Sponzorováno

Havajská sluneční dieta – když vaše stravování řídí slunce 4.88/5 (17)

Hlavní zásadou je jíst potraviny v souladu s pohybem slunce na obloze...

Hlavní zásadou je jíst potraviny v souladu s pohybem slunce na obloze…

Tato úžasná dieta pochází ze slunečních pláží exotické Havaje, ale hubnout s ní můžete i vy. Nejenže shodíte nadbytečná kila, pomůže vám i zdravotně.

Klíč je v přírodě

Zkuste nechat výběr dietního jídelníčku beze zbytku na přírodě, přesněji na pohybu slunce. Sluneční havajská dieta pročistí tělo a ochrání ho před záněty. Těšte se na ovoce, zeleninu a mořské plody.

Hlavní zásadou je jíst potraviny v souladu s pohybem slunce na obloze. Další zásadou sluneční diety je konzumace především zásadité stravy, která ochrání vaše tělo před záněty, a pití šťávy z aloe vera, která čistí trávicí trakt.

Ideální pro vegetariány

Pokud milujete maso, pak na havajskou dietu raději zapomeňte. Naopak, pokud patříte mezi vegetariány nebo vám nedělá problém maso vynechat, může to být něco pro vás.

TIP: Znáte zdravou havajskou masáž?

Jak jíst při havajské dietě?

Snídaně patří plůdem z vrcholků stromů

Když slunce vychází na oblohu, snídejte potraviny jako ovoce a ořechy, které rostou na vrcholcích stromů. Dejte si proto banány, kokos, jablka, broskve, avokádo nebo hrušky. Zdrojem bílkovin vám budou ořechy. Máčení mandlí nebo vlašských ořechů vám jejich trávení usnadní.

Sponzorováno

Jezte tedy na snídani: banány, kokosové ořechy, avokádo, mango, meruňky, broskve, citrusy, všechny druhy ořechů a mandle.

Oběd si dejte z povrchu země

Když slunce začne klesat, nabízí vám na oběd ty části rostlin, které se nacházejí blízko povrchu země – zelí, luštěniny a obiloviny spolu s listnatou zeleninou, okurkami, paprikami nebo dýní …

Jezte odpoledne: obiloviny a luštěniny, rýži, kaše, suché placky, okurky, papriku, dýni, lilek, rajčata, papriky a veškerou listovou zeleninu a bylinky. Povolené je střídmé solení.

Večeři najdete pod zemí

Na večeři si vybírejte, co roste pod povrchem země, nebo se nachází v moři. Dejte si brambory, mrkev, tuřín, celer nebo mořské plody.

Jezte na večeři: brambory, mrkev, petržel, brambory, podzemnice olejné a všechny mořské plody, plus řasy a ryby. Povolené je vydatnější solit.

Na geneticky upravené potraviny zapomeňte

Většinu potravin byste měli jíst v syrovém stavu a vyloučit byste měli geneticky upravené potraviny. A nejlepší na konec – můžete si dovolit zařadit dvě oblíbená jídla týdně.

Zásadité potraviny jsou vhodné:
mléko, smetana, brambory, kořenová zelenina, rajčata, špenát luštěniny (sója, fazole), zeleninový vývar, para ořechy, hrozny, meruňky, banány, jablka, pohanka

Tyto potraviny, které překyselují organismus nejsou vhodné:
maso, chléb, mouka, rýže, margaríny, oleje

Jak vidíte, dieta je to poměrně jednoduchá a není náhodou, že je z ní v podstatě vynecháno maso a mléčné výrobky. Každopádně je nutné, abyste se snažili o pestrost a hlavně hlídali, aby vám v jejím složení nechyběli nějaké důležité látky!

Sponzorováno

TIP: Znáte Paleo stravování?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva