Sponzorováno

Jak na pleť po čtyřicítce? Máme pro vás 10 super rad! 4.83/5 (12)

Jak na pleť po čtyřicítce?Právě teď nastal ten pravý čas, kdy byste měli skutečně zabrat a věnovat vaší pokožce ještě více pozornosti. V tomto věku už výrazněji patrná její stárnutí a když sobě nevěnujete dostatek času, budete vypadat výrazněji starší, než na čtyřicet. Nemějte strach z prvních vrásek. Pokud jich není příliš mnoho, dodávají vám více šarmu a krásy. Jen nesmíte vůči nim nesmyslně bojovat, ale namísto toho se s nimi skamarádit a umět je pozitivně prodat. A naše rady vám pomohou vypadat lépe. Čtěte dál.

1. Stimulujte tvorbu kolagenu

Nejen vrásky jsou signálem stárnutí pokožky. Velkým problém bývá i ztráta elasticity a její postupné ochabování. S touto záležitostí si nedáte rady jinak, než opětovným stimulováním kolagenu. Na to vám pomohou nejen speciální krémy, ale i různé procedury v kosmetickém salonu. Nepůjde při nich o nějaký zásah do pokožky. Většinou to bude masáž za pomoci nějakého přístroje, která opět probudí kolagen a nastartuje ho k jeho opětovné tvorbě.

2. Hydratujte několikrát denně

Začněte ráno, když si po umytí nanesete denní krém s hydratačním účinkem. Potom během celého dne důsledně doplňujte tekutiny a večer zase sáhněte po přípravku se stejnými vlastnostmi. Díky tomu se vám podaří udržet pleť v lepší kondici. A také zlepšuje její elasticitu. Používejte takové přípravky i když nemáte problém se suchou pokožkou.

3. Pozor na čištění

Tou nemilou informací je, že vaše pokožka se již v tomto období pomalu ztenčuje. Kvůli tomu také citlivěji reaguje na všechny vnější podněty. Je proto mimořádně důležité věnovat pozornost její dennímu čištění. Zkuste si namísto tekutých přípravků pořídit ručně dělané mýdlo, ve kterém mohou být zamíchány i nějaké bylinky a pomocí něj si každý večer vyčistěte pokožku a nechte ji takto odpočinout.

TIP: Jak na podzimní péči o pleť

4. Zapomeňte na lesk

Některé známky stárnutí můžete překrýt i správným líčením. Vizážisté doporučují zbytečně nepřitahovat pozornost na nedokonalosti a zdůraznit raději vaše přednosti. Jak na to? Vyhýbejte se lesklým očním stínům. Ty už přenechte mladším ročníkům. Vrásky u nich více vyniknou a jsou nepřehlédnutelné. Totéž platí i při lesku na rty. Zdůraznit se snažte vaše oči. Používejte matné líčení, utíkejte se spíše k střídmosti a zvýrazněte si řasy.

Sponzorováno

5, Nejdražší neznamená nejlepší

Pokud spoléháte na to, že vás automaticky zachrání ty nejdražší produkty, které objevíte v obchodě, děláte chybu. Je třeba dbát i na všechnu ostatní péči kromě jejich použití. Často vám lepší zásluhu udělají domácí masky a peelingy, které pokožce dodají více živin. Takže nezapomínejte i na takovou bio péči, kterou byste si měli dopřát alespoň jednou týdně.

6. Pigmentové skvrny

Další z výrazných známek stárnutí. Proti nim neexistuje ani prevence a nepomůže vám ani přílišná obezřetnost. Z velké části totiž hraje svou roli dědičnost. Velmi důležité je však zasáhnout včas, když se vám objeví na pokožce. Absolvujte tehdy kúry jako chemický peeling a jiné procedury, které budou sjednocovat zbarvení pokožky a odstraní tyto komplikace. Snažte se vyvarovat přímému slunci a pozor dávejte i na solária. Přečtěte si zde více o pigmentových skvrnách.

7. Na vlasy jen přírodní produkty

Suché a lámavé vlasy. To je nejčastější problém žen v tomto věku, kdy jejich koruna krásy ztrácí původní jiskru. Opět se však spolehněte raději na bio kosmetiku. Použijte kopřivový nebo březový šampon, masku si vyrobte z vajíčka nebo kvalitního jogurtu a do konečků pravidelně vmasírujte olivový olej.

8. Rybí tuk

V dětství mimořádně neoblíbený, ale tentokrát váš velký pomocník. Naštěstí ho už seženete i v tabletách a tak se nemusíte trápit jeho nepříjemnou chutí. Rybí tuk vám posílí nehty, zlepší kvalitu zubů, vrátí vašim vlasům lesk a především pozitivně ovlivní kvalitu pokožky. Používejte jej místo jiných vitamínů, protože jeho vliv bude podstatně viditelnější.

TIP: Jak na podzimní líčení?

9. Miska čerstvého ovoce

Pokožka také potřebuje extra dávku vitamínů. Hledejte je však v přírodních zdrojích. Denně snězte jednu misku ovoce, která pomůže nejen zdraví, ale vrátí pleti zdravější vzhled. Vyhledávejte zejména bobulové druhy, které mají dostatek vitaminu E.

10. Změny zvyklostí a kvality jídla

Dávejte také pozor na velmi důležitý, ale zanedbáván fakt. Pokožka se v tomto věku obvykle mění a nastat mohou úplně jiné problémy. U mnoha žen za to mohou hormonální vlivy spojené se začátkem přechodu. Takže nezapomeňte tomu přizpůsobit nejen vaši kosmetiku, ale i jednotlivé zvyky (ať co se týče jídla i jiných zvyků, přestaňte kouřit apod.). V opačném případě můžete vaše problémy jen prohlubovat a výrazněji tak pomůžete stárnutí.

Sponzorováno

TIP: Jak se starat o pleť v zimě?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Jak na pleť po čtyřicítce? Máme pro vás 10 super rad!”

  1. […] TIP NA ČTENÍ: Jak se starat o pleť po čtyřicítce? […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva