Havajská masáž Lomi lomi a zdraví – má blahodárné účinky 4.83/5 (12)

Sponzorováno

Základ Lomi Lomi masáže spočívá ve správném tlaku prstů, dlaní, a především také loktů a předloktí.

Základ Lomi Lomi masáže spočívá ve správném tlaku prstů, dlaní, a především také loktů a předloktí.

Masáž je již od pradávna velice oblíbená a vyhledávaná technika relaxace a uvolnění. Je to také dobrá metoda k léčbě a prevenci svalových potíží všech částí našeho těla. Jaký typ masáže však vybrat? Vyzkoušejte někdy perlu všech masáží Lomi lomi.

Masáž Lomi lomi z Havajských ostrovů

Masáží existuje veliká spousta. Od klasické masáže, čokoládové masáže, přes masáž lávovými kameny, až po tantrickou masáž. Našli bychom přes 100 různých druhů. My se však zaměříme na jednu z nejlepších masáží vycházející z filozofie Huna, která se zrodila na Havajských ostrovech. Havajská filozofie Huna se dá jednoduše vyjádřit následujícími 3 větami:

 1. Žehnej všemu kolem sebe a v každém okamžiku
 2. Věř si, převezmi zodpovědnost za sebe a za všechno
 3. Očekávej jen to nejlepší

Není to jen masáž, je to umění

Lomi lomi, jak jsme si již naznačili, pochází z Havaje, místa klidu, relaxace a pohody. A taková je i samotná masáž. Její základ spočívá ve správném tlaku prstů, dlaní, a především také loktů a předloktí. Těch se v této masáži využívá nejvíce. Zkušený masér, který má již s Lomi lomi své zkušenosti, dokáže díky předloktí uvolnit celé tělo.

Pohyby jsou harmonizující a zároveň energické a pravidelné. Nemusíte se však obávat. Masáž je bezbolestná. Na Havaji věří, že bolest je způsobena pouze špatným tokem energie. A právě Lomi lomi vám tělo prokrví a rozproudí vaši krev, a tím uleví od bolesti.

Masáž je prováděna na celém těle. Především jsou však masírovány záda, krk a šíje, hýždě, nohy a paže. K Lomi lomi masáži se také používají různé esenciální masážní oleje. Vše by mělo probíhat v klidném prostředí doprovázeno relaxační hudbou. Masáž by neměla být uspěchaná. Je to především rituál k uvolnění těla a zklidnění mysli.

Sponzorováno

Blahodárné účinky Lomi Lomi na naše zdraví

Lomi lomi má také blahodárné účinky na zdraví člověka. Nejenom, že odstraňuje bolest svalů a kloubů, ale také pomáhá uvolňovat napětí při stresu a přepracovanosti. Skvěle také napomáhá lepšímu prokrvení celého těla a detoxikaci organismu.

Jednou z dalších výhod masáže Lomi lomi je rychlá léčba kožních onemocnění, při potížích s křečovými žílami nebo léčbě modřin. Pokud se zotavujete po operacích, bude pro vás tato masáž ta pravá. Pokud si nebudete s něčím jistí, dobrý masér či masérka vám určitě poradí.

Benefity lomi lomi masáže tedy jsou:

1. Uvolnění těla

Lomi Lomi masáž se provádí s cílem, aby bylo uvolněno napětí v těle. Většina lidí si myslí, že takové uvolnění napětí nemá zase až tak velký význam, ale skutečnost je jiná. Uvolnění těla celkově přispívá k pevnému zdraví.

2. Odbourává stres a pnutí v těle

Je docela těžké tomu uvěřit, ale vaše svaly v sobě skrývají staré pnutí a prožité stresy. Ty mají tendenci se hromadit a zatěžují vás. Pokud tyto pnutí a stresy nejsou odstraněny, mohou vést ke vzniku chorob a jiných neduhů. Masáž Lomi Lomi odstraní toto pnutí – budete se cítit mnohem lépe a omlazení.

3. Zlepší oběh

Lomi Lomi rovněž vede ke zlepšení cirkulace krve v těle. Různé tahy prováděné masérem rozhodně zlepšují tok krve – to vede k odstranění toxinů z těla. Je usnadněno lepší okysličení tkání – to vede k lepšímu fungování těla.

4. Zlepšuje imunitu

Lomi Lomi také zlepšuje stav imunitního systému. To umožňuje vašemu tělu vést tvrdší boj proti jakékoliv nemoci. Budete prostě odolnější.

5. Zlepší váš fyzický stav

Zmíněná zlepšená cirkulace vede k zářící pleti, lepšímu držení těla, zlepší pružnost a zapříčiní také rychlé hojení po poranění nebo chirurgickém zákroku. To má za následek mnohem lepší mechaniku těla a celkové zdraví.

Jak se na masáž připravit

Žádnou speciální přípravu před masáží, ať už Lomi lomi, nebo jakoukoliv jinou, nepotřebujete. Jediným doporučením je nechodit na masáž, pokud se cítíte nemocní. Hlavně se dobře nalaďte a těšte se. Masáž si musíte užít.

TIP: Další informace o masáži Lomi Lomi

VIDEO: Ukázka Lomi lomi masáže

VIDEO: Jak probíhá havajská masáž

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva