Sponzorováno

Havajská masáž Lomi lomi a zdraví – má blahodárné účinky 4.83/5 (12)

  • Havajská masáž Lomi Lomi je tradiční forma masáže, která pochází z Havaje. Tato masážní technika se vyznačuje rytmickými, plynulými pohyby, které napodobují pohyby vln na havajských plážích. Lomi Lomi je považována za holistickou terapii, která nejen uvolňuje svalové napětí, ale také pomáhá obnovit duševní a emocionální rovnováhu.
  • Havajská masáž Lomi Lomi je prováděna širokými, plynulými pohyby převážně pažemi a lokty maséra, které se pohybují po celém těle klienta. Masér používá oleje nebo esenciální oleje k zjemnění pokožky a usnadnění pohybu po těle. Během masáže může masér také použít dlouhé a kontinuální pohyby podél svalů, aby uvolnil napětí a zlepšil průtok energie v těle.
  • Havajská masáž Lomi Lomi je více než pouhá fyzická masáž; má také spirituální složku. Masér může pracovat s energií klienta a pomáhat uvolňovat blokády a napětí v těle i duši. Masáž je často doprovázena hawajskou hudbou a rituály, které přispívají k celkové relaxaci a pocitu pohody.
  • Lomi Lomi je často vnímána jako zážitek, který otevírá srdce a posiluje pocit jednoty s přírodou a kosmem. Je považována za hluboce očišťující a transformační masáž, která působí na fyzické, emoční a duchovní úrovni.

Základ Lomi Lomi masáže spočívá ve správném tlaku prstů, dlaní, a především také loktů a předloktí.

Základ Lomi Lomi masáže spočívá ve správném tlaku prstů, dlaní, a především také loktů a předloktí.

Masáž je již od pradávna velice oblíbená a vyhledávaná technika relaxace a uvolnění. Je to také dobrá metoda k léčbě a prevenci svalových potíží všech částí našeho těla. Jaký typ masáže však vybrat? Vyzkoušejte někdy perlu všech masáží Lomi lomi.

Masáž Lomi lomi z Havajských ostrovů

Masáží existuje veliká spousta. Od klasické masáže, čokoládové masáže, přes masáž lávovými kameny, až po tantrickou masáž. Našli bychom přes 100 různých druhů. My se však zaměříme na jednu z nejlepších masáží vycházející z filozofie Huna, která se zrodila na Havajských ostrovech. Havajská filozofie Huna se dá jednoduše vyjádřit následujícími 3 větami:

  1. Žehnej všemu kolem sebe a v každém okamžiku
  2. Věř si, převezmi zodpovědnost za sebe a za všechno
  3. Očekávej jen to nejlepší

Není to jen masáž, je to umění

Lomi lomi, jak jsme si již naznačili, pochází z Havaje, místa klidu, relaxace a pohody. A taková je i samotná masáž. Její základ spočívá ve správném tlaku prstů, dlaní, a především také loktů a předloktí. Těch se v této masáži využívá nejvíce. Zkušený masér, který má již s Lomi lomi své zkušenosti, dokáže díky předloktí uvolnit celé tělo.

Pohyby jsou harmonizující a zároveň energické a pravidelné, plynulé. Nemusíte se však obávat. Masáž je bezbolestná. Na Havaji věří, že bolest je způsobena pouze špatným tokem energie. A právě Lomi lomi vám tělo prokrví a rozproudí vaši krev, a tím uleví od bolesti.

Masáž je prováděna na celém těle. Především jsou však masírovány záda, krk a šíje, hýždě, nohy a paže. K Lomi lomi masáži se také používají různé esenciální masážní oleje. Vše by mělo probíhat v klidném prostředí doprovázeno relaxační hudbou. Masáž by neměla být uspěchaná. Je to především rituál k uvolnění těla a zklidnění mysli.

Sponzorováno

Blahodárné účinky Lomi Lomi na naše zdraví

Lomi lomi má také blahodárné účinky na zdraví člověka. Nejenom, že odstraňuje bolest svalů a kloubů, ale také pomáhá uvolňovat napětí při stresu a přepracovanosti. Skvěle také napomáhá lepšímu prokrvení celého těla a detoxikaci organismu.

Jednou z dalších výhod masáže Lomi lomi je rychlá léčba kožních onemocnění, při potížích s křečovými žílami nebo léčbě modřin. Pokud se zotavujete po operacích, bude pro vás tato masáž ta pravá. Pokud si nebudete s něčím jistí, dobrý masér či masérka vám určitě poradí.

Benefity lomi lomi masáže tedy jsou:

1. Uvolnění těla

Lomi Lomi masáž se provádí s cílem, aby bylo uvolněno napětí v těle. Většina lidí si myslí, že takové uvolnění napětí nemá zase až tak velký význam, ale skutečnost je jiná. Uvolnění těla celkově přispívá k pevnému zdraví.

2. Odbourává stres a pnutí v těle

Je docela těžké tomu uvěřit, ale vaše svaly v sobě skrývají staré pnutí a prožité stresy. Ty mají tendenci se hromadit a zatěžují vás. Pokud tyto pnutí a stresy nejsou odstraněny, mohou vést ke vzniku chorob a jiných neduhů. Masáž Lomi Lomi odstraní toto pnutí – budete se cítit mnohem lépe a omlazení.

3. Zlepší oběh

Lomi Lomi rovněž vede ke zlepšení cirkulace krve v těle. Různé tahy prováděné masérem rozhodně zlepšují tok krve – to vede k odstranění toxinů z těla. Je usnadněno lepší okysličení tkání – to vede k lepšímu fungování těla.

4. Zlepšuje imunitu

Lomi Lomi také zlepšuje stav imunitního systému. To umožňuje vašemu tělu vést tvrdší boj proti jakékoliv nemoci. Budete prostě odolnější.

5. Zlepší váš fyzický stav

Zmíněná zlepšená cirkulace vede k zářící pleti, lepšímu držení těla, zlepší pružnost a zapříčiní také rychlé hojení po poranění nebo chirurgickém zákroku. To má za následek mnohem lepší mechaniku těla a celkové zdraví.

U havajské Lomi Lomi masáže se používají hodně i lokty maséra

U havajské Lomi Lomi masáže se používají hodně i lokty maséra

 

Jak se na masáž připravit

Žádnou speciální přípravu před masáží, ať už Lomi lomi, nebo jakoukoliv jinou, nepotřebujete. Jediným doporučením je nechodit na masáž, pokud se cítíte nemocní. Hlavně se dobře nalaďte a těšte se. Masáž si musíte užít.

TIP: Další informace o masáži Lomi Lomi

VIDEO: Ukázka Lomi lomi masáže

VIDEO: Jak probíhá havajská masáž

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva