Jednoduchý cvik dokáže předpovědět smrt: Jak jste na tom vy? 4.87/5 (15)Cvičení, které si může vyzkoušet každý, vám naznačí, jak dlouho budete žít. Pokud pohoříte, je předpoklad, že do 6 let zemřete. Troufáte si to vyzkoušet?

Tento test, který měl původně sloužit k vyhodnocení flexibility sportovce, vytvořili brazilští lékaři. Nyní se využívá pro běžné pacienty, aby si otestovali svou rychlost a pružnost. Samotný test nemá lidi vystrašit, ale má je motivovat k udržování své kondice a zpevňování postavy.

Postup cvičení

  • Stůjte naboso, abyste měli kolem sebe dost prostoru, ideální je pohodlné oblečení.
  • Usedněte do tureckého sedu bez pomoci rukou.
  • Bez opory vstaňte. Snažte se nepomáhat si a neopírat se žádnou částí těla.
  • Odborníci hodnotili provedení tohoto cviku pomocí speciálního hodnotícího systému. Maximální počet je 10 bodů. Padnutí bez podpírání je za 5 bodů, opětovné postavení se je také za 5. Za každé pomáhání si rukou nebo jinou částí těla, je minus 1 trestný bod. Pokud ztratíte rovnováhu během cviku, odečtěte si půl bodu.

Pokud získáte v tomto sedacím – vstavacím testu 3 a méně bodů, máte pět krát větší pravděpodobnost, že do šesti let zemřete. Pokud máte 8 a více, riziko vám zatím nehrozí.

A co si ještě přečíst na podobné téma?

VIDEO: Cvik, který umí předpovědět smrt

VIDEO: Ukázka cviku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Hodnocení příspěvku

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva