Sponzorováno

Jednoduchý cvik dokáže předpovědět smrt: Jak jste na tom vy? 4.87/5 (15)

Cvičení, které si může vyzkoušet každý, vám naznačí, jak dlouho budete žít. Pokud pohoříte, je předpoklad, že do 6 let zemřete. Troufáte si to vyzkoušet?

Tento test, který měl původně sloužit k vyhodnocení flexibility sportovce, vytvořili brazilští lékaři. Nyní se využívá pro běžné pacienty, aby si otestovali svou rychlost a pružnost. Samotný test nemá lidi vystrašit, ale má je motivovat k udržování své kondice a zpevňování postavy.

Postup cvičení

 • Stůjte naboso, abyste měli kolem sebe dost prostoru, ideální je pohodlné oblečení.
 • Usedněte do tureckého sedu bez pomoci rukou.
 • Bez opory vstaňte. Snažte se nepomáhat si a neopírat se žádnou částí těla.
 • Odborníci hodnotili provedení tohoto cviku pomocí speciálního hodnotícího systému. Maximální počet je 10 bodů. Padnutí bez podpírání je za 5 bodů, opětovné postavení se je také za 5. Za každé pomáhání si rukou nebo jinou částí těla, je minus 1 trestný bod. Pokud ztratíte rovnováhu během cviku, odečtěte si půl bodu.

Pokud získáte v tomto sedacím – vstavacím testu 3 a méně bodů, máte pět krát větší pravděpodobnost, že do šesti let zemřete. Pokud máte 8 a více, riziko vám zatím nehrozí.

Sponzorováno

A co si ještě přečíst na podobné téma?

VIDEO: Cvik, který umí předpovědět smrt

VIDEO: Ukázka cviku

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva