Sponzorováno

Jaký sport je nejlepší na hubnutí a krásnou postavu? 4.58/5 (19)

Jaký sport je nejlepší na hubnutí a krásnou postavu?I když na řadě je zima a mráz a do nejbližšího léta je to ještě pořádně daleko, nemusíte zapomínat ani na svou postavu. Základem atraktivního těla, je pravidelná celoroční péče v podobě pravidelného cvičení. Pokud jste se rozhodli začít „zvelebovat“ své tělo a trápí vás nadbytečné kilogramy, poradíme vám nejlépe cvičení na hubnutí. A pokud budete celou zimu pilně pracovat, příští léto určitě všechny ohromíte.

Základem je kardio

Jakousi nosnou konstrukcí spalování tuků by se dalo pojmenovat kardio cvičení. Ale co to kardio vlastně je? Jde o aerobní aktivitu, která spočívá zejména ve spalování tuků. Jinak řečeno, pokud je vaše úsilí zaměřené zejména na snížení hmotnosti, cvičit byste měli kardio. Kardio je velmi zjednodušeně typ cvičení, při kterém se zapotíte a zadýchávání. Vyžaduje tedy vyšší spotřebu kyslíku a také práci kardiovaskulárního systému, resp. srdce, které zároveň i posiluje.

Důležitá je intenzita

Za kardio cvičení lze považovat například běh, cyklistika, rychlé plavání, aerobic, zumba, různé druhy tance, ale například i dynamická turistika, fotbal, tenis. Do určité míry je kardio i úklid domu, mytí auta či stěhování nábytku. Důležité je dodržet určitou intenzitu, resp. zátěž při cvičení. Optimální je dodržet rozmezí mezi 55 – 80% vašeho maximálního srdečního tepu. Na začátek vám postačí cvičit 10 minut za den, postupně byste se však měli dopracovat ke 45 – 60 minutám. Pokud chcete cvičit jen pro zdraví, cvičte tři krát do týdne, pokud chcete i zhubnout, přidejte 1 cvičení navíc.

Vypočtěte svou optimální tepovou frekvenci

Vypočítat si ji můžete jednoduše. Pro ženy je maximální tepová frekvence (MTF) 226 – věk, pro muže 220 – věk. Pokud jste tedy například žena a máte dejme tomu 46 let, vaše MTF bude = 180 (226 – 46). Optimální hodnota vašeho tepu při cvičení, abyste shodili co nejvíce kalorií, by proto měla pohybovat v rozmezí 99 – 144 tepů za minutu.

Pokud se nechystáte sledovat konkrétní hodnoty, držte se pravidla, že byste při sportu měli být schopni mluvit. Pokud už to nedokážete, zátěž na tělo je z hlediska hubnutí zbytečně vysoká.

Sponzorováno

Jaká cvičení dokáží nejlépe spálit kalorie?

Běh

Kromě toho, že běhání je v současnosti u nás v kurzu, je i jedním ze sportů, při kterém se opravdu zapotíte a přetřením všechny svalové partie. Stačí si jen všimnout člověka, který pravidelně běhá a důkaz máte jako na talíři – vyrýsovaná postava, bez známek tuku. Při běhání dokáže člověk spálit průměrně 800 – 1000 kalorií za hodinu, což nedosáhnete jako amatér při žádném jiném běžně dostupném sportu. Běh je navíc i nenáročný na finance. Stačí mít kvalitní tenisky a můžete se na něj vrhnout. Pokud chcete vidět skutečné výsledky, je třeba se mu věnovat, tak jako každému jinému sportu, se kterým to myslíte vážně, alespoň 3, nejlépe 4 krát do týdne. Pomáhá i běhání do schodů, které vás za hodinu obere asi o 700 kalorií.

Jízda na kole

Poměrně dostupný a oblíbený sport, který v sobě ukrývá 2 v 1. Proč? Protože při něm spálíte přebytečné tuky a také se odreagujete. Jízda na kole vám pomůže spálit kolem 500 kalorií za hodinu. Vyformujte si při něm především lýtka, stehna, hýždě a břicho, přičemž ruce jsou poměrně pasivní. Kole můžete navíc celoročně. Na podzim stačí z klasického kola přesednout na ten stacionární.

Rychlá chůze (nordic walking)

Nordic walking si získává stále více příznivců. Na rozdíl od běhu, který zatěžuje klouby, je tato aktivita vhodná i pro dříve narozené a přitom pomáhá spálit dostatek kalorií. Zbavit se při ní můžete až 520 kalorií za hodinu. Vyformuje rovnoměrně celé tělo, protože při ní pracuje stejně spodní část těla, tak i vrchní. Najděte si na něj čas alespoň 3 krát do týdne.

Zumba, aerobik

Pokud rádi tančíte a milujete hudbu a kolektiv, cvičit a shazovat můžete i tak, že o tom nebudete v podstatě ani vědět. Stačí se bavit, procvičovat různé taneční kroky v rytmu oblíbené hudby, podle instruktorky a zhubnete jedna radost, navíc rovnoměrně ze všech partií.

Pozor však na to, pokud máte vyšší věk a nemáte dobrou kondici. V tomto případě by pro vás mohlo být toto cvičení, které vyžaduje dost vysokou tepovou frekvenci, i nebezpečné. Začínejte s ním proto pomalu a když už už nemůžete, nestyďte se a sedněte si, abyste si odpočinuli.

A co si dále můžete na podobné téma přečíst?

VIDEO: Zkuste tyto cviky na hubnutí

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva