Sponzorováno

Jak shodit objem stehen? 4.77/5 (22)

Jak shodit objem stehen?Pokud patříte mezi lidi, kteří si denně kladou otázku „Jak zhubnout ze stehen?“, jste na správném místě. Zhubnutí z oblasti stehen, je dost náročné, ale ne nemožné. Řekněme si to na rovinu. Tuk na stehnech není dvakrát přitažlivý, proto tato otázka trápí většinou ženy. Člověk je v dnešní společnosti často souzen podle jeho vzhledu. Proto se každý snaží vypadat co nejatraktivněji, s čímž je spojena i otázka jak zhubnout.

Zásady hubnutí ze stehen

Celý proces hubnutí ze stehen je časově náročný a trochu těžký. Je důležité pochopit, že stehenní svaly jsou největším a jedním z nejsilnějších svalů v lidském těle. Jelikož jsou stehenní svaly na nohou, budeme muset zatížit nohy co nejvíce, aby se začal proces hubnutí ze stehen co nejrychleji.

S hubnutím ze stehen je samozřejmě spojena i úprava stravy, resp. dieta. Existuje množství diet na hubnutí ze stehen, ale základním principem je mít vyváženou stravu a omezit tučná jídla, bílou mouku, cukry, fast foody, polotovary, alkohol a kouření. Vaše strava by měla být bohatá na vlákninu, libové maso a bílkoviny. Jíst méně, není klíčem k hubnutí. Proto je třeba podle toho plánovat i svůj jídelníček. Pokuste se jíst pět malých jídel denně. Vynechání snídaně se při hubnutí považuje za „trestný čin“.

Další důležitou složkou hubnutí ze stehen je pitný režim. Tělo musí být hydratované, protože voda pomáhá při zvyšování metabolismu člověka. Při pravidelném pití dostatečného množství vody přeceňuje přeměňuje tuky na energii efektivněji. To však neznamená, že budete pít hodně sladkých nápojů, ochucených minerálek a slazených ovocných šťáv. Ty obsahují hodně cukrů, proto se jim snažte vyhnout. Zároveň se snažte vyhýbat kofeinu, protože způsobuje dehydrataci.

Cvičení pro zhubnutí ze stehen

Pokud chcete vědět, jak zhubnout na stehnech, budete muset zajistit, aby se chůze stala denní součástí vašeho života. Také pravidelné cvičení je nezbytnou součástí vašeho denního rozvrhu. Při hubnutí z nohou pomáhá i aerobní cvičení. Aerobik je jednou z nejlepších sportovních alternativ při hubnutí z oblasti stehen.

Pravidlo 1: Cvičte celé tělo

Pokuste se cvičit s celým svým tělem. Berte své tělo jako celistvý do sebe zapadající celek. Budete-li následovat tuto radu, příště, jakmile pomyslíte na nějaké cvičení, uvědomíte si, že proto, abyste zhubli stehna, bude dobré do svého tréninku zapojit i ostatní tělesné partie.

Sponzorováno

Náš tip: Chcete-li dobře procvičit celé tělo, zkuste sporty jako například plavání nebo jízdu na kole. Obojí spaluje mnoho kalorií, tuku z celého Vašeho těla, což významně přispívá ke splnění Vašeho cíle.

Pravidlo 2: Přidejte cvičení stehen ve správném množství

Abyste to pochopili správně, ono by nebylo vůbec moudré, úplně vyřadit cvičení speciálně stehen z Vašeho tréninkového plánu. Přirozeně bude užitečné, zaměříte-li se na svá stehna a řádně je budete procvičovat. Nezabývejte se však výhradně jen touto částí. Vyhraďte si na ně v posilovně (nebo kdekoliv jinde, kde cvičíte) určitý čas. Pro představu, abychom si mohli udělat obrázek, něco kolem 10-15% tréninkem / v posilovně tráveného času by mělo sestávat z cviků na stehna.

Pravidlo 3: Nebojte se dostatečně odpočívat

Fakt je, že příliš mnoho cvičení nejen nepomáhá, ale dokonce může ZABRAŇOVAT rychlejším výsledkům. Je to jako kdybychom se chtěli opálit co nejrychleji, a proto strávili v soláriu několikrát více času, než bychom měli. To by asi nebylo příjemné, že?

Stejné to je i se cvičením.. Cvičte ale s mírou a vůbec se nebojte brát to s lehkou hlavou a dostatečně odpočívat.

Pravidlo 4: Stroje nepotřebujete, dřepy jsou super

U stehen jsou cviky jednoduché: zkuste klasické dřepy. Navštěvujete-li posilovnu, cvičte předkopávání a zakopávání. Jako základní stavební kámen zlepšení vzhledu vašich stehen to bude dostačující.
Zacvičte si třeba ob den (nebo ob dva dny), udělejte si patnáct dřepů, dejte si chvilku pauzu (minutu), udělejte si dalších patnáct dřepů, a takto celkově zkuste čtyři série.

Pokud jste se rozhodli vyzkoušet náš návod jak zhubnout ve stehnech a podařilo se vám to, nebo máte jiné tipy na zhubnutí v této partii, podělte se o vaše zkušenosti v diskuzi pod článkem. Děkujeme! :)

A co si dále o stehnech přečíst?

VIDEO: Posilování hýždí a vnitřní strany stehen

VIDEO: 20 minutové cvičení na nohy

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva