Sponzorováno

Ochrana proti nepříjemnému tření stehen v létě – jak na to? 4.8/5 (10)

Jak na tření mezi stehny?

Jak na tření pokožky mezi stehny?

Tření pokožky vás může pořádně potrápit. A hlavně tření pokožky mezi stehny je neskutečně otravné a nepříjemné. Někdy i jen malá procházka v šatech skutečně může skončit nepříjemnou bolestí. A pozor, tento problém nemusí mít jen dámy s nadváhou.

Máte ve skříni odloženy oblíbené šaty nebo sukni, ale raději si je neoblečete, protože letní procházka vždy skončí odřenými stehny? Nemyslete si, že tento problém se dotýká pouze lidí s obezitou. Někdy skutečně stačí velmi jemná nadváha, ale i příliš vysportované nohy.

Často je hodně rozhodující stavba těla. Nejčastěji s tímto problémem bojují dámy, které mají typ postavy hruška. Řešením nemusí být jen liposukce. Zachránit vás mohou i drobné triky.

A právě na triky na ochranu tření stehen v létě se v tomto článku podíváme.

1. Pomůže dětský zásyp

Tím nejjednodušším je klasický dětský zásyp. Stačí si vnitřní stranu stehen jemně tímto práškem přepudrovat. Poprašek zabrání bolestivému tření. Počítejte však tím, že pokud se vám stehna o sobe třou příliš, účinek zásypu netrvá moc dlouho. Ustavičné poprašování vás asi taky moc nepotěší, bílý povlak vám může být navíc nepříjemný. Ale docela to pomáhá.

Máme však další i tipy.

2. Zkuste antiperspirant

Na mnoha internetových fórech patří k častým tipem i použití antiperspirantů. I podle odborníků to může skutečně fungovat. Stejně jako se někteří lidé nadměrně potí v oblasti podpaží, jiní mají tendenci potit se více mezi stehny. V závislosti na použitém produktu, mohou složky přípravku zabránit nebo minimalizovat pocení. Výsledkem je, že se pokožka stehen o sebe méně tře.

3. Záchrana z oblasti sportu

Nejúčinnější pomocí je kvalitní tkanina, například cyklistické kraťasy. Nezní to příliš sexy, ale zabírá to. Klidně můžete zvolit formující spodní prádlo, určitě najdete i atraktivnější kousky tohoto prádla.

Sponzorováno

Volte však vzdušnější materiál, aby pokožka mohla dýchat a nebylo vám příliš teplo. Hlavně si vyberte prádlo, ve kterém se budete cítit pohodlně, jen tak si konečně vychutnáte nošení oblíbených letních šatů.

4. Vynález z USA – pásky na stehna

Pokud chcete vypadat neodolatelně a zároveň si chránit pokožku, sáhněte po vynálezu z USA. Zjednodušeně lze říci, že jde o pásky, které si na stehna navléknete. Najdete je vyhotovené v různých materiálech – hladké nebo krajkové.

V internetových obchodech se spodním prádlem je objevíte pod označením bandeletky. Musíte si však zvolit správnou velikost, aby vám z nohou během chůze nesklouzly.

Takto mohou vypadat bandeletky proti odírání stehen

Takto mohou vypadat bandeletky proti odírání stehen

5. Vrstvu pokožku mezi stehny obnovujte

Možná se vám to nezdá, ale za třením stehen se mohou skrývat i ortopedické problémy. Padlá klenba, často postupně vede ke špatnému postavení kolen. Za obtížemi se však může skrývat i špatné postavení kyčelních kloubů. Zatímco vyřešíte potíže s ortopedem, může vám proti tvorbě odřenin na stehnech pomoci i obyčejná kosmetická vazelína. Opět vytvoří na kůži ochrannou vrstvu. Počítejte s tím, že vrstvu pleti je třeba pravidelně obnovovat. Použít lze i kokosový olej.

A jak se dřením pokožky mezi stehny bojujete vy? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

A co si ještě na toto téma přečíst?

VIDEO: STOP odřeným stehnům! Tady je 6 vychytávek, díky kterým už nikdy nezažijete tu bolest!

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva