborné výsledky jsou prokázány při premenstruačním syndromu (PMS).

Olej z granátového jablka přispívá k prevenci rakoviny prsu a má celkově pozitivní vliv na hormonální rovnováhu. Je fantastický na stárnoucí pokožku, působí proti vzniku vrásek a již existující vrásky viditelně vyhlazuje (třeba ho tehdy užívat i zevnitř, i natírat zvenku), zlepšuje hustotu elastinových vláken v pokožce (proti vadnutí pleti). Je účinný již v 10procentní koncentraci v běžném krému nebo tělovém mléku. Milé dámy, dopřejte si tento olej a uvidíte, co to s vámi udělá. A rozdělte se i s vašimi manžely, neboť podle nejnovějších studií olej z granátového jablka působí proti rakovině prostaty.

Sponzorováno

Užívání oleje z granátového jablka:
– 1 kávová lžička 2-krát denně – vnitřně
– pro kosmetické účely na obličej nanášet buď čistý (večer na vyčištěnou pleť), nebo přidat do pleťového krému.

Co dokáže regenerační obličejový olej z granátového jablka?

  • Probudí unavenou pleť k životu, udržuje její přirozenou rovnováhu, harmonizuje ji
  • Zlepšuje přirozené regenerační schopnosti pleti, dlouhodobě udržuje její hydratační režim
  • Zpomaluje proces stárnutí pokožky, působí proti tvorbě vrásek
  • Udržuje pleť vláčnou a pružnou, zvyšuje její pevnost
  • Má hojivé, antiseptické a dezodorační účinky
  • Chrání pleť před škodlivými účinky životního prostředí
  • Jeho příjemná vůně podporuje kompletní uvolnění a navozuje okamžitý pocit pohody
  • Přirozeně splývá s pokožkou, velmi rychle se vstřebává, zanechává pleť vláčnou bez pocitu mastnoty
  • Je vhodný pro všechny typy pleti, velmi dobře působí i na problematickou a citlivou pleť, která jinak nesnese žádné krémy

Co olej z granátového jablka obsahuje?

Působí jako přirozený antioxidant, intenzivně regeneruje pokožku a stimuluje obnovu buněk. Semínka jsou bohaté na vitamíny a minerály. Obsahují fosfor, vápník, sodík, hořčík, draslík, kyselinu citrónovou, vitaminy skupiny B, vitamin A a C. Kromě toho obsahuje granátové jablko šest esenciálních aminokyselin.

Sponzorováno

Znáte olej z granátového jablka? Jak ho používáte?

Co si o granátovém jablku ještě přečíst?

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Bez komentáře u článku “Olej z granátového jablka a zdraví – zkusíte ho?”

Zanechat komentář ke článku

Zpráva