Sponzorováno

Liposukce – stojí opravdu za to? 4.47/5 (15)

Existuje i ultrazvuková liposukce. Ta je neinvazivní.

Existuje i ultrazvuková liposukce. Ta je neinvazivní.

Snad každý by chtěl být trochu krásnější, trochu dokonalejší. Ubrat v problematických partiích, zhubnout a cítit se spokojeně se svým zevnějškem. Snažíte se už dlouho trochu snížit svou váhu, ať už se jedná o stehna, zadeček, trochu objemnější bříško nebo boky, ale cvičení, diety ani kosmetické přípravky nepomáhají? Bylo by fajn mít trochu plošší bříško nebo menší zadeček i bez namáhavého cvičení? A přemýšleli jste už nad zázrakem medicíny – liposukcí? V článku se dozvíte, co taková liposukce obnáší a že není tak špatná, jak si možná myslíte.

Je liposukce vhodná právě pro vás?

Předem je dobré říci, že liposukce se nehodí pro každého. Je vhodná především pro vylepšení problematických partií, se kterými si ani cvičení a diety neví rady. Rozhodně neřeší celkovou obezitu. Pokud toužíte jen upravit něco menšího tu a něco zase tam, je liposukce pro vás jako stvořená a vy se můžete vydat na cestu ke své vysněné postavě.

Co byste měli před liposukcí vědět:

 • Upusťte od představy, že liposukcí „podvádíte“. Kdo říká, že lepší postava platí, jen když je výsledkem nekonečných hodin dřiny v posilovně?
 • Liposukce není enormně bolestivá. I při těch největších zákrocích bolí ošetřená plocha jen jako větší modřina a bolest zmizí již během 2 – 3 dnů.
 • Konečné výsledky zákroku na sebe můžou nechat čekat až 3 měsíce, v závislosti na typu a metodě zákroku. Buďte proto trpěliví. Čekat se ale vyplatí a vy se pak můžete těšit z vašeho vysněného těla.
 • Vyberte si jen toho nejlepšího plastického chirurga a vyhnete se rizikům. Nešetřete na vašem těle!

5 důvodů, proč říci liposukci ANO!

 1. Patří k nejoblíbenějším zákrokům plastické chirurgie.
 2. Přinese vám pocit sebevědomí a spokojenosti s vlastním tělem.
 3. Sport není váš šálek čaje a nechcete si odepřít ne zrovna dietní jídla? Liposukce je to pravé pro vás. Ale pozor na to, abyste po liposukci nenabrali kila zpět.
 4. Narozdíl od diet a cvičení je výsledek opravdu zaručený.
 5. Dnes už se nemusíte obávat bolestivých metod. Nejmodernější kliniky využívají ultrazvuk a laser. Jsou šetrné, téměř bezbolestné a můžete se skoro ihned vrátit do běžného života.

Kterou metodu si ale vybrat?

V dnešní době je mnoho způsobů, jak dosáhnout vytoužené postavy bez chybičky. Invazivní a neinvazivní liposukce, kavitace, tumescentní liposukce a lipolýza – to jsou jen některé z nich. Jde vám z toho hlava kolem? Každá z metod má své vlastní výhody a nevýhody. Pokud ale chcete naprosto bezbolestný a bezpečný zákrok, rozhodně zvolte ultrazvukovou liposukci.

Liposukce před a po

Liposukce před a po

Proč zvolit právě ultrazvukovou liposukci?

 • Hospitalizace trvá pouze jeden den, můžete se tak okamžitě vrátit do svého běžného života.
 • Výsledky uvidíte okamžitě. Můžete tak hned překvapit rodinu a přátele svým novým vzhledem a nabytým sebevědomím.
 • Na rozdíl od ostatních druhů liposukce lze při té ultrazvukové odsát i více oblastí najednou. Nemusíte tak chodit na kliniku víckrát, než jednou.
 • Je bezbolestná a rychlá.


Ultrazvuková liposukce je jedinečným a rychlým řešením těch partií, které vás dlouhodobě trápí. Nenechte tuk vyhrát a objednejte se na zákrok i vy!

Sponzorováno

TIP: Jaká rizika má vysátí tuku z těla?

Časté mýty a fakta o liposukci

O liposukci koluje mnoho mýtů a polopravd. Uveďme to na pravou míru.

1. Liposukce je nástroj pro hubnutí

Plastičtí chirurgové na rovinu říkají, že liposukce není řešením pro snížení tělesné hmotnosti.

„Liposukce se nepovažuje za způsob, jak zhubnout,“ říká plastický chirurg. Většina pacientů ztrácí jen asi 1 až 2,5 kg. Nejlepším kandidátem na liposukci je někdo s poměrně stabilní hmotností, a s plochami tuků odolných proti cvičení.

„Vždycky mluvíme s pacienty o jejich ideální hmotnosti, o tom, jakou váhu mají teď, o očekáváních a jednotlivých výsledcích,“ pokračuje.

„Někdy musíme vypracovat počáteční program na snížení tělesné hmotnosti a poté se po pár měsících znovu zamyslíme nad liposukcí.“

2. Liposukce vás zbaví celulitidy

Přestože liposukce odstraňuje hluboký tuk těsně pod kůží, nemusí odstranit celulitidu. Liposukce může ve skutečnosti ještě zhoršovat vzhled celulitidy tím, že vytváří více depresí v kůži. Spíše klinická léčba celulitidy nabízí nejúčinnější a nejdelší trvající výsledky.

3. Tuk se vrátí někde jinde

Při liposukci často chirurgové slyší obavy o návratu tuku.

„Existuje přesvědčení pacientů, že pokud odstraníte tuky, vrátí se v jiné oblasti,“ říká plastický chirurg. „Neexistuje však žádný vědecký důkaz, který by toto podpořil“.

4. Jste příliš staří na liposukci

Někdy je věk opravdu jen číslo. Většina lékařů souhlasí s tím, že pokud je pacient v celkově dobrém zdravotním stavu, věk by neměl být diskvalifikujícím faktorem.

„Odpověď na vaši otázku ohledně věku může být zodpovězena fyzickým vyšetřením a anamnézou u zkušeného lékaře s plastickým chirurgem. Liposukce je pro pacienty bezpečná, pokud jsou relativně zdraví, fyzicky a psychicky.“

Nicméně lékaři také říkají, že věk má vliv na realistická očekávání, zejména pokud jde o elasticitu pokožky. Vaše kůže ztrácí tuto schopnost, pokud jste starší. Tak na to pamatujte.

5. Liposukce je určena pouze ženám

Vůbec ne. V průběhu let se plastická chirurgie pro muže, zvláště liposukce, výrazně zvýšila na popularitě. U správně vybraných pacientů může být liposukce účinným způsobem, jak zlepšit mužskou fyziku těla s minimálním jizvením a poměrně nízkou mírou komplikací.

Zajímavost: Nejčastěji ošetřované oblasti u mužů zahrnují břicho, boky a mužská prsa.

A co si dále o liposukci přečíst?

VIDEO: Liposukce – vše co vás zajímá o této operaci

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva