Sponzorováno

Jíst více a vážit méně! Dá se to vůbec? 4.71/5 (7)

Jíst více a vážit méně! Dá se to vůbec?Je opravdu možné jíst více a vážit méně? Ano! Záleží jen na tom, jak to uděláte. Stačí pár úprav stravovacích zvyků a sen se stane skutečností.

Jezte častěji

Ano, čtete správně. Jíst častěji během dne (4 – 6krát) vám pomůže udržet metabolismus funkční na jeho plný potenciál. Metabolismus potřebuje „pošťouchnout“, aby stále pracoval. To znamená stálý přísun energie na hladký běh systému. Pokud nejíte více než 4 nebo 5 hodin, metabolismus se zpomalí a spálí méně kalorií za hodinu. To znamená, že přiberete.

Změňte pochoutky na minijídla

Jelikož máte jíst častěji, je jen logické změnit svačinu na plnohodnotné jídlo, že? Ne! Raději myslete na každé jídlo jako na minijídlo. Tak opravdu zpomalíte a vychutnáte si každé sousto a i vaše volby potravin budou zdravější.

Sponzorováno

Zelenina nemá hranic

Zelenina – to je ono. Lhali bychom, pokud bychom tvrdili, že můžete jíst, co chcete a budete mít postavu jako modelka. Ale pokud jde o zeleninu, neexistuje žádný limit. Jezte, kolik vám hrdlo ráčí.

Jezte více tuků

A tím myslíme zdravé druhy tuku, včetně těch v olivovém oleji, kokosový olej, lněných semínkách, avokádu, ořších, rybách a libovém mase. Tělo potřebuje tuky. Udržují funkci střev a mysli. Pomáhají také metabolismu, aby běžel tím správným způsobem. Z denní dávky kalorií by 20-30% mělo pocházet ze zdravých tuků.

Strava před spaním

Kolikrát jste slyšeli, jak moc zlé je jíst před spaním, a že po určité hodině nemáte nic vložit do úst, pokud chcete zhubnout. To ale není pravda. Ve skutečnosti byste měli něco sníst než půjdete do postele.

Sponzorováno

Čtyři hodiny před spaním si můžete dopřát něco zdravého a nemusíte se bát, že se vám metabolismus drasticky v noci zpomalí.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva