Sponzorováno

Co s dítětem, které odmítá maso a chce být vegetariánem? 4.94/5 (16)

Co s dítětem, které odmítá maso a chce být vegetariánem?Mnoho rodičů se neumí vyrovnat s vegetariánským dítětem. Obávají se, že dítě nebude mít dostatek výživy, nebo se vám nechce vařit o jídlo víc. Zkuste však své dítě podpořit a vyrovnejte se s jeho volbou.

Podpořte jejich volbu

Ze všech způsobů, jak se vyrovnat s vegetariánskou stravou dítěte, je nejdůležitější akceptovat jeho volbu. Možná nerozumíte jeho motivům, ale i děti mají nárok na volbu stravy. Pokud je to jen výstřelek, projde to malého vegetariána po několika týdnech. Pokud ne, bude si vážit vašeho přístupu.

Zapojte je do vaření

Mohlo by se zdát, že vegetariánská strava způsobí hádky v rodině, protože bude pro dítě třeba zvlášť vařit. Ale stač , pokud své dítě zapojíte do vaření. Malá pomoc při míchán , ochutnávání a vaření vám hned půjde lépe. A vaše dítě si brzy osvojí jistou dávku samostatnosti a základní dovednosti v kuchyni.

Inspirace

Mnozí rodiče malých vegetariánů se obávají, že jejich dítě nebude mít tu správnou výživu. Pokud k nim patříte, obraťte se na pomoc lidí na internetu. Existuje mnoho internetových stránek a diskusí s množstvím užitečných informací o stravě vegetariánského dítěte.

Přestaňte se znepokojovat

Mnozí rodiče byli sami vychováváni k přesvědčení, že jídlo musí obsahovat maso, takže mají strach, když se jejich dítě chce stát vegetariánem. Není třeba se obávat, že vaše dítě zemře na podvýživu. Podle allwomenstalk.com vegetariánská strava přinese určité změny, ale existuje dostatek způsobů, jak vegetariáni dodávají tělu dostatek živin.

Sponzorováno

Sáhněte po náhradách

Existuje mnoho vegetariánských produktů dostupných i u nás, které představují kvalitní ekvivalent masa i v běžných jídlech. Podívejte se na zeleninových salámy, sójová masa a podobně. Poté, co si zvyknete na vaření s těmito produkt, můžete se inspirovat i četnými recepty na vytvoření plnohodnotných, chutných a kreativních vegetariánských pokrmů.

Bezmasé dny

Pokud se vám bezmasá strava stále nezdá, zkuste si ji i vy. Alespoň občas. Celá rodina by si mohla dát bezmasé dny. Uvidíte, že vegetariánská strava je plnohodnotná, chutná a zdravá. Možná si bezmasou stravu oblíbíte a zavedete si bezmasý den alespoň jednou do týdne.

Buďte hrdí

Vaše první reakce může hněv nebo zmate . Proč se vaše dítě chce vzdát masa? Ale měli byste být pyšní. Dítě očividně o této otázce dostatečně přemýšlelo a dospělo k závěru, že maso jíst nechce. Buďte pyšní, že je vaše dítě informováno a přemýšlí.

Kuchařské knihy

Existují tisíce receptů a dostatek kuchařských knih se stravou pro vegetariánské děti. Je to skvělé místo pro start, pokud máte pocit, že jste se ztratili a potřebujete více informací. Zkuste místní knihkupectví nebo internet, či prodejnu se zdravou výživou. Určitě najdete dostatek chutných a zdravých tipů.

VIDEO: Dítě vegan – rozhovor

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva