Sponzorováno

Trápí vás tuk od pasu nahoru? Máme pro vás pár tipů! 4.71/5 (7)

Trápí vás tuk od pasu nahoru?Pokud je vaší problematickou zónou tuk v horní části těla, zkuste naše rady.

Spinning, běh, švihadlo …

Na začátek boje s tukem usazeným ve vrchní části těla je vhodné náročné kardio. Cokoliv, co zvýší tepovou frekvenci, ať už jde o spinning, kruhový trénink, skákání přes švihadlo nebo běh. Aerobní aktivita pomáhá snížit celkové procento tělesného tuku.

Intervaly

Tradiční kardio cvičení doplňte o intervalový trénink. Střídejte rychlý sprint a pomalý běh, nebo postupně střídejte náročnost a zátěže cvičení. Břišní tuk se bude tát jedna radost.

Čtěte: Jak se zbavit tuku na břiše

Formujte – pár tipů a cviků

Vedle kardio aktivity nezapomínejte na silové cvičení. Výsledkem bude štíhlejší a vytvarované tělo. Zkuste si na cvičení najít čas alespoň dvakrát v týdnu.

Sponzorováno

Lehněte si na břicho a zvedejte natažené ruce i nohy do vzduchu. Nejenže posílíte nohy a zadek, ale i paže, ramena a záda. Tento cvik můžete vyzkoušet i v náročnější variantě, kdy si nohama chytíte fitmíč a zvedáte ho. Napočítejte do deseti a nechte nohy s míčem klesnout. Cvik opakujte alespoň desetkrát.

Postavte se vzpřímeně, nohy na šířku boků. Do rukou vezměte fitmíč a zvedejte ho nad hlavu. Pak se pomalu naklánějte horní částí těla na jednu a na druhou stranu. Při naklonění spočítejte do pěti a vraťte se do natažené pozice. Nezapomeňte mít zpevněné břišní svalstvo.

Začněte vleže na levém boku, nohy natažené, pravá mírně před levou. Opřete se o loket a s výdechem zvedněte boky ze země, abyste se opírali jen o loket a chodidla. Břišní svalstvo držte zpevněné a vydržte pět sekund. Pomalu klesněte na zem. Cvik opakujte desetkrát na každé straně.

Jeden z dobrých cviků je převzat z Pilates. Zabrání nerovnováze svalů, kterou můžete nabýt při nesprávném silovém tréninku. Zároveň posílí záda. Lehněte si břichem na fitmíč. Rovnováhu udržíte tak, že se opřete rukama o zem a nohy budete mít na šířku ramen. Najednou zvedněte pravou ruku a levou nohu. Podržte dvě sekundy a vraťte je na zem. Cvik provádějte pomalu a precizně. Opakujte 15 – 20krát na každou stranu.

Tuk dokáží pomoci odbourat i správné potraviny.

Zkuste modrou

Správná cesta jsou borůvky. Tyto sladké plody jsou prospěšné nejen pro váš imunitní systém, ale je také prokázáno, že pomáhají zredukovat tuk kolem břicha. Dejte si je samotné, smíchané s jogurtem nebo si udělejte osvěžující mraženou pochoutku z jogurtu a rozmixovaných borůvek.

VIDEO: Super cvičení na břišní svaly

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva