Sponzorováno

Tipy a triky, jak zhubnout bez diety 4.64/5 (11)

Podívejte se na pár triků, které vám mohou pomoci při hubnutí.

Podívejte se na pár triků, které vám mohou pomoci při hubnutí.

Hubnutí je běh na dlouhou trať. Vyžaduje pevnou vůli a odhodlání, nicméně výsledek stojí zato. Mnoho lidí se trápí nesmyslnými dietami nebo dokonce hladovkou. Výsledkem jsou zdravotní problémy, kila navíc a rozhozený metabolismus. Přitom zhubnout můžete také bez diety.

Odborníci poukazují na to, že většina dostupných diet je ochuzena o základní výživové doplňky. Náš jídelníček musí být pestrý a rozmanitý, ne pouze jednotvárný. Je jen důležité vybírat si potraviny, které mají pro náš organismus přínos a ne pouze prázdné kalorie. Zkusme si uvést několik tipů, jak zhubnout bez diet a hladovění, není to nic složitého.

Změna životního stylu

S pojmem změna životního stylu se setkáváme poměrně často, co to ale přesně znamená? Hlavní zásadou, kterou je třeba zmínit je pravidelná strava a menší porce. Zkuste si dávat na talíř menší porce, ale častěji. Před každým jídlem si dopřejte sklenici vody. Budete překvapeni, jak moc jsou tyto drobnosti při hubnutí důležité.

Některé studie dokonce poukazují na to, že je možné zhubnout, aniž byste měnili svůj jídelníček. Stačí jen dodržovat tyto zásady, tedy jíst menší porce, častěji a pít hodně moc čisté vody, zejména před jídlem. Nicméně je potřeba počítat, že kila nepůjdou dolů ihned, pár týdnů to bude trvat.

Hubněte postupně

Velká chyba je, pokud se snažíte zhubnout v krátké době co nejvíce kilogramů. To je přímo ideální způsob, jak si dobrovolně způsobit jojo efekt. Kila sice půjdou dolů, ale jakmile se vrátíte k původnímu stravování, vrátí se vám ještě s nějakým tím „bonusem“ navíc. A to přeci nechcete, že?

Dejte si tedy na hubnutí delší čas, nejlépe hubněte tak, že se nebudete vůbec sledovat. Zkuste dodržet jednoduché zásady už nastálo a kila půjdou dolů sama. Vůbec nevadí, že kila půjdou dolů pomalu, je to mnohem zdravější, než rychlý úbytek váhy. Některé psychologické studie poukazují na to, že toho sníme méně, pokud jíme v přítomnosti druhých lidí. Je nám pak trapné se doslova „cpát“ a více se soustředíme na kulturu stolování. Jíme tedy pomaleji a většinou si ani nepřidáme.

Sponzorováno

Možná to funguje pouze na někoho, ale proč to nevyzkoušet? Pokud je to jen trochu možné, snažte se alespoň snídani, oběd a večeři dát v přítomnosti svých blízkých.

Po večeři si vyčistěte zuby. Jde o malý trik, který je ale poměrně účinný v případě, že vás večer u televize hodní „mlsná“. Vyčištěné zuby navodí v ústech příjemný pocit a navíc pasta trochu „utlumí“ chuťové buňky. Proto už nebudete mít potřebu dávat si čokoládu či oříšky. Na vyčištěné zuby si naopak můžete dopřát jablko či mrkev. Ale v tomto se názory hodně liší. Někdo už nic takového na vyčištěné zuby nedoporučuje.

Hubnout lze pří snáze, když si připravujeme domácí stravu. Pokud si vaříme sami, většinou si vybíráme kvalitnější suroviny a více si hlídáme, co jíme. Je tedy velice vhodné připravovat si alespoň vlastní obědy. Nemusí se jednat o nic složitého, rozhodně vynechejte tučné omáčky a smažená jídla. Naopak zkuste si připravovat těstovinové saláty, rizota, rybu a jiné. Lehká a jednoduchá jídla vám ušetří čas i kalorie.

Velká nadváha? Kontaktujte výživového poradce

Tato rada je míněná pro lidi, kteří trpí velkou nadváhou. V takovém případě už jednoduchá opatření obvykle nepomohou. V takovém případě je vhodné svěřit se do rukou odborníků. Nemusíte se bát, že dostanete dietu, která vám nebude chutnat a půjde o velký dril.

Naopak, výživoví poradci se maximálně snaží o to, sestavit jídelníček na míru a řídit se podle toho, co vám chutná. Samozřejmě snahou je eliminovat nezdravé a tučné potraviny a naopak zvýšit příjem zdravých potravin. Mnoho lidí se obává vysoké částky, kterou budou muset poradci zaplatit. Nicméně s ohledem na váš zdravotní stav se tato investice značně vyplatí.

Co si dále přečíst na téma hubnutí?

VIDEO: TOP 10 Jak zhubnout bez cvičení a diety

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva