Sponzorováno

Jak na povislá ňadra? Co dělat a co nedělat? 4.92/5 (26)

Jak na povislá ňadra? Co dělat a co nedělat?S přibývajícím věkem, po těhotenství a kojení se stává boj s gravitací součástí každodenního života. V pokožce ubývá kolagen, navíc prsní tkáň stárne o dva až tři roky rychleji než tkáň zbývající části těla. I když běh času ovlivnit nedokážeme, vyhýbáním se běžným zlozvykům můžeme povislá prsa o nějaký ten čas oddálit.

1. Příliš časté slunění

Přiměřené opalování je sice zdraví prospěšné, ale pokožka prsou se jeho vlivem příliš netěší. Dokáže se totiž, tak jak krk či ramena, velmi rychle opálit. Příliš častým vystavovaním poprsí slunečnímu záření vznikají vrásky mnohem dříve, než by k nim došlo bez opalování. Takže se sluncem opatrně, hlavně mu nedovolte, aby vám pokožku prsou spálilo. Buď dekolt přikrývejte šátkem, nebo jej poctivě natírejte ochranným krémem.

2. Špatná podprsenka

Debat o tom, zda je vůbec třeba nosit podprsenku je mnoho. Která strana má pravdu, neznámo, ale obě skupiny se shodují na tom, že pokud ji nosíte, měla by vám přesně sedět. Nezáleží na tom, zda je sexy krajková nebo sportovní. Hlavní je, abyste si vybrali vždy tu správnou velikost. Podprsenka, která nedoléhá, ​​poskytuje prsům prostor na nevítaný pohyb. Tím je vytvářen pokožce stres a vnitřní tkáně tak ochabují. Proto pořádně změřte, jakou velikost opravdu potřebujete. Nespoléhejte na to, že svou velikost přece znáte. Věkem mohou prsa měnit svůj tvar i objem, ať už vlivem vaší hmotnosti nebo třeba hormonálních změn. Pokud si samy nevíte rady, v obchodě vám s tím na požádání pomohou a společně tak vyberete tu správnou podprsenku pro vaše prsa i na jakoukoliv příležitost.

3. Drastické diety

Patříte mezi ty odvážné hospodyňky, které zkoušejí každou možnou dietu, ale při žádném typu stravování dlouho nevydrží? Inu, nemáme pro vás dobrou zprávu. Velké výkyvy vaší tělesné hmotnosti se odrážejí i na pružnosti poprsí. Znáte to, během hubnutí se jakoby nejdříve vytrácely kila z prsou a ne odtud, odkud bychom skutečně chtěli. Během přibírání je nám zase útěchou, že alespoň máme na hrudi co světu ukázat. Toto kolísání však způsobuje, že se pokožka natahuje a znovu stahuje, čímž kompenzuje úbytek nebo naopak vznik tukových buněk. Při často opakovaném jojo efektu vás zavěšené prsa neminou. Proto je i odborníky doporučené udržovat si stabilní váhu cvičením a zdravou stravou bez jakýchkoliv drastických hladovek.

Sponzorováno

4. Kouření

O tom, že kouření škodí našemu organismu, není vůbec nutné diskutovat. Víte ale, že způsobuje i nepěkně zavěšená prsa již v raném věku? Tento nepříjemný zlozvyk zapříčiňuje ubývání kolagenu a zhoršuje cirkulaci krve. A právě to stojí za ztrátou přirozené elasticity pokožky a má za následek i povislá prsa. Tak co, zapálíte si ještě?

5. Cvičení bez extra opory

Je pravdou, že cvičením dokážeme zpevnit celé tělo, ale při nesprávném pohybu můžeme uškodit své kráse. Jednoznačně špatně ovlivňuje vzhled prsou jejich poskakování během aerobiku nebo běhu. U některých pohybů totiž dochází k rozpadu kolagenu, který je za elasticitu pokožky odpovědný. Netvrdíme ale, že se máte vyhýbat cvičení. Ale zapomeňte na nošení polorozpadlé vytahaném podprsenky, která „je na cvičení ještě dobrá“. Naopak zainvestujte do dobré sportovní podprsenky, která pořádně zafixuje prsa a bude vám opravdu sedět. Některé obdarenejší dámy dokonce upřednostňují dvě takové podprsenky najednou.

6. Špatný postoj těla

Rovněž nezapomínejte během dne na správný postoj a vzpřímenou chůzi, je to důležité nejen pro vaši páteř. Budete tak působit sebevědoměji a přitažlivěji. Shrbená ramena vyvolávají pocit, jako kdyby vás vaše vnady tahaly k zemi a na pohled působí svěšeně, ačkoli takové ve skutečnosti být vůbec nemusí. Takže dost bylo schovávání, narovnejte se!

7. Zapomnětlivost při péči

Zatímco zadek či stehna si mnoho žen masíruje pravidelně, na prsa tak trochu zapomínáme. Přitom i tato část našeho těla potřebuje péči. Pokud vám na prsou opravdu záleží, použijte gel z aloe vera. Má přirozené zpevňující vlastnosti a obsahuje antioxidanty bojující proti volným radikálům. Jemně ho krouživými pohyby vmasírujte do poprsí a nechte ještě dalších 10 minut působit. Pak gel smyjte vlažnou až studenou vodou. Opakujte alespoň 4-5 krát týdně, dokud nebudou výsledky odpovídat vašim představám.

Co si dále přečíst o pěkných ňadrech?

VIDEO: 30ti denní výzva pro pevná prsa

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva