Sponzorováno

Dlouho jste necvičili? Vyhněte se těmto chybám! 4.87/5 (15)

Dlouho jste necvičili? Vyhněte se těmto chybám!Ať už máte dobrou výmluvu nebo vás posedne lenost, nikdy není snadné dostat se zpět do aktivní rutiny. Pauza od cvičení a následný návrat k němu, by pro vás nemusely být právě jednoduché.

Doháníte ztracený čas?

Nezáleží na tom, jestli je to už pár týdnů nebo několik měsíců nesnažte se jít hned na maximum. Hrozila by vám těžce namožené svaly, díky cemuž si nedokážete několik dní ani zavázat tkaničky na botách. V horším případě byste se možná i zranili, co by vaši pauzu od cvičení ještě více protáhlo.

S cvičením začněte pozvolna, abyste pomalu dostali do staré formy. O žádné osobní rekordy se snažit nemusíte.

Závody

Kolega vás pozval na půlmaraton za rakovinu, a vy byste také chtěli jít, ale neběhali jste už měsíce. Hned se pustit do závodů – první den, týden i měsíc po návratu ke cvičení není dobrý nápad. Přátelské soupeření by vás opět dohnalo na pokraj sil či ke zranění. Taková akce může sloužit jako motivace, ale ujistěte se, že si necháte několik měsíců na přípravu.

Sponzorováno

Necvičíte dost

Asi nechcete hned běhat 15 km denně, ale ani 5 km za týden. Naplánujte si a držte se pravidelného plánu cvičení nejméně tři až čtyři dny v týdnu. Dokonce i 20 minut ranní jógy nebo krátký silový trénink před spaním bude stačit, aby si vaše mysl a tělo opět zvykli na cvičení jako na každodenní součást života.

Postupně můžete zvýšit počet a délku cvičení, abyste měli před sebou výzvu.

Nedoplníte dost paliva

Vaše tělo potřebuje palivo před i po cvičení pro dostatek energie a dostatečnou regeneraci. Bez vhodné stravy budete nejen cítit slabost a letargii, ale váš metabolismus se výrazně zpomalí, takže přiberete na váze.

Dopřejte si dostatek energie i ve zdravé stravě a budete o to více spokojeni.

Upadnutí do rutiny

Pokud je to právě nuda a nedostatek motivace, co vás přivedlo k dlouhé pauze od cvičení, je na čase přehodnotit svou rutinu a najít způsob, jak aktivity okořenit, aby vás zase bavily.

Pomoci by mohlo nalezení nové tělesné aktivity, například spojení posilovny s bazénem, nebo vybrat na nákup na kole namísto rutinní třídy spinningu.

Sponzorováno

A čemu se při dlouhodobé neaktivitě vyhýbáte vy? Podělte se s námi v komentářích.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva